Jump to content
Dogomania

>>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<


Recommended Posts

11 godzin temu, hop! napisał:

Czy Grześ dostanie ładne, psie imię? Jak się czuje fizycznie? 

Fizycznie ok, psychicznie na razie średnio, ale dzisiaj w nocy było tak zimno, że dobrze, że ma ciepło.

Co do imienia, mnie średnio pasowało, ale po tym tygodniu życia życiem Grzesia, ja już chyba też się przyzwyczaiłam..

Zmienilibyście imię?

 

Skończyły mi się reputacje i nie mogę na razie polubić postów;/

Link to comment
Share on other sites

Nie zmieniajcie mu imienia.To bardzo fajne,ciepłe,krótkie, miło brzmiące imię.Ja osobiście mam dość Reksiów, Azorów,Misiów itd.To imię także przyciąga ludzi na wątek.Dzięki temu i ja jestem na wątku Grzesia i pozostanę.Gdyby znalazł domek to i tak adoptujący mogą zmienić imię.

Na dogo niech pozostanie Grzesiem.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Nie zmieniajcie mu imienia.To bardzo fajne,ciepłe,krótkie, miło brzmiące imię.Ja osobiście mam dość Reksiów, Azorów,Misiów itd.To imię także przyciąga ludzi na wątek.Dzięki temu i ja jestem na wątku Grzesia i pozostanę.Gdyby znalazł domek to i tak adoptujący mogą zmienić imię.

Na dogo niech pozostanie Grzesiem.

Amen :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.10.2017 o 09:18, Olena84 napisał:

Fizycznie ok, psychicznie na razie średnio, ale dzisiaj w nocy było tak zimno, że dobrze, że ma ciepło.

Co do imienia, mnie średnio pasowało, ale po tym tygodniu życia życiem Grzesia, ja już chyba też się przyzwyczaiłam..

"Leczenie" psychiki może trwać bardzo długo. Najważniejsze, że psiak jest bezpieczny.

Według mnie pasuje do niego imię Rolo, ale zwolenniczek imienia "Grześ" jest kilka. Czyli Grześ zostanie Grzesiem.

Siedzi spokojnie w kojcu, czy odpoczął i kombinuje? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.10.2017 o 19:32, Olena84 napisał:

Dostałam naklejki i informację, że muszę go zarejestrować, że pies wychodzi zaczipowany ale bez rejestracji, po wpisaniu numeru miałam informacje, że takiego psa w bazie nie ma, dopiero jak go zarejestrowałam. Pierwszy raz coś takiego chyba robiłam. Moje koty wpisano mi w schronisku na mnie od razu, (post skrócony)

Olena, ktoś Cię nie doinformował.

Ponieważ mam Kapri z tego samego przytuliska zadzwoniłam i zapytałam jak to jest z chipem.

Oto odpowiedź: wszystkie psy wychodzące z przytuliska Kozienice do adopcji  są chipowane i wpisywane do bazy chipów CBDZOE. Wtedy w informacjach chipa zapisany jest adres i dane osoby widniejącej na karcie adopcji.  ZARÓWNO CHIP JAK I WPIS DO BAZY JEST OPŁACONY PRZEZ GMINĘ czyli bezpłatny.

Jeżeli, tak jak zdarzyło się w przypadku Grzesia nie figuruje chip w bazie, to tylko znaczy że nie ma jeszcze tego wpisu i w najbliższych dniach zostanie uzupełniony. Zwykle baza jest uzupełniana jest raz w tygodniu. Ponieważ gabinet oprócz działalności komercyjnej prowadzi bezpłatnie w ramach wolontariatu opieką nad psami i kotami prawdziwie bezdomnymi (nie znajdującymi się w przytulisku lub z innych gmin, gdzie w danym przypadku nie mogą liczyć na pomoc) czasami może się zdarzyć że chip nie jest w bazie opisywany natychmiast tylko po kilku dniach.

W takim przypadku należy zadzwonić do gabinetu i wyjaśnić sprawę chipa. Zadzwoniłam w sprawie Kapri i miła Pani na bieżąco wstawiła moje dane do bazy. Jak Kapri zostanie wyadoptowana, to mogę jeszcze raz zadzwonić i zmienić swoje dane na dane nowego właściciela.

Natomiast są jeszcze inne bazy chipów – też komercyjne  i tam osoba prywatna sama rejestruje chip i za to płaci.

Niestety nie ma jednej bazy narzuconej przepisami, gdzie byłyby rejestrowane wszystkie chipy. Np. mój wet korzysta z bazy Safe Animal i tam zarejestrował Leosia, więc jego chipa nie ma w bazie CBDZOE. Każdy gabinet sam wybiera sobie bazę w jakiej rejestruje psa.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, bakusiowa napisał:

Olena, napisz wieczorem co u Grzesia.

 

7 godzin temu, hop! napisał:

"Leczenie" psychiki może trwać bardzo długo. Najważniejsze, że psiak jest bezpieczny.

Według mnie pasuje do niego imię Rolo, ale zwolenniczek imienia "Grześ" jest kilka. Czyli Grześ zostanie Grzesiem.

Siedzi spokojnie w kojcu, czy odpoczął i kombinuje? 

Pani przeniosła dziś Grzesia do domu, uznała, że siedzenie w kojcu nic dobrego mu nie przyniesie i teraz Grześ siedzi w domu ma do dyspozycji łazienkę i salon, na razie jednak nie przemieszcza się tylko siedzi w jednym miejscu ale to zrozumiałe jeszcze

6 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Olena, ktoś Cię nie doinformował.

Jak Grześ zaginał od razu dostałam info o tym bym jak najszybciej zarejestrowała czip Grzesia, więc weszłam do safe animal wystukałam numer, pokazało że takiego nie ma więc go zarejestrowałam;/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Olena84 napisał:

Pani przeniosła dziś Grzesia do domu, uznała, że siedzenie w kojcu nic dobrego mu nie przyniesie i teraz Grześ siedzi w domu ma do dyspozycji łazienkę i salon, na razie jednak nie przemieszcza się tylko siedzi w jednym miejscu ale to zrozumiałe jeszcze

Super

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Olena84 napisał:

 

Pani przeniosła dziś Grzesia do domu, uznała, że siedzenie w kojcu nic dobrego mu nie przyniesie i teraz Grześ siedzi w domu ma do dyspozycji łazienkę i salon, na razie jednak nie przemieszcza się tylko siedzi w jednym miejscu ale to zrozumiałe jeszcze

Jak Grześ zaginał od razu dostałam info o tym bym jak najszybciej zarejestrowała czip Grzesia, więc weszłam do safe animal wystukałam numer, pokazało że takiego nie ma więc go zarejestrowałam;/

Więc Grześ będzie zarejestrowany w dwóch bazach i myslę, że to bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...