Jump to content
Dogomania

Emi i Toni już u szafirki bezpieczne.Toni w DS.Emi także w DS.


Anula

Recommended Posts

No cóż,to już jest chyba choroba zawodowa i to zaawansowana.Na zamojskim wątku wraz z Bogusik wypatrzyłyśmy te dwie biedy z pośród wielu bied,które tam przeżywają psi dramat.Chciałyśmy im pomóc wcześniej ale transport się posypał.Teraz mamy transport i dzięki ogromnemu zaangażowaniu Toli,TZ i Alaskan malamutte, Emi i Toni jadą,tak jadą do Hoteliku do szafirki.Udało się to wszystko jakoś poskładać.

Przedstawiam Wam Emi malutką kudłatą suczkę:

P1280764.JPG

Toni - piesek z dłuższą sierścią:

P1280751.JPG

 O psiakach jeszcze nic nie wiemy ale w najbliższym czasie dowiemy się.

Transport psiaków jest zaplanowany na 09.09.2017r.

OPŁATA PSIAKÓW W HOTELIKU - EMI -  250ZŁ; TONI - 300,00ZŁ.+KARMA + WET.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAGLĄDANIA DO EMI I TONIKA NA ICH WSPÓLNY WĄTEK ORAZ WSZELKIEJ MOŻLIWEJ POMOCY!

Toni już w swoim domku od 16.09.2017r. w Kożuchowie k/Nowej Soli (woj.lubuskie)

Emi /Hejka już w swoim domku od 02.10.2017r. we Wrocławiu.

 

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy.

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - 20,00zł - (od X)

2.Anula - 20,00zł - (od X)

3.helli - 40,00zł - wpł.12.09.17 - IX- 40,00zł

Razem deklaracje stałe: 80,00zł

Wpłacone deklaracje stałe: 40,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.Karma sucha 27kg + 2 puszki Animondy 800g zasponsorowana przez Fundację ZEA po Ronim z tego wątku:

http://www.dogomania.com/forum/topic/339656-roni-opuszcza-schroniskobędzie-oczekiwał-na-domek-u-szafirki/

2.Kwota przekazana po Ronisiu - 557,92zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/339656-roni-opuszcza-schroniskobędzie-oczekiwał-na-domek-u-szafirki/

3.Fundacja ZEA dofinansuje koszt pobytu w Hoteliku Tonika - 50,00zł ( rozliczenie między Szafirką a Fundacją ZEA faktura)

4.Gabi79 - Bazarek kilometrowy - wpł.do szafirki - 26.09.17 - 620,00zł za siedem psiaków (transport nie jest wliczony w dekl.jedn.)

http://www.dogomania.com/forum/topic/339979-bazarek-kilometrowy-dla-siedmiu-psiaków-które-jadą-po-nowe-lepsze-życie-do-1709-godz2000/?page=2#comment-17137988

5.Kwota przekazana po Mati - 447,61zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/339256-mati-mały-kudłaty-piesek-otrzymał-szansę-na-normalne-życie-w-hoteliku-u-szafirkimati-w-ds/

6.U Hani pozostaje kwota 183,36zł - 49,88zł = 133,48zł (ujęta w dekl.jedn po Ronim) do rozliczenia

7.P.Jola od Destino/Joszki - wpł.02.10.17- 30,00zł

8,Bogusik - bazarek-wpł.04.10.17 - 700,80zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/340019-proszę-nie-pisaćtworzy-się/#comment-17140918

Razem deklaracje jednorazowe: 1736,33zł

Wydatki:

1.opłata za Hotelik za 09.09.17- 30.09.17 - IX - 366,52zł (22x8,33zł=183,26złx2) ;wpł.10.09.17

3.OLX - 28.09.17 - 17,81zł

Razem wydatki: 384,33zł

Ogólnie:

Deklaracje stałe: 40,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1736,33zł - wydatki: - 384,33zł = 04.10.17:  + 1392,00zł

U Hani pozostaje kwota:

1.Po pobycie Toni( 09.09.17-16.09.17) - 116,62zł licząc 8,33złxdz.Toni miał zwiększoną kwotę pobytu o 50,00zł/m-c a więc oddajemy 11,69zł dla Hani.

116,62zł - 11,69zł = 104,93zł

2.Po Ronim = 133,48zł

3.Kwota przekazana P.Piotrowi za transport od DS Roni = 50,00zł

4.Kwota przekazana P.Piotrowi za transport od DS Liki = 150,00zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/336045-dramat-dzikusków-tinka-i-lika-mają-domy-kciuki-potrzebne-za-aklimatyzacje-rudymoris-w-dt-u-cudownej-wiosnaa-murzynek-gucio-w-ds/

438,41zł

5.Opłata SPA - Emi i Toni = 110,00zł

6.Toni - szczep.+odpchl.+odrob. = 65,00zł

7.Emi - szczep.+odpchl.+odrob. = 45,00zł

438,41zł - 220,00zł(poz.5;6;7) = 218,41zł

8.transport 4 psiaków = 120,00zł

218,41zł - 120,00zł = 98,41zł

9.Pobyt Emi w hoteliku 01.10.17-02.10.17 = 16,66zł

12. 98,41zł - 16,66zł = 81,75zł

13,pozostała kwota z transportu Roki i Czestera - 36,00zł

81,75zł+36,00zł=117,75zł

Razem: 117,75zł - 02.10.17 - pozostaje u szafirki.

