• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Olena84

>>>... Przestraszony Grześ w piątek jedzie do hotelu! NADAL SZUKAMY DEKLARACJI<<<

359 posts in this topic

7 godzin temu, Olena84 napisał:

Chciała coś jeszcze napisać, bo myślę, że powinnam, wiem, że są osoby, które skreśliły hotel, albo maja do niego zastrzeżenia bo Grześ uciekł, ale ja uważam, że jest to dobry hotel, widać po Miśku który ma wątek na dogo, po psiakach które tam są, kochają p. Renatę, jest sunia dzika, która już tam została na stałe, mimo iż ciągle jest czujna i boi się ludzi, trzyma się p. Renaty cały czas. dodatkowo, tak naprawdę Ci Państwo mogli powiedzieć, że się nie podejmują łapania psa, że się nim nie zajmą itd, a wstają w nocy i patrzą czy przyszedł, kombinują co tu zrobić, jeżdżą codziennie od piątku po okolicy i samochodem i rowerami żeby sprawdzić czy on jest gdziekolwiek, dają mu jedzenie, nie zamykają bramy, a przecież jest to dyskomfort dla innych psów, które nie mogą swobodnie pobiegać po działce póki Grześ nie da się złapać. Pani nawet pytała o zakup klatki łapki, choć być moze nie przyda jej się już więcej. Dlatego może i problemem jest ogrodzenie dla takiego psiaka jak Grześ, ale nie ludzie. 

Potwierdzam wszystko co napisała Olena84 na temat hoteliku i Pani Renaty. To ogrodzenie też pewnie będzie poprawione. Ale dla mnie najważniejsze że to domowy hotelik.

2 godziny temu, bakusiowa napisał:

Olena, dopisz do stałych i wyślij numer konta. Czy konto zostało wysłane do wszystkich?

Dziękuję zaraz dopisze, pare osób deklarowało na nagrodę, ale chyba nie będzie to konieczne .

Co do klatki łapki, myślę że to najlepsza metoda, ja się martwię tą ruchliwą drogą

Bardzo dzielni Państwo z hotelu. Podziwiam. Grześ mimo wszystko do nich ciągnie, to pewnie kwestia czasu, żeby jednak zaufał. 

Hotelik jest naprawdę dobry. Grześ jest starym, oceniamy że ma z 10 lat, dzikim psem wiejskim. To znaczy, że dobrze daje sobie radę wśród ludzi, znajduje pożywienie i schronienie, dobrze się orientuje w terenie.  Dlatego wrócił  do hoteliku, bo tam usiłowaliśmy go nakarmić parówkami więc dobrze mu się kojarzy. Natomiast na smycz reagował agresją, a o założeniu obroży w ogóle nie było mowy. W kojcu ze strachu i szoku w ogóle z nikim nie nawiązywał kontaktu, tylko się rzucał do gryzienia.  Dlatego nie wydaje mi się, żeby złapanie go do klatki i trzymanie w kojcu było dobrym wyjściem. 

Grześ znika na cały dzień, wieczorem przychodzi pod bramę i wyje.  P. Renata otwiera bramę i wykłada jedzenie, Grześ na widok p. Renaty ucieka ale po jakimś czasie przychodzi i zjada jedzenie, wchodzi na teren i buszuje po werandzie. Czy śpi w budzie trudno powiedzieć, czasem wydaje się, że do niej wchodzi. Grześ zwraca uwagę na samochody, czeka aż przejadą i dopiero przechodzi przez ulicę. Nie jest agresywny do innych psów, nie zwraca na nie uwagi.

Dobro psa powinno być nadrzędne a w tym przypadku swobodne przemieszczanie się i miejsce gdzie może przyjść, gdzie czeka na niego jedzenie i buda jest właściwe i dobre dla takiego psa. Może zanim przyjdzie zima to już bardziej się przyzwyczai i zostanie na podwórku. Na chwilę obecną nie widzę szans na adopcję, bo Grześ nie chce być z człowiekiem i uszczęśliwianie go na siłę kojcem nie wyjdzie mu na dobre.

On ucieka, bo się właśnie boi, że go gdzieś zamkniecie i zrobicie z nim nie wiadomo co. W łazience odchodziłby od zmysłów ze strachu. Jedyne, co bym teraz zrobiła, to na cito poprawiłabym ogrodzenie i zamknęłabym bramę, kiedy Grześ będzie w środku. Niechby sobie mieszkał w tej budzie.

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Hotelik jest naprawdę dobry. . . .

Podpisuję się pod tym obiema rekami.

Oczywiście pod całym tekstem, skróciłam tylko po to, żeby niepotrzebnie nie zabierać miejsca.

1 godzinę temu, rozi napisał:

On ucieka, bo się właśnie boi, że go gdzieś zamkniecie i zrobicie z nim nie wiadomo co. W łazience odchodziłby od zmysłów ze strachu. Jedyne, co bym teraz zrobiła, to na cito poprawiłabym ogrodzenie i zamknęłabym bramę, kiedy Grześ będzie w środku. Niechby sobie mieszkał w tej budzie.

Tutaj zgadzam się z rozi.