Jump to content
Dogomania

Robi kupę do miski


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. Mam suke amstaffa którą ma 3 lata. Kupilam ja pół roku temu. 

Mam z nią taki problem że siku i kupę robi zawsze do miski z jedzeniem albo wodą. 

Miski zawsze stoją na ziemi. Kupiłam ostatnio stojak na miski z myślą że jak będą wysoko to nie będzie do nich robić. Ale mimo wszystko robi właśnie do misek. 

Czemu tak robi i jak można ją tego oduczyć?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Może poprzedni właściciele nauczyli ja załatwiać się do kuwety ale przecież to nie york ani chihuahua.

Może dawaj miski tylko w czasie jedzenia ale w te upały trudno nie dac psu wody. Może stojak jednak pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Suka była kojcowa więc załatwiala się normalnie na dworze. 

Teraz jest strasznie gorąco a ja chodzę do pracy tak więc miske z wodą musi mieć cały czas...a ten stojak nic nie daje. Ustawiłam miski na stojaku najwyżej jak się da i tak żeby dosiegala i mimo wszystko zawsze jak wracam to w misce jest narobione. Ona jest dużo razy w ciągu dnia wypuszczana i załatwia się po wypuszczeniu z kojca a mimo wszystko w tym kojcu do misek robi. 

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem co to znaczy, że pies jest kojcowy – tzn. siedzi w klatce? Być może takie załatwianie się do misek to objaw stresu lub schorzeń psychicznych? 

Może przenieś miski w inne miejsce i zdezynfekuj okolice misek, żeby pozbyć się zapachu który będzie zachęcał sunię do ponownego załatwiania się. Piszesz, że sunia jest często wyprowadzana, ale czy chodzi na długie spacery, czy tylko po podwórku?

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, SirTrenton napisał:

Ustawiłam miski na stojaku najwyżej jak się da i tak żeby dosiegala i mimo wszystko zawsze jak wracam to w misce jest narobione

Przepraszam Cię, ale chyba sobie żartujesz. Nie uwierzę, że suka sika do wody w misce ustawionej na stojaku :)

17 godzin temu, dwbem napisał:

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam

Bo to niemożliwe, dwbem :)

 

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu kilku postów SirTrenton zauważyłam pewną dozę fantazji w wymyślanych problemach z psami.Co dziwne-pomimo takich dość nietypowych,czytaj: fantastycznych problemów, autorka ma w planach hodowlę-ha ha ha.To chyba jedyna riposta,na jaką mnie stać.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, gojka napisał:

Po przeczytaniu kilku postów SirTrenton zauważyłam pewną dozę fantazji w wymyślanych problemach z psami.Co dziwne-pomimo takich dość nietypowych,czytaj: fantastycznych problemów, autorka ma w planach hodowlę-ha ha ha.To chyba jedyna riposta,na jaką mnie stać.

O,tak.Wiele już nieścisłości było w tych wątkach.No cóż...potrzeba zauważenia bywa przemozna...Spam I trolling przybiera różne formy.

A tu trzeba chocby odrobiny wyobraźni...kazdy kto ma psa,wie,że takie akrobacje (przy podwyższonych michach) - sa po prostu niemozliwe,poza tym - żadne zwierzę,żaden ssak nie zanieczyści jedzenia.jednym słowem - czytamy stek bzdur.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, dwbem napisał:

Faktycznie, jestem stara i jakośnie umiem sobie wyobrazić, że są ludzie którzy dla zaistnienia potrafią wymyślać takie bzdury. dotąd miałam do czynienia z normalnymi ludźmi.

A to przepraszam bardzo ja jestem nienormalna w takim razie?

Ja nikogo tu nie obrażam więc proszę też nie obrażać mnie. 

Widzę że naprawdę nie ma sensu pisać więcej postów na tym forum bo tu można znaleźć tylko i wyłącznie krytykę a nie pomoc. 

Sorry ale zdjęć kupy w misce tu wstawiać nie będę bo myślę że to nie potrzebne.

