Jump to content
Dogomania

Michaś za TM. Dzięki wam chociaż na koniec miał dom i był szczęśliwy.


Recommended Posts

Moje kochane! Cieszę się z tej dyskusji. najważniejsze, żeby Michaś/Misio był szczęśliwy. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że mam w domu 4 psy (wszystkie znajdy, bądź sieroty). Kiedy ja jestem w domu, siedzą ze mną (bo są do mnie przywiązane jak chłop do ziemi), ale mają możliwość wyjść na podwórko, gdy tylko mają na to ochotę, bo w drzwiach na taras jest duże "psie" wyjście (z  którego korzysta także kot). I to jest najlepsze rozwiązanie. Kiedy wyjeżdżam, na przykład na zakupy, cała ferajna czeka na mnie przy bramie, w związku z czym nie ma niebezpieczeństwa, że coś w domu zostanie zniszczone. Za to...UWAGA, UWAGA! kopią doły, jamy i tunele w tzw. przedogródku, czyli na samym froncie. Dlatego mój ogródek od tej strony wygląda jak ciemna strona księżyca. Ale coś za coś. W domu wszystko w porządku.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Mysza2 napisał:

Na OLX ma 500 wyświetleń

To nic nie znaczy, zwłaszcza jeśli szybko się nastuka dużo. Mają ludzi od klikania - wyświetlania i pobierania numeru telefonu, żeby pokazać, że warto u nich zamieszczać i opłacać wyróżnienia.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, rozi napisał:

To nic nie znaczy, zwłaszcza jeśli szybko się nastuka dużo. Mają ludzi od klikania - wyświetlania i pobierania numeru telefonu, żeby pokazać, że warto u nich zamieszczać i opłacać wyróżnienia.

Nie wiedziałam o tym. Ostatnio mi tylko jakaś ankieta od olxa przyszła na temat wyróżnień ogłoszeń. Ma wyświetlenia na innych też ale nikt się nie odezwał. Czy ktoś pamięta ile to trwało u Promyka po zrobieniu ogłoszeń?

Link to comment
Share on other sites

A u Micha słychać tyle, że rozrabia. Podobno uderzył Panią Renatę w nos z bani:) Niby niechcący. Posprzeczał się też z jednym z psów domowników. Na szczęście nie na ostro, bez zębów. Ogólnie podobno jest coraz bardziej zaborczy, chciałby być jedynakiem, pcha się na kolanka i wydaje mu się, że jest malutkim pieskiem.                                                                         Jutro przypomnę Pani Renacie, że szwy czas ściągać chyba. Miała sama to zrobić. 

Po przeczytaniu na wątku Grzesia o czipie, rzuciłam się żeby sprawdzić czip Michasia. I też go nie znalazłam w bazie safe animal, bo taką naklejkę mam. Więc szybko go zarejestrowałam i zapłaciłam 49 zł. A potem Mika napisała Olenie84, że pewnie Grzesio będzie teraz w dwóch bazach. No i myślałam, że wywaliłam 5 dych w błoto ale... dzisiaj posprawdzałam i Michaś jest w jednej, w safe animal i w jakiejś eurobazie, ale ona wskazuje na safe. Czyli dobrze zrobiłam, bo miałby czip, ale bez rejestracji. Tylko, że weterynarze powinni uprzedzać o tym, że trzeba odpłatnie rejestrować jeszcze. Mi nie powiedział, mimo że pytałam i brał dane. Może rejestrował numer z takiego znaczka na obroży po szczepieniu. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wet, który wszczepia chipa zawsze rejestruje psa. Trzeba się dowiedzieć w jakiej bazie. Baza Safe Animals jest jedna z komercyjnych baz danych. Istnieje jeszcze kilka innych ani gorszych ani lepszych od Safe Animals. Każdy wet ma wolny wybór gdzie rejestrować psa i podpisuje z wybrana przez siebie bazą abonament. W ramach tego abonamentu rejestruje psy. Dlatego nie informuje, że trzeba rejestrować odpłatnie psa, bo nie trzeba. Pies jest zarejestrowany przez weta.

