Jump to content
Dogomania

Szczeniak a praca zdalna z domu


Orzechowy

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum, za tydzień powiększamy rodzinę o szczeniaka (pies) collie smooth. Przeróbki mieszkania w toku, zbieramy wiedzę i mamy dylemat dot "miejsc zakazanych" dla psa.
Czy wprowadzić taką strefę w gabinecie?

Pracuję zdalnie z domu, częste konferencje telefoniczne. W mieszkaniu nie ma drzwi między pomieszczeniami, więc zamonotowaliśmy bramki.
Zastanawiamy się z żoną czy wyłączyć gabinet zupełnie.

Jeśli wyłączymy
- obawiam się że psiak będzie mnie czuł/słyszał i czy nie popełnimy tym jakiegoś błędu wychowawczego. W założeniu będę do niego co jakiś czas wychodził, ale czasami mam dłuższe bloki po 1-2h gdzie nie mogę się oderwać od kompa.
- raz na kilka tygodni wyjeżdżam na kilka dni, żona pracuje więc 9h pies będzie sam. Może więc lepiej odseparowywać od początku?

Jeśli pozwolimy
- pies przyzwyczai się że cały czas ktoś z nim jest plus nie wiem jak to wpłynie na moją koncentrację w pracy.
- stracimy potencjalne terytorium przywódców stada gdzie pies byłby tylko zapraszany.
- natomiast za to może być spokojniejszy/lepiej zsocjalizowany?

Proszę o opinie, trudno nam podjąć decyzję...

Pozdrawiam,
J.

Link to comment
Share on other sites

Stado ma wspólne terytorium - o teorii dominacji lepiej zapomnieć. Szczeniaki - a Twoje zwierzątko przyjdzie do Ciebie jako jeszcze niesamodzielny szczeniak - nie są izolowane od stada. Liderem Waszego stada zostaniesz przez odpowiednie szkolenie psa, przez współpracę pod Twoim kierunkiem. Oczywiście może być miejsce w mieszkaniu, do którego pies z jakichkolwiek powodów nie wchodzi - i żadna krzywda się nie dzieje zwierzakowi z tego powodu; oczywiście i tak pies doskonale wie, ze właściciel jest akurat w tym miejscu. 

Byłoby dobrze uczyć od początku pozostawania w samotności poczynając od minuty czy kilku minut - ale byłoby także dobrze, aby pozostawanie na 9 godzin w samotności nie dotyczyło 2-3- czy 4-miesięcznego szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...