Jump to content
Dogomania

[*] Mała Czarna sunia, mały straszek......


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

i do tego ma lekką budowę, jak charcik.

Ale nadal to straszny straszek.... Mam wrażenie, ze ona ciągle czuwa, ciągle w napięciu. Lada szmer, ucieka z podkulonym ogonem. Upieram się i biorę ją na kolana jak oglądam TV. Siedzi spokojnie, póki ją trzymam. Jak tylko zabieram rękę, bo myślę, że przysnęła, myk1 i już jej nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma postępów w oswajaniu Czarusi :(  Ale nauczyła się bawić zabaweczką, przynosi ją sobie na kanapę i na niej śpi. Moją piżamę czy ściereczkę z kuchni też często znajduję na kanapie czy fotelu. Nadal jej przyjaciółką jest Kenia :) Patyczki sobie wzajemnie zabierają :)

 

8.jpg

Link to comment
Share on other sites

He, he, he. Blabladory to najczęściej cudowni przyjaciele psów i ludzi. Taga jest ukochaną koleżanką Bezy(która nie cierpi Bliss z wzajemnością), Bliss, Maxa i Lerki, a kiedyś również Gapy. Wszystko kocha Tajgę. No, może z wyjątkiem mieszkańców łąk i lasów, bo to jednak pies myśliwski.

Link to comment
Share on other sites

Kenia toleruje zaczepki Czarusi, czyli najczęściej podnoszenie tylnej łapy. Idzie wtedy na trzech i nie wkurza się na malotę. Ale nowa sunia, czyli Saba, nie pozwala na takie zabawy i warczy ostrzegawczo. Od jutra zdane będą na zabawy ze sobą, i z Dianką, bo Kenia wraca do domu.

Link to comment
Share on other sites

A jakoś tak sie zrobiło, ze wszystkie czarne, no, może tylko Dianka owczarek jest podpalana :) Nutka i Zulka, których nie ma na zdjęciach, tez czarne i siwe.

Ale nie to, ze marzy mi się białas, łaciatek czy brązuś, o nie!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Czarusia podchodzi do mnie, jak siedzę w fotelu przed TV. Pozwala się wtedy potarmosić i nawet bawi się podgryzając ostrymi ząbkami rękę. Wieczorem, zanim wreszcie zaśnie, też mnie podgryza, wsadzając dziób pod kołdrę i szczypiąc mnie w udo! :). Na dworze nadal dzikus, za gwoździa nie podejdzie na wołanie. Wręcz przeciwnie, ucieka aż za dom, jak ją wołam....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, malagos napisał:

Śmieszna ta nasza Czarusia - w dzień dzikus, nie podchodzi, jak stawiam miskę z jedzeniem, ucieka ze 2 metry i podchodzi, jak odejdę...W nocy pieszczoch, przytulas, podgryza rękę, liże po nosie, włazi pod kołdrę...

Kiedyś zasłyszałam w odniesieniu do ludzi taką sentencje że "Najtrudniej kochać tych, którzy najbardziej potrzebują naszej miłości". W odniesieniu do psiaków można to powiedzenie zmienić i napisać: Trzeba kochać mimo wszystko, a będzie tylko lepiej :).

Link to comment
Share on other sites

Po 4 dniach nieobecności wrócił Tomek. Rano wyszłam z psami, wybiegały się mimo deszczu. Ale żeby wrócić do domu?... Wszystkie grzecznie (najszybciej Saba, żeby tylko o niej nie zapomniano...), ale Czaruś...skąd :( zostawiła drzwi otwarte, weszłam do kuchni, grzechotałam pudełkiem z chrupkami, rozsypałam na podłodze trochę. Zajrzała do kuchni, chwyciła chrupkę i dała nogę na dwór. Nie zdążyłam wybiec z kuchni i zamknąć drzwi wejściowych, choć próbowałam. Teraz pewnie Czarusia wcale nie wejdzie do domu, do wieczora... Tak boi się Tomka i mężczyzn w ogóle. Została przed domem, mimo takiej psiej pogody, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Może zostać taka, jaka jest, mimo pracy. Już gdzieś pisałam - czytanie o problemach z psami na Dogo uświadomiło mi, że ja mam problemy :)  Mam takiego strachulca, tylko że nie przychodziło mi wcześniej do głowy, że to kłopot. Pies, jak pies, każdy jest jakiś, trzeba się dostosować  :)  Inna rzecz, że tu chodzi o Tymczasa, chce się zmieścić go w "średniej adopcyjnej", a lękliwość wykracza.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...