Jump to content
Dogomania

Nifuroksazyd dla szczeniaka


dwukropek

Recommended Posts

Witajcie,

Moja 9-tygodnia mieszanka amstaffa z czymś nieokreślonym ma od wczoraj wieczora solidną sraczkę - oprócz tego nie wymiotuje, apetyt ma jak zawsze ogromny, bawi się z innymi psami. Jest po dwóch odrobaczeniach i pierwszym szczepieniu. Kupa całkiem płynna, bez śladów krwi itp. Póki co wetka (na wakacjach) powiedziała, że nie ma potrzeby awaryjnego przyjeżdżania, mamy jechać do weta, jeśli do jutra nie przejdzie.

Póki co, dostała przed chwilą 1 tabletkę nifuroksazydu 100mg, za godzinę-dwie dostanie floractin (probiotyk), zastanawiam się też czy nie podać smecty. Tu pytanie - ile się daje nifuroksazydu, żeby nie przedawkować?

Waga psiaka ok 6,5kg.

Od paru dni dostaje przysmaki ze spiruliną Brit - czy one mogą powodować biegunkę? Dotychczas nic się nie działo.

Link to comment
Share on other sites

Dawkowanie nifuroksazydu to 1tabl. na ok15kg wagi ciała, smektę jak najbardziej należy podać, działa powlekająco, wiąże toksyny i na pewno skróci czas trwania biegunki/ pewnie nie będzie chciał sam wypić, ja swojej podawałam strzykawką w kącik pycholka/ pamiętaj że jeśli zaczęłaś podawać nifuroksazyd to kontynuuj podawanie min. pięć dni, proponuję po jednodniowej głodówce ,nie podawać przez parę dni żadnych smaczków , życzę , pieskowi szybkiego powrotu do zdrówka :)

Link to comment
Share on other sites

Smecty nie podawaj,Nifuroksazyd przelicz na wage ciała zgodnie z ulotką,na przysmaki Brit jest za mała,a przede wszystkim zafunduj jej 24 godzinną głodówkę.Jelita sie muszą zregenerować.Musi tylko pić!Będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, anica napisał:

Dawkowanie nifuroksazydu to 1tabl. na ok15kg wagi ciała, smektę jak najbardziej należy podać, działa powlekająco, wiąże toksyny i na pewno skróci czas trwania biegunki/ pewnie nie będzie chciał sam wypić, ja swojej podawałam strzykawką w kącik pycholka/ pamiętaj że jeśli zaczęłaś podawać nifuroksazyd to kontynuuj podawanie min. pięć dni, proponuję po jednodniowej głodówce ,nie podawać przez parę dni żadnych smaczków , życzę , pieskowi szybkiego powrotu do zdrówka :)

1 tabletka 100mg czy 200mg? Bo są dwa rodzaje, ja dałem jedną 100mg. I co ile podawać?

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, bou napisał:

Smecty nie podawaj,Nifuroksazyd przelicz na wage ciała zgodnie z ulotką,na przysmaki Brit jest za mała,a przede wszystkim zafunduj jej 24 godzinną głodówkę.Jelita sie muszą zregenerować.Musi tylko pić!Będzie dobrze.

Czemu nie dawać smecty?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, bou napisał:

@Anica,Smecta nie!Jest zdecydowanie przereklamowana,choc daje (pozornie) dobre efekty.(to temat na dłuższy "wykład")

... OK!  ja podawałam  ale to z niewiedzy, już nie podam!  :)

... ja podawałam nifuroksazyd , swojej Taksuni, raz dziennie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chyba zaczyna się neverending story :( Suczka dostała u weta kilka zastrzyków + przez kolejne kilka dni i teraz jest już w dobrym stanie, kończy dietę, wracamy na normalną karmę. Najprawdopodobniej infekcja bakteryjna.

A tu masz - chyba nasz drugi pies (mamy cztery) owczarek niemiecki się chyba zaraził. Sraczka wodą pod ciśnieniem od wczoraj, za chwilę jedziemy do weta, ale mam pytanie.

Nie damy rady odseparować psów od siebie, często jeden drugiemu wyjada resztki z miski czy pije z niej wodę, bawią się ze sobą itp. Czy ten, co już miał tę infekcję, znowu się zarazi, czy wykształcił jakieś przeciwciała i będzie zdrowy? Bo jeśli to pierwsze, to zapowiada się dosłownie zakażeniowa ruletka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...