Jump to content
Dogomania

>>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<


Recommended Posts

Pani z hoteliku poradziła zgłosić się do dr Garncarza, bo wygląda to dość poważnie. Niestety lekarz nie przyjmuje w weekendy a ja urlop mam już rozpisany na jedne i drugie święta i niestety nie jestem w stanie wziąć kolejnego dnia. Wstępnie zapisałam Grzesia 26 października godz. 12.30, czyli w następny czwartek. Szukamy transportu do Osiecka i Warszawy i z powrotem, myślę że to koszt ok 200zł plus wizyta:(

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Olena84 napisał:

Pani z hoteliku poradziła zgłosić się do dr Garncarza, bo wygląda to dość poważnie. Niestety lekarz nie przyjmuje w weekendy a ja urlop mam już rozpisany na jedne i drugie święta i niestety nie jestem w stanie wziąć kolejnego dnia. Wstępnie zapisałam Grzesia 26 października godz. 12.30, czyli w następny czwartek. Szukamy transportu do Osiecka i Warszawy i z powrotem, myślę że to koszt ok 200zł plus wizyta:(

Darek może Grzesia przywieść i zawieźć pod warunkiem, że będzie w transporterku. Chyba, żeby drugi ktoś z jechał i trzymał Grzesia na kolanach (ja nie mogę). Ale na samej wizycie musisz jednak być jako opiekunka Grzesia. Byliśmy u dr Gancarza z Promyczkiem. Wizyty trwają krótko i doktor raczej trzyma się rozkładu godzin. Z Promyczkiem czekaliśmy z 5 min.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Darek może Grzesia przywieść i zawieźć pod warunkiem, że będzie w transporterku. Chyba, żeby drugi ktoś z jechał i trzymał Grzesia na kolanach (ja nie mogę). Ale na samej wizycie musisz jednak być jako opiekunka Grzesia. Byliśmy u dr Gancarza z Promyczkiem. Wizyty trwają krótko i doktor raczej trzyma się rozkładu godzin. Z Promyczkiem czekaliśmy z 5 min.

super, a inny dzień? albo pora późniejsza, żebym bez problemu była na miejscu? czy to bez znaczenia?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Olena84 napisał:

super, a inny dzień? albo pora późniejsza, żebym bez problemu była na miejscu? czy to bez znaczenia?

Tak, to dobry pomysł, żeby wizytę umówić jak najpóźniej danego dnia. Chyba Gancarz przyjmuje do późnego wieczora.  Pojedziecie z Darkiem po Grzesia i go przywieziecie i odwieziecie. Wtedy nie przeżyje takiej traumy. Bo jeżeli Grzesio będzie jechał sam, to musi być zamknięty w transporterku i może się znowu przestraszyć. Jego wspomnienia z wciągania do samochodu są okropne a u Ciebie na rękach na pewno będzie się czuł bezpieczniej. Czy masz zamiar podać mu jakieś środki uspakajające na drogę i wizytę u lekarza?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak, to dobry pomysł, żeby wizytę umówić jak najpóźniej danego dnia. Chyba Gancarz przyjmuje do późnego wieczora.  Pojedziecie z Darkiem po Grzesia i go przywieziecie i odwieziecie. Wtedy nie przeżyje takiej traumy. Bo jeżeli Grzesio będzie jechał sam, to musi być zamknięty w transporterku i może się znowu przestraszyć. Jego wspomnienia z wciągania do samochodu są okropne a u Ciebie na rękach na pewno będzie się czuł bezpieczniej. Czy masz zamiar podać mu jakieś środki uspakajające na drogę i wizytę u lekarza?

Najpóźniej to ok 20.30 wizyta, mogę spróbować przełożyć, powiedz tylko o której trzeba by było wyjechać,

Link to comment
Share on other sites

Radze jechać do Garncarza. Jadąc do zwykłego weta też będzie przeżywał i będzie ta sama kołomyja co przy wyjeździe do Warszawy.. Jednak nic nie uzyskacie. Tutaj przynajmniej będzie wiadomo co mu dolega i jeżeli będzie potrzebny zabieg można od razu zapisać.

Link to comment
Share on other sites

Byłam u wet. blisko mojej pracy przed chwilą i pokazałam zdjęcie Grzesia oka. W/g niej to wrzód albo blizna na rogówce i może wystarczą same krople. Ale i tak powiedziała, że z takimi  to do okulisty od razu i dała nawet adres najbliższego okulisty, ale to w Radości więc w zasadzie to na to samo wychodzi. Jakby były problemy to ja mogę jechać z Darkiem ale po południu.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

. . .

Czy masz zamiar podać mu jakieś środki uspakajające na drogę i wizytę u lekarza?

Dobrze byłoby i to zacząć już w dniu poprzedzającym wizytę u weta.

3 godziny temu, Olena84 napisał:

Myślę jak to zrobić,  może jednak spróbować o tego najbliższego weterynarza. Jeśli chodzi o Celestynów, też muszę pojechać po Grzesia i z nim tam jechać, ale chociaż nie tak daleko, nie będzie sie tak stresował;/ sama nie wiem co zrobić... . 

Oleno nie jest to dobry pomysł. Dla Grzesia nie będzie to miało tak dużego znaczenia czy dłużej, czy krócej będzie jechał. Psy ponoć nie maja poczucia czasu. Najgorszy dla niego jest stres związany z zabieraniem go z hotelu, co w razie braku właściwej pomocy u lekarza nie specjalisty,  najprawdopodobniej ponownie będzie miało miejsce, żeby zawieźć go do specjalisty, bo jak wiesz, w Celestynowie nie ma okulisty

Cytat

każdy wet powinien coś poradzic

Oleno tu nie ma wet coś poradzić. Ma udzielić fachowej pomocy. Nie sądzę, żeby wet bez specjalizacji okulistycznej odważył się dłubać przy oku.

OCZKO Grzesia musi oglądnąć specjalista okulista.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, magdaad napisał:

A może o te środki uspokajające zapytać czy można podać?  Żeby nie przekłamywały wyników badań np. Wydaje mi się, że Grzesio jest już w lepszej formie psychicznej, miałam go na rękach i po kilku chwilach się wyluzował....

Nie zaszkodzi zapytać, ale sądzę, że jeśli nie będzie pobierana krew do badania, to podanie środka uspok. mogą być podane. Grześ będzie wśród obcych ludzi, będą mu robić coś koło pyszczka. To będzie dla niego duży stres.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...