Jump to content
Dogomania

Kaszel i serduszko :(


Ola_Inka

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Kiedyś bywałam na tym forum (w sumie za dzieciaka), później wypadłam z obiegu ale zawsze gdy szukam odpowiedzi na jakieś pytanie odwiedzam dogomanię ;) Teraz zwracam się do Was z prośbą o pomoc / wsparcie, ponieważ jestem załamana. Moja Inka (mieszaniec westa) skończyła w tym roku 11 lat. Do tej pory miała się dobrze, wręcz jest wulkanem energii. Zabrałam ją nad morze w tym roku, wróciliśmy w niedzielę. Zauważyłam u niej dziwne "charchanie" ,katar wsteczny i ogólnie ciężki oddech (odgłos jakby miała coś z zatokami). Na drugi dzień oczywiście weterynarz - pierwsze co pomyślałam to przeziębienie po wczasach. Dostała antybiotyk. Wet powiedział, że gdyby nie przeszło jej do piątku (dziś) to mamy się pokazać na prześwietlenie płuc. No i nie przeszło jej nic..  nawet miałam wrażenie, że jest gorzej. Kaszle zawsze jak przyjdę do domu, w momencie ekscytacji, ale równiez od tak, gdy leży. No to co - dziś na prześwietlenie. I w ten sposób okazało się, że moja Ina - do tej pory okaz zdrowia, ma coś na sercu.. Wrzucę później zdjęcie RTG.. To wygląda jakby na sercu coś było, ma inny kształt niż powinno mieć, w jednej części gdzie przykładowo powinna linia iść prosto, jest jakby takie jajko, wybrzuszenie.. wiem, że średnio to tłumaczę ale jak wstawię zdjęcie to Wam pokażę. W moim mieście kardiolog jest na urlopie, w poniedziałek jadę z nią do Warszawy do Vetcardia. Dostała dodatkowe tabletki, teraz nie pamiętam nazwy ale coś na literę F, które mają ułatwić oddychanie. 

Jestem załamana bo w najgorszym przypadku może to być guz... Czytałam też, że np. z powiększonym sercem da się żyć. Siedzę w pracy i jestem kłębkiem nerwów, wychowałam ją, jest dla mnie niczym dziecko, kocham ją całym sercem i nawet nie wyobrażam sobie, że miałoby jej nie być ;(

Może ktoś z Was miał podobną sytuację, może wiecie co to może być - wiem, że dowiem się w poniedziałek ale po prostu chcę zrobić wszystko żeby się dowiedzieć co to może być i dlaczego ;(

Link to comment
Share on other sites

Nie da się powiedzieć nic sensownego bez dokladnego obejrzenia zdjęcia,a wstawienie go tutaj - niewiele zmieni...

Przypuszczam,że na sercu NIC nie ma,a cień,który widzisz bynajmniej nie świadczy o zmianach na serduszku.

W 90 procentach to nie jest guz.

Pewnie dostała Furosemid - mam rację?Podawaj go zgodnie z zaleceniami

I dbaj o to,żeby piła,są upały,pilnuj,żeby sie nie odwodniła,bo F.to lek moczopędny,ale (jeśli o nim mówimy) - w tej sytuacji jaka opisujesz - absolutnie niezbędny.

Ogranicz suńce ruch,niech się nie forsuje.

Jeszcze jedno pytanie - nie masz wrażenia,że jakby przytyła,zrobiła sie okrąglejsza?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sorki, że dopiero teraz się odzywam,

Endokardioza. Ponoć typowe u westów.. Niedomykalność jedej z zastawek czy jakoś tak (nie pamiętam dokładnie jak to było sformułowane). w Vetcardii pani kardiolog przepisała jej dwa leki, Furosemid (tak jak przepisał jej nasz stały wet) i dodatkowo jeszcze jeden lek ale też nie mam jak sprawdzić nazwy bo wszystko mam w domu a obecnie jestem w pracy. Tak czy siak po tym drugim miała sranie takie, że zaraz po podaniu tabletki musiałam z nią lecieć na dwór.. zadzwoniłam do vetcardii i kazali odstawić ten lek a zostawić sam Furosemid. Byłam już z nią u naszego weta na kontroli. Była z nią spora poprawa, więc Furosemid dostaje 1/2 tab. co drugi dzień. Jednak od kilku dni mam wrażenie, że częściej zdarza jej się kaszel, choć nie jest taki męczący jak był wcześniej. 

Minus furosemidu.. lek moczopędny.. choć staram się z nią wyjść na ostatni spacer jak najpóźniej i rano przed pracą, Ina nie zawsze wytrzymuje w nocy i szczy mi na dywan w salonie.. :( pije bardzo dużo to i sika. Nawet nie krzyczę na nią, nie jej wina.. :(

Jak była u weta ważona to okazało się, że nawet schudła, zawsze była okrąglutka (co by nie powiedzieć, że gruba) ale waga pokazała trochę ponad 8kg a zawsze ważyła 10. 

Co do ruchu to ciężko jej go ograniczyć - to 11 letnia wariatka, na prawdę, to jest wieczny szczeniak :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...