Jump to content
Dogomania

Pomoc przyszła w samą porę :) Buba/Plamka ma DS u Moniki z Katowic. Dziękuję :) Najmniejszy okruszek w schronisku. Nie przeżyje bez pomocy :(


elik

Recommended Posts

Kropeczka i Plameczka - wspólnie w obiektywie, ale jeszcze ze znaczną rezerwą do siebie, bo psie charakterki krańcowo różne.

Kropeczka jest z natury cicha, spokojna i wyważona, a Plamka to żywe srebro, wszędzie jej pełno, wszystko musi widzieć i we wszystkim uczestniczyć.

Nie ma między nimi awantur i scysji, czasami tylko prychają ostrzegawczo na siebie. Nadal zachowują odległość.

Sprytna Kropeczka wykorzystuje przewagę głosową, bo Plamka zupełnie nie szczeka (tylko pomrukuje).

06b0d54c9cc30b6cgen.jpg

bfed48ee0fe57e0fgen.jpg

W lewym, górnym rogu zdjęcia widać jaka Plamka jest silna - równo podarła wykładzinę w kuchni (co znacznie przyspieszy jej wymianę).

277da4fee8669349gen.jpg

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Monika z Katowic napisał:

Pozdrowienia od Plamki

  aa3d7b30bc1fdf2agen.jpg    79d519ea8e23d48fgen.jpg    11a6c0a5ecb97a08gen.jpg

Dziękuję za pozdrowienia i pozdrawiam całą Rodzinkę Plamki. Co słychać, czy Plamka już się całkowicie zadomowiła i znalazła wspólny język z siostrzyczką ?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Monika z Katowic napisał:

 Kropeczka i Plameczka - wspólnie w obiektywie:

06b0d54c9cc30b6cgen.jpg    bfed48ee0fe57e0fgen.jpg

One wyglądają naprawdę jak siostry :) Wcale się nie dziwię, że jak ją  wypatrzyliście to się w niej zakochaliście :)

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Monika z Katowic napisał:

Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w ratowanie Plamki najserdeczniej dziękuję!

Podobny obraz

A ja Tobie Moniko dziękuję, bo dałaś suni nie tylko kawałek podłogi, ale i całe swoje serce do podziału z resztą Stada :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

A ja Tobie Moniko dziękuję, bo dałaś suni nie tylko kawałek podłogi, ale i całe swoje serce do podziału z resztą Stada :)

Pięknie napisane !

Kropeczka i Plamka faktycznie jak siostry. Dystans jeszcze jest, ale wyraźnie mniejszy. Moje kochane futerka... proszę Moniko, o czochranka dla obu suń.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Havanka napisał:

Pięknie napisane !

Kropeczka i Plamka faktycznie jak siostry. Dystans jeszcze jest, ale wyraźnie mniejszy. Moje kochane futerka... proszę Moniko, o czochranka dla obu suń.

To ja się dołączam do Twojej prośby :) Czyli Moniczko prosimy o dwa czochranka :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrawiamy wszystkich! Jak ten czas biegnie - już 14 dni jesteśmy razem!

W ubiegłym tygodniu głównym zajęciem Palmki był wypoczynek oraz nieustanne obserwacje prowadzone w różnych punktach mieszkania.

Malutka jest już zdrowa, nie kaszle. Dla odmiany kaszle Kropeczka i pani weterynarz zaordynowała jej antybiotyk.

Nasze sunie nadal się przyzwyczajają do nowej sytuacji  i do siebie - jest dużo lepiej.

Pewno powolutku dojdziemy do wspólnego "leżakowania".

Plamka nieco odważniej wychodzi na spacerki - oczywiście na smyczy.

Krótka fotorelacja:

Poobiednie obserwacje prowadzone na leżąco z najwyżego punktu dużego łóżka.

814139dd26f0173fgen.jpg

"Śledzenie" domowników w pozycji siedzącej, bo drugie łóżko jest za niskie, żeby wszystko zobaczyć.

8c9a32e4f8ff3fb1gen.jpg

Wieczorny odpoczynek we własnym legowisku - kontrolowanie współmieszakńców z pozycji podłogi.

848c8f0ca94daacegen.jpg

Całodzienne zabiegi mające na celu "wygryzienie" Kropeczki z jej miejsca.

e0e23ac013f0391agen.jpg

Wieczorne kultywowanie ulubionej czyności, czyli spania na miejscu Kropeczki...

866b783eb1ce2d19gen.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Moniczko pięknie dziękuję za sesję zdjęciową Plamki. Ona jest urocza :) Szkoda, że sunie nie zaprzyjaźniły się. Mam nadzieję, że to jednak nastąpi. Dwa tygodnie to jeszcze niezbyt dużo czasu. Byłoby im fajnie, gdy zostaną same w domu.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, elik napisał:

Moniczko pięknie dziękuję za sesję zdjęciową Plamki. Ona jest urocza :) Szkoda, że sunie nie zaprzyjaźniły się. Mam nadzieję, że to jednak nastąpi. Dwa tygodnie to jeszcze niezbyt dużo czasu. Byłoby im fajnie, gdy zostaną same w domu.

Eluś, nastąpi ! Póki co, sprawdzają się nawzajem, na ile można sobie pozwolić względem własnego "odbicia lustrzanego." Odległość maleje, wiec są coraz bliżej zawarcia paktu o nieagresji. Obie sunieczki cuuuudne ! Mogłabym długo oglądać ich zdjecia i czytać o nich.

4 godziny temu, Figunia napisał:

Dla mnie to sa Kropelki. Kropeczka i Plamka

Cudne Kropelki, by bylo jasne...:)

 

Figuniu, fajnie to wykombinowałaś !  Podobne do siebie jak dwie KROPLE wody !

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Poker napisał:

Fantastyczne sunie. Jak zobaczyłam Kropeczkę , to zrozumiałam dlaczego chcieliście Plamkę łącznie z jej imieniem. Cudne dwie KroPlamki

Historia imienia jest długa - w schronisku była Pchełką, w domku tymczasowym - Zorką, a na bazarku "Imiennik" wygrało imię Buba.

Dopiero u nas Plamka została Plamką.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Monika z Katowic napisał:

Historia imienia jest długa - w schronisku była Pchełką, w domku tymczasowym - Zorką, a na bazarku "Imiennik" wygrało imię Buba.

Dopiero u nas Plamka została Plamką.

Tak :) Sunia ma wyjątkowo bogatą historię imienia :)

Link to comment
Share on other sites

Plamka szczęśliwie grzeje doopkę w najlepszym dogomaniackim domu, a na jej koncie pozostała kwota 214,83 zł.

Miejsce Plamki w DT zajęła Benia z tego samego schronu. Benia ma deklaracje na kwotę 140,00 zł /m-c, a PDT kosztuje 250,00 zł. Staram się uzupełnić brakującą kwotę bazarkami, ale nie jest to łatwe.

Czy mogłabym  pozostałą po Plamce kwotę przekazać Beni ?  Bardzo proszę deklarowiczów o wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...