• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
Ola_Inka

Kaszel i serduszko :(

3 posts in this topic

Cześć wszystkim. Kiedyś bywałam na tym forum (w sumie za dzieciaka), później wypadłam z obiegu ale zawsze gdy szukam odpowiedzi na jakieś pytanie odwiedzam dogomanię ;) Teraz zwracam się do Was z prośbą o pomoc / wsparcie, ponieważ jestem załamana. Moja Inka (mieszaniec westa) skończyła w tym roku 11 lat. Do tej pory miała się dobrze, wręcz jest wulkanem energii. Zabrałam ją nad morze w tym roku, wróciliśmy w niedzielę. Zauważyłam u niej dziwne "charchanie" ,katar wsteczny i ogólnie ciężki oddech (odgłos jakby miała coś z zatokami). Na drugi dzień oczywiście weterynarz - pierwsze co pomyślałam to przeziębienie po wczasach. Dostała antybiotyk. Wet powiedział, że gdyby nie przeszło jej do piątku (dziś) to mamy się pokazać na prześwietlenie płuc. No i nie przeszło jej nic..  nawet miałam wrażenie, że jest gorzej. Kaszle zawsze jak przyjdę do domu, w momencie ekscytacji, ale równiez od tak, gdy leży. No to co - dziś na prześwietlenie. I w ten sposób okazało się, że moja Ina - do tej pory okaz zdrowia, ma coś na sercu.. Wrzucę później zdjęcie RTG.. To wygląda jakby na sercu coś było, ma inny kształt niż powinno mieć, w jednej części gdzie przykładowo powinna linia iść prosto, jest jakby takie jajko, wybrzuszenie.. wiem, że średnio to tłumaczę ale jak wstawię zdjęcie to Wam pokażę. W moim mieście kardiolog jest na urlopie, w poniedziałek jadę z nią do Warszawy do Vetcardia. Dostała dodatkowe tabletki, teraz nie pamiętam nazwy ale coś na literę F, które mają ułatwić oddychanie. 

Jestem załamana bo w najgorszym przypadku może to być guz... Czytałam też, że np. z powiększonym sercem da się żyć. Siedzę w pracy i jestem kłębkiem nerwów, wychowałam ją, jest dla mnie niczym dziecko, kocham ją całym sercem i nawet nie wyobrażam sobie, że miałoby jej nie być ;(

Może ktoś z Was miał podobną sytuację, może wiecie co to może być - wiem, że dowiem się w poniedziałek ale po prostu chcę zrobić wszystko żeby się dowiedzieć co to może być i dlaczego ;(

Nie da się powiedzieć nic sensownego bez dokladnego obejrzenia zdjęcia,a wstawienie go tutaj - niewiele zmieni...

Przypuszczam,że na sercu NIC nie ma,a cień,który widzisz bynajmniej nie świadczy o zmianach na serduszku.

W 90 procentach to nie jest guz.

Pewnie dostała Furosemid - mam rację?Podawaj go zgodnie z zaleceniami

I dbaj o to,żeby piła,są upały,pilnuj,żeby sie nie odwodniła,bo F.to lek moczopędny,ale (jeśli o nim mówimy) - w tej sytuacji jaka opisujesz - absolutnie niezbędny.

Ogranicz suńce ruch,niech się nie forsuje.

Jeszcze jedno pytanie - nie masz wrażenia,że jakby przytyła,zrobiła sie okrąglejsza?