Jump to content
Dogomania

Michaś za TM. Dzięki wam chociaż na koniec miał dom i był szczęśliwy.


Recommended Posts

Skutecznie mnie uziemniły na weekend obowiązki babki Polki i dopiero teraz mogę opisać sytuację.

Michaś a może już Misiek - Magdaad zdecyduje - na prawdę miał szczęście. Magdaad uratowała go w ostatniej chwili. Pan doktor mówił, że w życiu nie widział tak okropnych wyników krwi. Ale ratował. To świetny wet ze wspaniałą, serdeczną żoną - zaopiekowali się Miskiem niesamowicie. Misiek dostał lekarstwa a Pani Doktorowa gotuje mu jedzonko. Wyniki widać na zdjęciach. Przecież jeszcze dwa ni temu nie podnosił się.

Misiek wstał, zaczął jeść i chce jeść dużo i przez cały czas. Gdy przyjechaliśmy był już w kojcu i nawet wyszedł z Magdaad na króciutki spacerek.

Potem zaczął sikać - i to był naprawdę wielki i długi sik .... hi,hi. Staliśmy i patrzyliśmy ze zdziwieniem - a trwało to i trwało:):):)

Dowiedzieliśmy się o hoteliku dla psów niedaleko Magdaad - tylko 25 km. Zadzwoniliśmy i właścicielka zaprosiła nas w odwiedziny. Pojechaliśmy natychmiast. Hotelik jest nowy, boksy w ogrzewanym budynku, Pani ciepła i miła, widać że kocha pieski.Ma doświadczenie, była wolontariuszką. Po zapoznaniu się z sytuacją Miśka powiedziała,że pomoże i przyjmie go i zrobi wszystko, żeby doszedł do siebie. Na prawdę Misiek ma niesamowite szczęście. Jesteśmy umówieni, że w przyszłym tygodniu przewozimy Miśka do hoteliku.

Misiek jest łagodny. Ma takie mądre oczy

Na razie widać  tylko wielką głowę i wychudzoną resztę, ale jak go dopasiemy i dopieścimy to będzie śliczny pies

Misiek 1.jpg

Misiek 2.jpg

Misiek 3.jpg

Misiek 4.jpg

Misiek 5.jpg

Misiek 6.jpg

Misiek 7.jpg

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, bakusiowa napisał:

Przed chwilą natrafiłam na ten wątek i już cały przeczytałam. Jaka błyskawiczna akcja. Będę tutaj zaglądać.

Wiem. Wydaje mi się że coś za dobrze to idzie i czekam na sprowadzającego na ziemię kopa w dupę:)

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, magdaad napisał:

Wiem. Wydaje mi się że coś za dobrze to idzie i czekam na sprowadzającego na ziemię kopa w dupę:)

Nie miej takich czarnych myśli ;) Najważniejsze żeby był zdrowy. 

Jak pobędziesz dłużej na dogo to zobaczysz , że tu dzieją cuda :) 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, WiosnaA napisał:

Magdaad, nie myśl negatywnie.Michaś ma teraz Was blisko,swoje już przeszedł i musi być tylko lepiej!

Trzymamy kciuki za zdrówko!

 

2 godziny temu, auraa napisał:

cały czas podczytuję i też tak myślę :)

Ja też czytam i  podziwiam Wasze działania :)

Link to comment
Share on other sites

Ogromnie cieszę się z wiadomości.Oby tylko takie dalej były,A Michaś niech zdrowieje,przecież otrzymał ogromną szansę - ŻYCIE, dzięki takim dziewczynom jak ,magdaad i Mice bo my tylko jesteśmy w tle.

Ja nadal podtrzymuję swoją pomoc 50,00zł na wydatki cudnego Michasia.

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Anula napisał:

Ogromnie cieszę się z wiadomości.Oby tylko takie dalej były,A Michaś niech zdrowieje,przecież otrzymał ogromną szansę - ŻYCIE, dzięki takim dziewczynom jak ,magdaad i Mice bo my tylko jesteśmy w tle.

Ja nadal podtrzymuję swoją pomoc 50,00zł na wydatki cudnego Michasia.

