Jump to content
Dogomania

Apsik szczęśliwy w DS:)


Recommended Posts

Wszystko jest ok.Apsik vel Pikuś ma sie dobrze,nadal chodzi za P.Joanna krok w krok.

Wszedzie chodzi za nia,kilka dni temu chciala pojechac do lekarza,zamknela psiaka w korytarzu, z dostepem do kuchni,a w kuchni bylo otworzone okno,no i jak doszla do przystanku autobusowego to Apsik juz byl kolo niej.A okno w kuchni jest dosyc wysoko.

P.Joanna mowi,ze Apsik ma mądre,chociaz smutne oczy,ze zaprzyjaznil sie juz z sunia:)

Apetyt mu dopisuje,a wode pije z wiaderka,nie chce z miseczki:)

Link to comment
Share on other sites

Dzwonila przed chwila P.Joanna

i niestety mjest problem

pies biega po wsi,warczał na dziecko,nieszczepiony/jeszcze/

a na razie uwiazac go na łancuch,posesja P.Joanny nie jest ogodzona,na noc zabiera go do domu,ale w ciagu dnia biego sobie

pomyslalam,ze moze na linke,absolutnie nie moze sobie biegac

musze zorganizowac transport na zawiezienie go na szczepienie,ale nie wiem kto by mogl mi w tym pomoc

kupic łancuch,linke,smycz

Bardzo prosze o wsparcie finansowe dla psiaka,nie poradze sobie sama

nie chce,zeby trafil do schroniska

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.08.2017 o 08:01, DORA1020 napisał:

Byłam u Apsika,Tyska wyśle Ci zdjecia.

Niełatwo bedzie znależć mu dom.

To psiak dominujacy,zazdrosny o milosc czlowieka.P.Joanna ma jeszcze dwie sunie,ktore wczesniej przygarnela,jedna starsza-dzikuska,nikt oprocz P.Joanny  nie podejdzie do niej blisko i druga malutka sunia,rowniez siwa mordka i bardzo skrzywdzona przez czlowieka,ufa tylko P.Joannie.

I przy mnie P.Joanna poglaskala mala sunie/ma na imie Lisek/,to Asik powarkiwal,sunia odeszla z podkulonym ogonkiem,a psiak za nia,balam sie,ze zrobi jej krzywde.

Poglaskanie go rowniez nie jest proste,wyciagajac do niego reke...warczy.Trzeba go odwaznie poglsakac,to juz pozniej jest ok.

Tylko nie wiem czy kazdy sie odwazy na pierwszy raz.

Na pewno dom dla psiaka bez innych psow,nawet suczek.

Dora z moich doświadczeń i podpowiedzi, których mi kiedyś behawiorysta udzielił wynika, że w takich sytuacjach zazdrości jednego psa o drugiego trzeba nagradzać spokojne zachowanie agresorka, karmić go z ręki gdy nie warczy na inne psy i w ich bliskiej obecności. Agresorkowi inne psy powinny się zacząć dobrze kojarzyć, a nie żle. z czasem mozna agresję wyeliminować w ten sposób. Apsikowi obecność drugiego psa nie może się kojarzyć ze stratą (typu: brak zainteresowania ze strony człowieka), lecz z nagrodą: jedzeniem, głaskaniem.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, teresaa118 napisał:

Czy juz wykastrowany?Wtedy bedzie mniej "latal"po wsi.

Odpowiem za Dorę: nie, nie jest. To nie takie proste, bo psiaka trzeba zawieźć do lecznicy i odwieźć, a to parę kilometrów. Nikt nie ma prawa jazdy, więc trzeba prosić i kombinować... a taksówką też sie nie pojedzie (i nie tylko dlatego, że nie ma za co), bo to nie jest mały pies, więc nie wsadzi się do transportera. Nieszczepionego na wściekliznę ani na nic, żaden taksówkarz nie weźmie. Ani busiarz. Ani ktokolwiek.

Chłopak jest histeryczny dość, przynajmniej na podstawie tego, co pisze Dora.... pani Joasia to dobry DT (i jedyna szansa dla Apsika), ale nie radzi sobie z psiakiem. Powinien trafić do Murki, ale za co? nie ma żadnych deklaracji.

Link to comment
Share on other sites

Ingrid,karma doszla do p.Joanny,bardzo dziekuje:)

Karma smakuje psiakom:)

Wczoraj bylam w gminie i poprosilam o pokrycie kosztow szczepienia i kastracji bezdomnego psiaka.

Zgodzili sie,wiec dzisiaj wynajelam auto,zeby zawiezc go na szczepienie.

Zostal zaszczepiony,dostal tabletki na robale i kleszcze.Jutro na robale,za dwa dni na kleszcze.

Kastracja,mysle,ze niedlugo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...