Jump to content
Dogomania

Labrador zjadł mojego zająca


szymon189

Recommended Posts

7 minutes ago, szymon189 said:

Byliśmy dzisiaj w lesie i nasz labrador zauważył młodego Nowo narodzonego zająca.. Niestety pobiegł do niego i go zjadł. Jestem w szoku. Dlaczego to zrobił? Brakuje mu czegoś?

Psy to zwierzęta mięsożerne, mają we krwi polowanie na zwierzęta i ich zjadanie. To niekoniecznie znaczy, że twojemu psu coś brakuje, po prostu zachowuje się tak jak natura go stworzyła. Mój pies uwielbia padlinę (głownie ptaki) i potrafi je dobrze strawić w całości. Oczywiście, jeżeli boisz się chorób to możesz próbować nauczyć psa komendy “puść”. Mam nadzieję, że pies jest szczepiony (?)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że mu brakuje. Odpowiedzialnych właścicieli.
Psów w lesie się nie spuszcza. Jest zakaz. To, że zając został zamordowany przez labka to tylko Wasza wina... nie psa... Mam nadzieję, że macie nauczkę i więcej psa spuszczać w lesie nie będziecie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Tyś(ka) said:

Oczywiście, że mu brakuje. Odpowiedzialnych właścicieli.
Psów w lesie się nie spuszcza. Jest zakaz. To, że zając został zamordowany przez labka to tylko Wasza wina... nie psa... Mam nadzieję, że macie nauczkę i więcej psa spuszczać w lesie nie będziecie.

Fakt, że w lesie czycha na psa wiele niebezpieczeństw –są pułapki, trucizny, dziki, niekompetentni myśliwi itp, ale słowo “zamordowanie” to gruba przesada. Karmię psy barfem, a przecież te krowy, króliki i owce, które zjadaja też zostały “zamordowane”. Tak działa natura. No i nawet jeżeli pies jest na smyczy to na takim polu może znaleźć chorego wróbla pod nogami i go zjeźć.

Ludzie są śmieszni, uważają, że te kły psa są po to żeby jeść sałatę czy co? Kości, ścęgna, stawy, organy a nawet futerko są bardzo pożywne dla psa.

Link to comment
Share on other sites

No niestety, taka jest natura psa. Moja znajoma hodowała charty i też jak na łące w mieście trafiły na małego zajączka to zanim ona zdążyła zareagować zajączek był już w żpołądku charcicy. Potem już ich nie spuszczała ze smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Labek to pies myśliwski - aporter, płochacz - używany do polowania na drobną zwierzynę, do przynoszenia zestrzelonego ptactwa np. z wody. Masz psa, którego natura stworzyła do polowań, więc nie dziwi pogoń za zającem. Szkoda, że go zjadł...naucz go aportowania. Możesz przywiązać na sznurku zabawkę pluszową, albo kawałek sztucznego futerka i jak pies złapie i przyniesie - nagradzasz. Zaoszczędzi Ci to stresu, a psu ewentualnych chorób. No i nie wszystko, co ucieka nadaje się do jedzenia, więc umiejętność oddania zdobyczy jest bardzo cenna.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...