Z całego serca Anulko, Ci dziękujemy, mianujemy Cię Honorowym Pierwszym Sponsorem:) Podamy na priv nr konta jak tylko z Magdaad ustalimy kto będzie prowadzil rozliczenia Miśka

kwiat-ruchomy-obrazek-0026.gif

 

Ponieważ Magdaad i ja nie mamy doświadczenia w opiekowaniu się pieskiem na odległość  więc będziemy prosić o rady. Na dziś nie wiemy jak się ułożą finanse. W tym tygodniu się wyjaśni jak Misiek wyjdzie z lecznicy i dowiemy się za co tak naprawdę za co Gmina zapłaci. Na razie czekamy do środy.

Prosimy pozostańcie na wątku, bo Wasze wparcie jest równie ważne jak pieniążki, a myślę że nawet ważniejsze. Bo my tylko wiemy, że zrobimy wszystko żeby uratować Miska:)

 

Link to comment
Share on other sites

Na pewno przydadzą się deklaracje stałe,jednorazowe,bazarki i inna wszelka pomoc.Michaś będzie potrzebował pieniążków nie tylko na opłacenie hoteliku ale także inne wydatki.Trzeba będzie zaprosić jeszcze więcej osób do pomocy(nawet jest mile widziana obecność na wątku ale to także jest pomoc)Ja deklaruję,że nie opuszczę Michasia i jak tylko to będzie możliwe to wspomogę.Najlepiej na pierwszej stronie umieścić post rozliczeniowy i aby był przejrzysty.

Czy z tego Hoteliku będą jakieś zdjęcia Michasia? Są one bardzo potrzebne w dalszej kolejności do ogłaszania.Wiadomości zapewne będą bo wystarczy zadzwonić.

Zaproszę na wątek DONnka.Chyba prowadzi skarpetę owczarkową.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, jestem pełna podziwu! Jeśli mogę jakoś pomóc, pamiętajcie o mnie. Jeśli będziecie robić bazarek, mogę zrobić maty węchowe, które nieźle się sprzedawały (wrzuca się między paski polaru smaczki dla psa, a ten ma za zadanie szukać i zjadać. Sprzedawałyśmy je po cenie wyjściowej 25 zł + 10,90 za wysyłkę). Dajcie mi tylko znać, a zabiorę się do roboty. Bardzo się cieszę, że kolejny zwierz został uratowany. I nie martwcie się, że za dobrze idzie. Czasami zły los się zagapia i pozwala, by wszystko szło jak po maśle. Mam nadzieję, że to właśnie ten przypadek.

Wyglądają mniej więcej tak (kolor zależy od barwy kocyka, który uda mi się kupić)

20170819_103647.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 Własnie skończyłyśmy rozmowę z Magdaad.

Najpierw dobre wieści. Pani z hoteliku odwiedziła weta i poznała się z Miśkiem. Wzięła go na krótki spacer. Powiedziała Magdaad, że Misiek jest co prawda chudy ale jak się go odkarmi to będzie pięknym psem. Uważam, że ma rację, bo popatrzcie jaki ma piękny łepek i mądry wyraz pyska:)

9277611_20170901_173100.jpg

 

Magdaad dzwoniła tez do weta. Powiedział, że się cieszy, że mamy już hotelik i że Misiek zrobił się bardzo żwawy, co znaczy bardzo głodny i chce zjeść karmę z miską. 

Anulko, serdecznie dziękujemy, że swoimi radami zaczynasz porządkować nasze działania. Już bierzemy się do roboty.

Przede wszystkim zabieramy Miśka w środę około południa do hoteliku.

 Poprosimy weta, że by Magdaad wpisał jako osobę przejmującą psa, ale zaznaczył, że pies jest znaleziony na terenie Gminy, bo przecież spróbujemy go zaszczepić, wykastrować  i zachipować na koszt Gminy. Magdaad pamiętajmy, żeby spróbować namówić weta na chip od razu, bo oczywiście ze szczepieniem i kastracją trzeba poczekać.

Z Panią z Hoteliku zawrzemy umowę o opiekę nad Miśkiem.

