Jump to content
Dogomania

Michaś za TM. Dzięki wam chociaż na koniec miał dom i był szczęśliwy.


Recommended Posts

Tyśka, Michaś jest gotowy do adopcji, więc chciałybyśmy z Magdaad Cie poprosić, żebyś napisała tekst do ogloszeń. Historię Michasia znasz, więc opiszę Ci jego charakter:

 jest psem około 5-letnim, chociaż moim zdaniem jest młodszy, dla aktywnej rodziny uprawiającej sporty i  spacery. Bardzo żywiołowym i energicznym, bardzo wesołym, chętnym do miziania. Wymaga szkolenia i socjalizacji, więc powinien trafić do osoby lubiącej psy. Na razie nie umie chodzić na smyczy czy leżeć spokojnie. Reagowanie na komendy też jest takie sobie.  Moim zdaniem był na łańcuchu. Nie nadaje się do bloków, bo pozostawiony sam sobie na wiele godzin bedzie niszczył i stanie się niedobrym, problematycznym psem. Natomiast jeżeli będzie miał dla siebie podwórko i mógł spać w domu lub w budzie i przebywać dużo z człowiekiem, to będzie naprawdę wspaniałym psem. Na pewno się uspokoi a kastracja też pomoże. Jest mądrym psem, zależy mu na kontakcie z człowiekiem i ogarnięciu się. Chociaż chudy ma piekna jedwabistą sierść, więc będzie wyglądał  coraz ładniej.

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Która cioteczka prowadziła bazarek na którym oferowala zamieszczanie ogłoszeń na forach? Chciałybyśmy zamowić u niej ogłoszenia dla Michasia:)

Na bazarkowym nie znalazłam bazarku ogłoszeniowego.Pozostaje poprosić kiyoshi,Hawankę,kolejną kobietkę,elik o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Mysza2 zadeklarowała się, że umieści  ogłoszenia Michasia na 20 forach, dziękujemy bardzo. Materiały podeślę jak tylko będą gotowe, bo na razie nie mam odpowiedzi od Tyśki co do treści ogłoszenia. Ponadto mam nadzieję, że koleżanka p. Renaty zrobi profesjonalne zdjęcia Michasiowi, bo moje są takie sobie. Będę wiedzieć dzisiaj. 

Jutro po południu jadę odebrać Michasia z kliniki. Magdaad musi kupić szelki lub obrożę na rozmiar Michasia, bo niestety ta obroża którą mu ostatnio zawiozłam, też się nie nadaje, jest za duża. 

 

Link to comment
Share on other sites

Rodzina to rodzice i 3. dzieci- 9,8 lat i roczek. Mieszkanie w niskim bloku , nie wiem czy jest ogródek. Ze względu na malucha pies lepiej ,żeby nie był zbyt żywiołowy, bo może z radości wywracać dziecko  no i ogólnie ,żeby był sprawdzony na dzieci.  Co prawda pai twierdzi ,że psa można ułożyć ,a do pomocy są behawioryści .Do dorosłych Misiek może być miziakiem , a do dzieci niekoniecznie.Pani miała pod opieką jako DT owczarka i dojrzała ,żeby mieć własnego.

Link to comment
Share on other sites

Zaglądałam do Michasia,jednak na pisanie czasu nie było.

Na zdjęciach Michaś ma takie śliczne ząbki jak młodziak.Śliczny jest,odżył i oczka już się śmieją,bawić się chce,super!

Trzymam kciuki za zabieg i oczywiście za Najlepszy Prawdziwy Domek na jaki ten psiak zasługuje!

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Poker napisał:

Rodzina to rodzice i 3. dzieci- 9,8 lat i roczek. Mieszkanie w niskim bloku , nie wiem czy jest ogródek. Ze względu na malucha pies lepiej ,żeby nie był zbyt żywiołowy, bo może z radości wywracać dziecko  no i ogólnie ,żeby był sprawdzony na dzieci.  Co prawda pai twierdzi ,że psa można ułożyć ,a do pomocy są behawioryści .Do dorosłych Misiek może być miziakiem , a do dzieci niekoniecznie.Pani miała pod opieką jako DT owczarka i dojrzała ,żeby mieć własnego.

Jeżeli Pani miała owczarka to jest przyzwyczajona do dużego psa, wiec wydaje mi się że sobie poradzi. Michaś jest żywiołowy, bo ma za mało ruchu i nie jest cały czas z człowiekiem. Myślę że dzieci (te większe) tyle się będą z nim bawić, że szybko się zmęczy i uspokoi. Co do rocznego dziecka to trzeba je chronić przed każdym psem. Na korzyść Michasia przemawia fakt, że on bardzo chce być z człowiekiem i bardzo pragnie porozumienia. Po prostu dajmy Michasiowi szansę. Jestem gotowa go zawieźć i jeżeli wizyta przejdzie żle to zabrać z powrotem.  

Link to comment
Share on other sites

Czy Michaś wchodzi do domu w hoteliku? Jeżeli tak to jak się w nim zachowuje?Czy tam są dzieci tj.w hoteliku?

Bez sensu jest zawozić Michasia i gdyby było coś nie tak to go zabierać.Trzeba najpierw zadzwonić do Państwa i przeprowadzić konkretną rozmowę aby wysondować co to jest za dom i jakie oferuje warunki.Następnie poprosić kogoś do przeprowadzenia wizyty p/a.To są podstawowe działania zanim zadecyduje się czy Michaś ma jechać do tego domu,czy nie.

Pisałaś,że dom z ogrodem dla Michasia jest wskazany.To jest jakiś budynek,blok jednopiętrowy.W jakiej dzielnicy się znajduje,jakie są tereny spacerowe..Wszystkie najdrobniejsze informacje trzeba wyłapać aby nie popełnić błędu chociaż niekiedy i tak się popełnia ufając co opowiadają ludzie.Jednak trzeba to zminimalizować na ile się da. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Aska7 napisał:

A jak Michaś po zabiegu, nie rozpamiętuje straty ?

Będąc na noc w lecznicy podobno pół nocy płakał, ale nie wiemy czy z powodu straty czy z tęsknoty za Panią Renatą. Ogólnie kołnierz mu bardzo przeszkadza. W hotelu mu zdjęliśmy, ale nie zaglądał sobie "tam". Pani Renata go zaobserwuje i może nie będzie musiał nosić. W sumie to zachowuje się jakby się nic nie stało..

Lekarz mówił że niesamowita przemiana itd.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...