Kwotę 1392,00zł przekazujemy na potrzeby dwóch psiaczków:

Luzak/Czester - 696,00zł

http://Luzak:http://www.dogomania.com/forum/topic/340128-luzak-lat-2-3-waga-8-10-kg-szuka-dt-dsgubi-kupkima-tydzieńpotem-miedary/#comment-17151108

Roki - 696,00zł + kwota u Hani 117,75zł

http://Roki:http://www.dogomania.com/forum/topic/340130-roki-kudłatek-jedzie-do-hoteliku-do-szafirki/

Stan konta Emi i Toni = 0,00zł

 

 

Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny.

Emi i Toni już zamieszkali w Hoteliku od 09.09.17.Transportował ich nasz kochany TZ szafirki.

11.09.17

Dzisiaj psiaki dostały tabletki na robaki i krople na pchły. Spa umówione na czwartek. Emi jest szorstkowłosa, w typie sznaucera, myślę, że można by ją tak ostrzyc, ale jeśli uważacie inaczej, to możemy ją spróbować tylko wyczesać. Lubi towarzystwo człowieka, cieszy się jak ją głaszczę, ale sama nie poprosi, taka cicha woda. Toni ma sierść taką jakby włos, więc tylko wykąpać i wyczesać. Zachowuje się jak szczeniak, miota się między nogami, kładzie się, wstaje, zaczepia pyszczkiem do głaskania. Ewidentnie woli mnie, tak jakby obawiał się mężczyzny.

28.09.17

Emi ma wpisany w książeczkę rok urodzenia 2013, ale nasz wet określa ją na 1,5, max. 2 lata. Sunia waży 10 kg, ma 29 cm w kłębie. Jest to bardzo pozytywny psiak, radosny, lubi psy, koty,  ludzi w tym dzieci. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest raczej spokojna i najlepszą rozrywką dla niej to poddawanie się głaskom. Ogólnie utrzymuje czystość w domu, ale czasami zdarzy jej się zrobić siku. Nie niszczy, bez problemu zostaje sama, zazwyczaj siada pod drzwiami i czeka. Nie wyje, nie jest szczekliwa, jest po prostu grzeczna. Jedynym na co przyszły właściciel będzie musiał zwracać uwagę, to to, że Emi walczy o swoje jedzenie. Na początku biegała od miski do miski i odganiała wszystkich szczeknięciem i ostrym warczeniem, teraz pilnuje tylko swojej miski, ale żaden pies nie może podejść w promieniu ok. 1 metra. I tak zrobiła już duży postęp, więc może całkiem przekona się, że nie musi walczyć o jedzenie.

OLX - 28.09.17 wyróżnione do 28.10.17

https://www.olx.pl/oferta/emi-mala-radosna-suczka-szuka-domu-CID103-IDp3tGw.html

Tekst:

Emi-około 2-letnia suczka przebywa w Hoteliku dla Zwierząt w Nowej Soli(woj.lubuskie) Jest psiakiem bardzo pozytywnym,radosnym,lubi pieski,kotki,ludzi w tym dzieci.Bardzo ładnie chodzi na smyczy.Jest psiakiem spokojnym i najlepszą dla niej przyjemnością jest poddawanie się pieszczotom.Emi utrzymuje czystość w domu,nie niszczy,bez problemu zostaje sama w domu,nie wyje,nie jest psiakiem szczekliwym-jest po prostu bardzo grzeczna.
Emi waży 10kg,w kłębie ma 29cm.Jest wysterylizowana i posiada pełny pakiet szczepień oraz czip.W rzeczywistości ma dłuższą sierść.Została ona obcięta ze względu na zaniedbanie.
Pokochaj maluszka,daj Emi dom i to co najważniejsze,opiekę i miłość a ona odwdzięczy się wiernością,oddaniem i wniesie dużo radości do Twojego domu.
Kontakt:Hania

Zdjęcia str.1,2,6

Toni już w swoim domku od 16.09.2017r. w Kożuchowie k/Nowej Soli (woj.lubuskie)

Link to comment
Share on other sites

Emi i Toniś będzie transportowany przez Szafirka.Właśnie dostałam wiadomość,że P.Piotr zajedzie do mnie przed 13 i weźmie wyposażenie dla psiaków tj.obróżki i szelki i jak będzie potrzebna to jedną smycz moją jeszcze.