Trzeba tylko spytać weta w jakiej bazie zarejestrował psa.

Jeżeli właściciel psa uważa, że baza, którą wybrał wet jest za mało popularna, wtedy może odpłatnie zarejestrować psa w wybranej, jednej lub kilku bazach, w tym zagranicznych. I wtedy właściciel ponosi koszty takiej rejestracji.

Dlatego na jeżeli nie znajduje się informacji o chipie w jakiej bazie np. safe animals lub eurobazie lub CBDZOE lub innej należy najpierw zadzwonić do weta i spytać w jakiej bazie rejestrował psa i wtedy podjąć decyzję czy rejestrować psa w jeszcze jednej bazie.

Nie piszę o Michasiu, bo nie dzwoniłam do weta i nie wiem w jakiej bazie rejestrował.

Natomiast piszę o rejestracji mojego Leosia i Kapri z przytuliska w Kozienicach. W obu przypadkach weci postąpili tak samo, dzwoniłam w oba miejsca, potwierdzilam w jakich bazach psy są zarejestrowane i sprawdziłam sama. Zachipowali psa i zarejestrowali w bazie - Leosia w Safe Animals, Kapri w CBDZOE.

Z mojego rozeznania Safe Animals jest bardzo popularną bazą więc dobrze, że go zarejestrowałaś. 5 dych nie ma co żałować, bo Michaś i skoczny i energiczny, to może polecieć na zwiedzanie świata

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Olena84 napisał:

Ale swoją drogą to bez sensu, jak pies się zgubi, ktoś złapie go, idzie do weta i wet np go nie znajduje w swojej bazie, a pies jest zarejestrowany tylko gdzie indziej, powinna być jedna baza

A znalazłaś Grzesia w tej CBZD.....? Ja w kilka wpisywałam i w żadnej Micha nie było. Podobno jest kilka, gdzieś widziałam że kilkanaście. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Olena84 napisał:

Nie ma tam Grzesia

 

No to super. Ciekawe czy tak samo wygląda darmowe czipowanie, czip za darmo a rejestracja za 5 dych. Ciekawe ile osób o tym nie wie albo myśli że ich pies ma czipa i da się go odczytać. A ma być ustawa że wszystkie koty i psy mają być zaczipowane. Ciekawe jakie patologie będą się przy tej okazji odbywać. Ile nowych baz danych powstanie, ile firm wyłudzających pieniądze, bo przecież polak potrafi. Wkurzyłam się kurna. 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, konfirm31 napisał:

Nasza Bliss jest zarejestrowana w Safe animal i w identyfikacja. pl. W tej ostatniej, że względu na wymagania ubezpieczenia. Lerka, tylko w Safe animal. Sprawdzałam obie po nr chipa i w bazie i w wyszukiwarce http://chwiladlapupila.pl/warto-wiedziec/wyszukiwarki-zaczipowanych-zwierzat/    Wszystko się zgadza. 

No dobra, po zajrzeniu tu http://chwiladlapupila.pl/warto-wiedziec/wyszukiwarki-zaczipowanych-zwierzat/ uważam że dobrze zrobiłam i wybrałam tą bazę. 

Link to comment
Share on other sites

Sam wszczepiony czip nie oznacza,że pies jest zarejestrowany w Bazie Danych.Wet tylko wykupuje sobie jakąś ilość czipów i to wszystko.Aby pies widniał w bazie np.Safe Animal to trzeba go w tej bazie zarejestrować i wpisać swoje dane czy adoptującego.Są weci,którzy za odpłatnością rejestrują na życzenie psa ale pobierają większą opłatę i na tym zarabiają.U nas żaden wet nie rejestruje psa jedynie czipuje bez rejestracji.Najpopularniejsza Baza Danych jest w Safe Animal i jest proponowana w umowie adopcyjnej dla adoptujących nasze psiaki.My mamy w umowie wpisany nr.czipa i sprawdzamy,czy został zarejestrowany przez adoptujących,jeżeli nie kontaktujemy się z adoptującym aby zarejestrował jak najszybciej psa.Za jakiś czas znów sprawdzamy czy psiak został zarejestrowany.Tak my działamy.Jak do tej pory wszystkie nasze psy są zarejestrowane.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.10.2017 o 12:53, magdaad napisał:

No dobra, po zajrzeniu tu http://chwiladlapupila.pl/warto-wiedziec/wyszukiwarki-zaczipowanych-zwierzat/ uważam że dobrze zrobiłam i wybrałam tą bazę. 

Tak, dobrze zrobiłaś, bo widać, że co weterynarz to inna droga postępowania. Niestety nie ma przepisów, które określałyby  jednolitą procedurę dla wszystkich wetów.

Link to comment
Share on other sites

Skarpeta Owczarkowa jest gotowa wesprzeć Michasia.
Na co w tym momencie najbardziej potrzebne są pieniążki ?

Proponujemy następujące formy wsparcia (jedna do wyboru):

A. Leczenie – do 200 zł
B. Zakup karmy – do 150 zł
C. Sterylizacja/kastracja – do 150 zł
D. Pomoc w hotelowaniu psa czekającego na dom, o ile rezygnacja z hotelu jest równoznaczna ze znalezieniem się na ulicy - do 200 zł

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, DONnka napisał:

Skarpeta Owczarkowa jest gotowa wesprzeć Michasia.
Na co w tym momencie najbardziej potrzebne są pieniążki ?

Proponujemy następujące formy wsparcia (jedna do wyboru):

A. Leczenie – do 200 zł
B. Zakup karmy – do 150 zł
C. Sterylizacja/kastracja – do 150 zł
D. Pomoc w hotelowaniu psa czekającego na dom, o ile rezygnacja z hotelu jest równoznaczna ze znalezieniem się na ulicy - do 200 zł

Widzę,że na pierwszej stronie jest wpis o wsparciu tj.150,00zł na karmę.Nie wiem,czy magdad już podało dane do przelewu.

A ja ze swojej strony bardzo,bardzo Skarpecie Owczarkowej dziękuję za okazaną pomoc.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, DONnka napisał:

Skarpeta Owczarkowa jest gotowa wesprzeć Michasia.
Na co w tym momencie najbardziej potrzebne są pieniążki ?

Proponujemy następujące formy wsparcia (jedna do wyboru):

A. Leczenie – do 200 zł
B. Zakup karmy – do 150 zł
C. Sterylizacja/kastracja – do 150 zł
D. Pomoc w hotelowaniu psa czekającego na dom, o ile rezygnacja z hotelu jest równoznaczna ze znalezieniem się na ulicy - do 200 zł

Jeżeli mogę to wybrałabym 150 zł na karmę. Bardzo dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Widzę,że na pierwszej stronie jest wpis o wsparciu tj.150,00zł na karmę.Nie wiem,czy magdad już podało dane do przelewu.

A ja ze swojej strony bardzo,bardzo Skarpecie Owczarkowej dziękuję za okazaną pomoc.

Wybrałam 150 zł na karmę. To starczy na 2 dostawy:) Tam 300 zł zostało na koncie Michasia, ale ja je trzymam na czarną godzinę, bo prawda jest taka, że od listopada będę szukać pracy. I gdybym nie miała na hotel to żeby było coś. Rozumiecie no nie? :)

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Olena84 napisał:

nie wiem czy dam radę a jak pani Renata zmierzyłaby Grzesia i zdążyłabym kupić szelki to może bym podrzuciła Tobie. Ty jesteś z Warszawy?

No nie , jestem z Otwocka. Potem ci napiszę czy jadę i ew. kupie mu te szelki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...