Jump to content
Dogomania

Ropne zapalenie skory i dziwne objawy, Proszę o Pomoc


futerko

Recommended Posts

Witam, mam 1,4 rocznego Dobermana, byłam z nim na wakacjach za granica gdzie nabawił się zapalenia ropnego skory (tak twierdzi weterynarz) całe jego ciało w tym głowa i tylnie nogi są w malutkich i dużych krostach, malutkie to białe plamy a te większe maja na czubku stupki. Byłam z nim u weterynarza i dostał szampon jakiś o silnym działaniu, dwa razy go wykompalam w odstępie 3 dni, po drugim myciu było jeszcze gorzej, teraz dostał antybiotyk dopyszcznie Tsefalen 1000mg 2x dziennie po pół tabletki na dwa tygodnie... minęły 3 dni od kiedy mu daje i nagle zaczął popytu cuchnąć moczem, cały śmierdzi, i głowa i krak i reszta jego tlowia, strasznie się martwię co to może być i nie wiem czy ufać dalej tej pani weterynarz, mały nie jest ani osowiały ani nic, żywy i to nawet bardzo, ale ten zapach bardzo mnie niepokoi bo nie da się siedzieć z nim w jednym pokoju, ten zapach jest poprostu zbyt intensywny... bardzo proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Idz do weta,który pobierze materiał do zrobienia posiewu z tych zmian skornych.Tylko wtedy podawanie antybiotyku ma sens.

Ten zapach moze swiadczyc m.inn o tym,że,ze to zklażenie gronkowcowe I gdzies sączy sie ropa.Posiew jest NIEZBĘDNY,zeby traffic z antybiotykiem.

2000mg dobowo to duza dawka,ile wazy Twoj pies?

Link to comment
Share on other sites

to dawka jest prawidlowa,tyle,że nie wiadomo,czy bakteria wrazliwa na Tsefalen.Posiew jest niezbędny,albo będa Ci faszerować psa kolejnymi antybiotykami,potem do kompletu dołączy grzybica I w ten sposób zatoczy sie błędne koło...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...