• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
zuu11

123

4 posts in this topic

Moim zdaniem problem jest zbyt poważny żeby konsultować się na forum. Łatwo popełnić tu błąd. Skonsultuj się z dobrym behawiorystą w tej sprawie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumię, że atakuje dzieci. Zależy jak głaszczą go, pewnie po głowie, co jest błędem, bo pies odbiera to jako atak na niego. Raz zrażony, może uważać, że każdy następny nie będzie przyjemnością dla niego. Warczeniem, czy łapaniem sygnalizuje, że mu się to nie podoba.  Nie wiem więc, dlaczego pozwalasz,  by dzieci głaskały go, skoro tego nie lubi i czy w ogóle kontrolujesz to głaskanie. Są psy, które w ogóle nie lubią bliskiego kontaktu z obcą osobą. Zachowują się obojętnie w towarzystwie ludzi, ale na dotyk nie pozwalają.

Nie uważam to za złośliwość psa, błąd tkwi w niewiedzy człowieka, dlatego trzeba czytać i jeszcze raz czytać, by choć trochę zrozumieć psie zachowania.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 12.09.2017 o 17:02, zuu11 napisał:

Charlie spuszczony ze smyczy zachowuje się normalnie, ale zdarza się, że ni stąd ni z owąd zaczyna biec w czyjąś strone  (kto przecież juz był na miejscu) i ujadać. Często to dotyczy dzieci, ale nie tylko, poprostu wybiera sobie ludzi. Mieliśmy wiele takich sytuacji.

Jak można dopuścić do wielu takich sytuacji? Po pierwszym takim zachowaniu pies nie ma prawa być puszczany luzem - aż do przejścia solidnego szkolenia pod okiem dobrego trenera i uzyskania całkowitej kontroli nad zwierzęciem. A i wtedy w publicznych miejscach linka lub smycz. Są kraje, gdzie już pierwsze takie zachowanie psa skutkowałoby sprawą karną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now