Jump to content
Dogomania

Wypadnięcie oka u szczeniaka rasy MOPS


jusbil456

Recommended Posts

Witam wszystkich dogomaniaków :)

Nie jestem fanką udzielania się na forum jednak z względu na brak wyrozumiałych osób w moim życiu (jeżeli chodzi o zwierzęta) pierwszy raz poczułam, że potrzebuję wsparcia, pomocy i przede wszystkim możliwości "wygadania" się gdyż jednemu z moich pupili przytrafiła się niezbyt przyjemna rzecz, a ja... przeżywam szok.

W dniu wczorajszym, będąc w pracy, otrzymałam telefon od partnera który z przerażeniem oznajmij, że mojej 5 miesięcznej suni Lunie (rasy mops) wypadło oko. Po szybkiej interwencji, w przeciągu 20 min sunia trafiła na stół operacyjny. Gdy tylko udało mi się dostać do domu dowiedziałam się, że oczko wypadło dosłownie SAMOISTNIE. Partner opróżniając zmywarkę nagle usłyszał pisk i lament i zastał sunię biegającą w kółko. Przed incydentem nic nie usłyszał - zeskoczenia z kanapy, uderzenia w coś czy też zabawy z 2 pieskiem. Nic a nic...

3h później Luna czekała grzecznie na nasze przybycie. Na miejscu dowiedziałam się, że operacja poszła zgodnie z planem a oko dzięki szybkiej reakcji nie uległo uszkodzeniu więc i wzrok powinien być taki jaki był. Jednak poinformowano mnie, że operacja nie chroni oka na przyszłość - wypaść może znowu, lecz też nie musi. Powieki są zszyte i w takim stanie pozostaną do 2 tyg.

Przeżyłam koszmar. Nie wiem co myśleć i nie wiem też co mam z tym wszystkim zrobić. Narodziło się tyle pytań i tyle wątpliwości. Strach oraz obawa z godziny na godzinę wzrasta gdy widzę jak zaczyna się bawić, wskakiwać na łóżko i zeskakuje z radością. Każdy jej ruch sprawia, że przechodzą mnie dreszcze... 

I tutaj chciałabym zwrócić się do Was - o radę, wsparcie, pomoc:

1. Jak żyć dalej? Jak uchronić ją przed powtórką?

2. A co jeśli się to powtórzy jednak nikogo przy niej nie będzie?

3. Jakim cudem oko wypada bez jakiegokolwiek urazu/zabawy?

Mam nadzieję, że nie naruszyłam regulaminu a post został utworzony w odpowiedniej kategorii.

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi - na temat czy też nie.

Teraz... będę wdzięczna za wszystko.

Pozdrawiam i życzę Wam udanego i przede wszystkim spokojnego dnia!

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, malagos napisał:

Współczuję Ci serdecznie :( Nioe słyszałam wcześniej, by psy wypadło oko, ot tak, samoistnie...Bardzo przykra sprawa, ale sunia młodziutka, to może z wiekiem mięśnie gałki ocznej i te dookoła oka się wzmocnią?...

Ja również nie jestem w stanie tego pojąć :( Patrząc na to logicznie... jak oko, większe (chyba) od oczodołu, może samo z siebie wypaść bez jakiejkolwiek siły? Co prawda partner nie widział co się stało jednak nic przed tym incydentem nie usłyszał. Jedyne co leżało w miejscu "wypadku" to prasowana kostka z której wystaje kawałek sztywnej skóry. Pomyśleliśmy, że może to spowodowało wyskoczenie oczka? Wbiło się, sunia nadepnęła i wydłubała oko jak łyżką? Mało prawdopodobne ale jednak jakieś wytłumaczenie w miarę sensowne. Dzisiaj kontrola - zapytam lekarza na ten temat czy z wiekiem szansa wypadnięcia maleje. Dziękuje za zainteresowanie!

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj o rasie, uwielbiam mopsy ale czytałam, że w tej rasie takie przypadki się zdarzają. Nie wiem napewnoale to podobno z powodu tego, że ich oczxy są mocno wystające.

Współczuję ci bo dla nas, kochających swoje psy każda choroba to duża trauma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Rasom o takiej budowie jak mopsy, pekińczyki itp. niestety zdarzają się takie sytuacje. Trzeba o nich wiedzieć przed decyzją o zakupie. Natomiast hodowcy mogliby w swoich planach hodowlanych uwzględnić problem, niektóre osobniki mają już karykaturalnie wyłupiaste oczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...