Jump to content
Dogomania

Jaka hodowla border collie ?


dorcia444

Recommended Posts

Cześć , szukam hodowli border collie . Dużo już ich przeglądałam w internecie ,ale dalej chyba nie znalazłam odpowiedniej . Jestem osobą mającą doświadczenie z psami ,ale nie z tą rasą ( nie zmienia to faktu ,że decyzja  jest ''od tak'' , dobrze to przemyślałam i uważam ,że poradziłam sobie z takim psem . Interesuję się tą rasą od ok. 2/3 lat ) ,a czytając informacje o miotach często jest wspominane ,że te szczeniaki będą miały charakter nieodpowieni  dla osób nie mających wcześniej doświadczenia z tą rasą . Jeśli chodzi o miejsce to najlepiej południe Polski lub Czechy ,ale jeśli będzie dalej ( ale w Polsce ) to też nie ma problemu. Hodowla musi szanować psy tzn żeby nie była to ''fabryka'' oraz ,aby hodowcy zależało na przyszłości psa ( żeby znaleźć mu dom odpowiedni ,a nie żeby siedział na łańcuchu w najlepszym wypadku ). Mam nadzieję ,że wiecie o co mi chodzi .Rzeczą na której również mi zależy ( nie najbardziej ,ale jednak ) to aby mieli mioty z szczeniakami umaszczenia blue merle ( ew. czekoladowe lub red merle ) . Wiem ,że wygląd nie jest najważniejszy i nie wybieram psa absolutnie po tym ,ale jednak jeśli już szukam tego odpowiedniego i płace za niego ( nie oszukujmy się , nie mało ) to mogę sobie przynajmniej ''wybrać'' umaszczenie. Nie chcę show'a . Zależy mi na psie ''sportowym'' ( głównie frisbee ,ale nie tylko ). Ps. Z pewnych powodów nie mogę adoptować psa ,więc proszę nie proponujcie mi tego .

Link to comment
Share on other sites

w hodowli nie pomogę, bo ja mam same kundle ;) (choć jedną sunię w typie BC właśnie) ale może na fb Ci pomogą. Polecam grupę Border Collie Polska

https://www.facebook.com/groups/bordercolliepolska/?hc_ref=ARRcaAcCq5rsD30jcOPzm17UxtqZVFYp9oTGI_ecg8_J73ARU-5Fk8q5Bg4FIqiXFks

 

często są tam dyskusje na temat aktualnych miotów i hodowli :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...