Zrobimy adresatkę na wszelki wypadek gdyby zwiał.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

 Poprosiłam Skarpetę owczarkową o pomoc finansową dla naszego bidusia.

http://www.dogomania.com/forum/topic/117529-skarpeta-owczarkowa-dla-bezdomnych-cywilów-szarików-rexów-i-alexów/?page=204

Już trzy osoby się zgodziły.

BARDZO IM DZIĘKUJĘ.

A jak czuje się Michaś? Czy wraca definitywnie do świata żywych?

Anulko, bardzo dziękujemy i pięknie się kłaniamy Skarpecie Owczarkowej mając nadzieję na wsparcie. 

Zaprosimy wszystkich na watek, bo zaczynają się koszty (Magdaad będzie prowadzić post rozliczeniowy, bo umówiłyśmy się, że ona bedzie skarbnikiem Miśka), od razu musimy  zapłacić za pierwszy miesiąc hoteliku - 300 zł  (hotelik zapewnia także karmę ale oczywiście nie specjalistyczną). Dlatego po naradzie z Magdaad zdecydowałyśmy, ze dokupimy jeszcze polecany przez weta TROVET - za ponad 200 zł, żeby Miska odkarmić,  a co jeszcze kupić (suplementy) to się okaże po  rozmowie z wetem w środę.

Ireanas, świetny pomysł z matami węchowymi, bardzo poprosimy jak najwięcej. Planujemy bazarek na przyszły tydzień, bo musimy przygotować fanty. Gdybyś wybierała się do Warszawy to zapraszamy do odwiedzenia Miśka kolo Otwocka. W każdym tygodniu przynajmniej na początku chociaż jedna z nas będzie go odwiedzać.

Doradźcie czy wystawiać Miśka do adopcji teraz czy jak już będzie  ładnie wyglądał za jakiś czas?

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

 

Doradźcie czy wystawiać Miśka do adopcji teraz czy jak już będzie  ładnie wyglądał za jakiś czas?

Ja bym jeszcze troszkę poczekała aż całkiem dojdzie do siebie . Ważne jest też aby poznać charakter i zachowanie psa aby później po ew. adopcji nie było jakiś niespodzianek. Dobrze by było znać jego reakcję i zachowanie w stosunku do kotów i dzieci. Często ludzi eo to pytają. 

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze zapomniałam o imieniu. Śmieszna historia, Magdaad nazwała go Michaś, ale kto go zobaczył to mówił ale Misiek. Nie wiem dlaczego Misiek, sama jak go zobaczyłam to dla mnie był od razu Miśkiem, dla weta też był Miśkiem i dla p. Renaty z hoteliku a patrzyła na zdjęcia.  Dlatego został Miśkiem - po prostu w oczach ma coś z Miśka.

Magdaad może dodaj w tytule wątku imię pieska, będzie łatwiej go znajdować na wątku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mdk8 napisał:

Ja bym jeszcze troszkę poczekała aż całkiem dojdzie do siebie . Ważne jest też aby poznać charakter i zachowanie psa aby później po ew. adopcji nie było jakiś niespodzianek. Dobrze by było znać jego reakcję i zachowanie w stosunku do kotów i dzieci. Często ludzi eo to pytają. 

OK , czyli poczekamy

Link to comment
Share on other sites

Tak,my też czekamy z ogłaszaniem. Jak umieszczamy psiaka w hoteliku to cierpliwie czekamy na wiadomości ,jaki psiak ma charakter,jak się zachowuje w stosunku do ludzi,zwierząt i dzieci.W międzyczasie prosimy o zdjęcia a także załatwiamy sprawy weterynaryjne.Mając wiedzę o psie,załatwione sprawy weterynaryjne dopiero go ogłaszamy dopasowując do chętnych do adopcji.W tekście do ogłoszenia podajemy charakter psa,lata,wzrost,wagę a także np.że posiada czip,wszystkie szczepienia.kastrację.

Jeżeli pies przyjeżdża wychudzony dokupujemy mokrą karmę np.Animondę.Na Animondzie pies szybko wraca do swojej wagi.Oczywiście też je zwiększone porcje suchej karmy.

Misiek musi przytyć wrócić do prawidłowej wagi i być adopcyjnym psem.W tej chwili jest szkieletorem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...