Jump to content
Dogomania

Dwa psy w mieszkaniu bez podwórka?


Lady_Grey

Recommended Posts

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie chęć adopcji drugiego haszczaka.
Jeszcze nie mam konkretnych typów, bo moim problemem jest coś innego:
Mieszkam w kamienicy, bez podwórka. Dwa pokoje, około 50 metrów kwadratowych.

Mamy jednego psa, który wcześniej miał dostęp do wielkiego podwórka (przez większość życia). Samiec, kastrat.
Mam wrażenie, że jest tutaj nieszczęśliwy, męczy się...
Spacery ma oczywiście codziennie, czasem mam wrażenie, że on się nimi szybkiej męczy niż ja. Nie jest radosny jak kiedyś, mniej biega nawet jak go spuszczam ze smyczy. Nie wiem, czy ten brak energii wynika z braku podwórka, czy może ze starości? Ma już 8 lat.
Czy to też normalne, że pies przesypia większość dnia?

Jak znajoma pojechała na wakacje mieliśmy na miesiąc drugiego psa - bawiły się razem, wydawał się wtedy szczęśliwszy.
Czy przyczyną może być brak drugiego psa?
Staram się poświęcać mu dużo czasu, pracuję razem z chłopakiem w domu, więc jesteśmy ciągle przy psie.
Jednak coś jest nie tak, a ja nie wiem, co.

Za to ostatnio myślę, czy wzięcie drugiego haszczaka by mu nie pomogło. Sama też mam na to ochotę, jednak często się zdarza, że się potykamy o psa, zasłania nam drzwi, kładzie w przejściach. Już jest slalom pomiędzy łapami - czy drugi pies nie spowodowałby, że musiałabym nauczyć się latać?
Czy można dostać psa z adopcji mówiąc wprost, że będzie mieszkał w kamienicy bez podwórka?

Wiem, że post długi i niekonkretny, ale męczy mnie ostatnio trochę pytań i nie mam gdzie zasięgnąć rady...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...