Jump to content
Dogomania

PaulinaApolonia

Recommended Posts

Witam, mam problem z 8 tygodniowym szczeniakiem jamnika, zaznacze, że miałam wcześniej 4 psy tej rasy i z żadnym nie było problemu. Szczeniak gryzie wszystko i wszystkich bez opamiętania. To nie jest jednak tradycyjne "podgryzanie" takie jakie mają w naturze szczeniaki ale gryzienie wraz z szarpaniem, ciągnięciem itd. Bardzo ciężko też zabrać rękę, nie pomaga wciskanie zabawek, zabieranie ręki, mówienie "nie" czy klaskanie, z czasem robi to tylko mocniej. Dodam, że ma mnóstwo gryzaków oraz zabawek. Chciałabym jednak uniknąć kary jaką jest izolacja psa czyli zamknięcie..ze względu na możliwość wystąpienia problemów z zostaniem psa w domu podczas nieobecności domowników. Dodam też, że psinka, poza tym gryzieniem, bardzo ładnie reaguje na swoje imię, przychodzi na zawołanie, ładnie się załatwia na podkład, lubi się przytulać. 

Co robić w takiej sytuacji? Czy nie czekać i prosić o pomoc behawiorystę? Czy to przejdzie samo wraz ze zmianą zębów? 

Pozdrawiam Paulina.

Link to comment
Share on other sites

Ten szczeniak ma żywszy temperament niż poprzednicy - ucz delikatności do rąk karmiąc z otwartej dłoni i uprzedzaj gryzienie pokazując psu zabawkę na sznurku, poruszaj zabawką tak, aby uciekała po podłodze, będzie bardziej interesująca niż ręce czy nieruchome zabawki w legowisku. Jak złapie - nie szarp się z malcem, trzymaj zabawkę siedząc na podłodze i staraj się wyciszać malucha tak, żeby sam oddał. Moim zdaniem, lepsza dla Was byłaby wizyta w domu  trenera z psiego przedszkola niż behawiorysty - w zachowaniu szczeniaka nie ma nic dziwnego.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam, minęło 6 dni a u mojej suni już widać poprawe, trochę z tego nadmiernego gryzienia wyrasta - to widać, ale też dużo pomogły nowe zabawki (mała piłeczka z dzwoneczkiem w środku robi furorę), nowe gryzaki - twarde i miękkie z powodzeniem zastąpiły nasze ręce, (uwaga) myszka na sznurku jest na równi z piłeczką z dzwoneczkiem, sunia po prostu ją uwielbia (mam nadzieję, że nie zrobie z psa kota, haha).

jeszcze raz bardzo dziekuje za rady, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam, najwyraźniej pani sunia ma duży temperament :D Poczytaj sobie   piesologia.pl  wszystko jest tam wyraźnie wyjaśnione oraz zapraszam na mojego nowego bloga https://czterylapysite.wordpress.com/ za kilka dni będzie post o skutecznych sposobach na uporczywe podgryzanie szczeniaka, które pomogły mojemu bratu i jemu upartemu owczarkow, więc tobie też powinny pomóc :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...