Szafirek wyjeżdża dzisiaj,koło Zamościa albo w Zamościu nocleguje

Oprócz tego będą przekazane jeszcze 1 szelki,1 smycz i 5 obróżek do Hoteliku.Być może będą potrzebne jeszcze innemu psiakowi w transporcie a więc będą zapasowe.

Czekam na P.Piotra.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Gabi79 napisał:

Zapraszam na bazarek kilometrowy dla siedmiu psiaczków, w tym Emi i Toniego

 

Gabrysiu, a jednak zrobiłaś bazareczek....:) Jesteś kochana :)

1 godzinę temu, szafirka napisał:

Trzymam kciuki za jutrzejszą akcję, świeżutkie posłanka czekają już na nasze biedy, które od jutra będą szczęściarzami :)

Dziękujemy Haniu za wszystko...:)

Link to comment
Share on other sites

Piotr wyjechał z pasiakami ze schronu ok. 8.00 - przed nimi daleka droga, trzymajmy kciuki.

Emi słodka, taka na kolanka i do przytulania:0

Toni troszkę wystraszony, szybko wszedł do kontenerka, jakby wiedział, że to dla niego szansa na nowe życie:)

Zakupiłam obróżki - ale nie pamiętam teraz, jaki kolor komu przypadł, zobaczymy po dotarciu na miejsce :)

Oba psiaki mają sierść w fatalnym stanie:(

 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Też to zauważyłam, jak byłam z Twoim TZ w schronie. O ile nie zdziwiło mnie to u Toniego, bo on ma taką dłuższą jedwabistą sierść, to osłupiałam jak zobaczyłam Emi....A ona tylko dwa miesiące w schronie...

Bogusiu, Anula k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,61_QX_orig.

Dlatego wiemy od lat,że psiaki z dłuższą sierścią mają bardzo ciężko w schronach i głównie im pomagamy.Nie tak szczególnie na wygląd ale ze względu na zaniedbaną dłuższą sierść.Są schrony z wolontariatem,które obcinają psy ale jest ich malutko.

Moja tymczasia zabrana ze schronu,nie mogła ruszyć głową,okazało się,że na szyi miała zbitą sierść,której nie mogłam nawet rozdzielić,dredy były przy samej skórze,musiała być obcięta do zera.No i pchły,które miały wspaniałe lokum.

O psa z dłuższą sierścią trzeba szczególnie dbać a w schronie kto ma to robić.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Tola napisał:

Piotr wyjechał z pasiakami ze schronu ok. 8.00 - przed nimi daleka droga, trzymajmy kciuki.

Emi słodka, taka na kolanka i do przytulania:0

Toni troszkę wystraszony, szybko wszedł do kontenerka, jakby wiedział, że to dla niego szansa na nowe życie:)

Zakupiłam obróżki - ale nie pamiętam teraz, jaki kolor komu przypadł, zobaczymy po dotarciu na miejsce :)

Oba psiaki mają sierść w fatalnym stanie:(

 

 

10 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Też to zauważyłam, jak byłam z Twoim TZ w schronie. O ile nie zdziwiło mnie to u Toniego, bo on ma taką dłuższą jedwabistą sierść, to osłupiałam jak zobaczyłam Emi....A ona tylko dwa miesiące w schronie...

Bogusiu, Anula k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,61_QX_orig.

Hania zadba o psiaki i po spa na pewno będą nie do poznania.Najważniejsze,że już są w drodze po nowe życie :)

Kochane,bardzo dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc!Bez Was te biedne psiaki żyły by za kratami, a adopcje były by przypadkowe i nieznany los psiaków.Dzięki temu,że jeździcie do schroniska,robicie zdjęcia i wstawiacie na wątek zamojski,my możemy pomóc :)

Mocno trzymam kciuki za szczęśliwą drogę Piotrka i psiaków! :)

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Tola napisał:

Zea pokryje koszt karmy, TZ będzie dzwonić do szafirki.

Prawdopodobnie  uda się tez pokryć koszt tej pierwszej wizyty u weta;)

Tolu,po Ronisiu może być,że została karma sucha.Trzeba to skonsultować z Hanią.Roni miał jeszcze zakupione puszki Animondy.Roni był u Hani od 26.VII a więc 1,5 m-c.Ale i tak trzeba dopytać i zamówi Hania w późniejszym terminie.Tak się składa,że karmy przechodzą z psiaka na następnego psiaka.

Bardzo dziękuję za pomoc ze strony Fundacji ZEA.Jest to ogromna pomoc.DZIĘKUJĘ!

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tola napisał:

Zea pokryje koszt karmy, TZ będzie dzwonić do szafirki.

Prawdopodobnie  uda się tez pokryć koszt tej pierwszej wizyty u weta;)

Martuniu bardzo dziękujemy Fundacji Zea za pokrycie kosztów karmy.To bardzo duża pomoc w utrzymaniu psiaków.Co do kosztów weta. Emi i Toni. to już my same z Anulą pokryjemy.Pomóżcie tam gdzie sytuacja finansowa będzie kiepska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...