Jump to content
Dogomania

spokojny pies ze schroniska zagryzł kury


megi123

Recommended Posts

Tydzień temu przygarnęłam psa ze schroniska. Jest strachliwy w stosunku do ludzi, boi się ich, ale ogólnie kochany i jest już lepiej niż tydzień temu, chętniej daje się pogłaskać. Jest to około 7 letnia suczka. Pierwszej nocy przegryzła płot i uciekła, ale udało ją się znaleźć. Bardzo boi się ludzi i innych zwierząt np kota. Wczoraj nie było mnie kilka godzin i jak wróciłam zostałam 10 zabitych kur i 2 ledwie żywe porozrzucane po całym ogrodzie, dosłownie, a mamy duży ogród! Suczka przegryzła ogrodzenie za którym znajdują się nasze kury i zagryzła je :( Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak zrobiła, skoro jest to bardzo spokojny i bojaźliwy pies? Nie mogę tego pojąć i nie wiem jak powinnam ją wychowywać

Link to comment
Share on other sites

To, że pies jest spokojny nie kasuje jego popędów. Jeśli suka poluje na kury to polować na nie będzie, więc albo zabezpieczysz ogrodzenie w taki sposób, by nie mogła się przez nie przedostać (a jeszcze lepiej byłoby podzielić ogród tak, aby nie miała kontaktu wzrokowego z potencjalnymi ofiarami) albo nie wypuszczaj jej na podwórko bez nadzoru. 

Link to comment
Share on other sites

Gdy bierzemy psy ze schroniska, to tak naprawdę nie znamy ich osobowości. W schronisku i tuż po, pies nie jest sobą i problemy mogą się pojawiać nawet pare miesięcy po adopcji. Suczka musi nabrać pewności siebie oraz poznać swój nowy dom i rodzinę. Póki co, nie należy wymagać zbyt wiele od niej, trzeba zapewnić sporo spacerów i zabezpieczyć teren. To, że zagryzła kury nie znaczy, że jest krwiożerczym mordercą, po prostu kieruje się instynktem :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, megi123 napisał:

polowanie polowaniem ale ona ich nie zjadła. byłam dzisiaj z nią tam gdzie spacerują kury na smyczy i w ogóle się nie interesowała kurami...a jestem pewna, że to ona,  bo już jak się tam zbliżałyśmy kury zaczęły uciekać

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...