Napisalabym najchętniej że to forum schodzi na psy bo tak się mówi ale w tym przypadku nie będę obrażać psów bo to co  tu się dzieje to jakaś porażka...za każdym razem co bym się nie zapytała to zawsze twierdzicie że troll i że historie wyssane z palca...no niech wam będzie.  Zresztą nie ja jedna i ostatnia tak twierdze. 

Napewno więcej się tu nie udzielę i już nigdy nikomu tej strony nie polecę tak jak robiłam to do tej pory. 

Kiedyś można było normalnie zadać pytanie i otrzymać normalną odpowiedź,poradę a teraz...? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, SirTrenton napisał:

Sorry ale zdjęć kupy w misce tu wstawiać nie będę

I słusznie, bo tu nie chodzi o kupę w misce, ale o ograniczenia fizyczne Twojej suki, żeby te kupę do zawieszonej na stojaku miski zrobić. Tez mam miski na stojaku i większego niż Ty psa i twierdzę, że nie ma możliwości aby załatwiał sie do misek. Jeszcze ewentualnie siku może dałby radę zrobić podnosząc nogę i wykazując się sporą precyzją. Więc nie unoś się tak, bo piszesz rzeczy niewiarygodne. Trudno udzielać rzeczowych porad w takiej sytuacji.

2 godziny temu, SirTrenton napisał:

Widzę że naprawdę nie ma sensu pisać więcej postów na tym forum bo tu można znaleźć tylko i wyłącznie krytykę a nie pomoc

Wnioskujesz na własnym przykładzie? Dziękowałaś za porady w sprawie suplementacji, otrzymałaś porady w sprawie uśpienia szczeniąt i paszportu...gdzie więc ta "wyłączna krytyka"?

Link to comment
Share on other sites

Nikogo nie chciałam obrażać ale ponieważ inne osoby też uznały te sprawę za niemożliwą uznałam, że dałam się wkręcić. Bo faktycznie nigdy nie spotkałam się z takim psem, załatwiającym się do misek z jedzeniem więc tak jak Bou i Zarka sądzę, że to niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dwbem said:

Nikogo nie chciałam obrażać ale ponieważ inne osoby też uznały te sprawę za niemożliwą uznałam, że dałam się wkręcić. Bo faktycznie nigdy nie spotkałam się z takim psem, załatwiającym się do misek z jedzeniem więc tak jak Bou i Zarka sądzę, że to niemożliwe.

To ja chyba też :( Nie spotkałam się z czymś takim, ale na innych stronach ludzie narzekają, że pies załatwia się obok misek. Niestety, potrafię być łatwowierna.

Link to comment
Share on other sites

A ona załatwia się do misek i obok misek. 

Ale cóż jeżeli zadne z was nie wierzy to cóż poradzę....mowi się trudno.  Wstawilabym zdjęcie ale wtedy pewnie powiecie że zabrałam kupę i sama wsadzilam do miski....

No nic na tym zakończę. Dziękuję bardzo niektórym za odpowiedzi w innych postach które naprawdę mi pomogly bo w sumie nie do końca jest tak jak napisałam wcześniej że sama krytyka... 

Link to comment
Share on other sites

Ja wierze. Pare lat temu pies pogryzl mojego malego synka. Oddalismy psa na obserwacje, bo byl to walesajacy sie kundelek. Przynosilam mu kaszanke do jedzenia(to bylo 30 lat temu i nie bylo jeszcze puszek), pies siedzial caly czas w klatce i zaraz po zjedzeniu wykupkal sie do miseczki. Taki byl czyscioch! Na szczescie byl zdrowy i synek nie musial byc nekany zastrzykami. Po zakonczeniu obserwacji, pies zostal wypuszczony z klatki, zakrecil sie i poszedl w sina dal.

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎14 o 20:58, SirTrenton napisał:

Czyli jednak pies może zrobić kupę do jedzenia 

No tak,a Ty swojego psa przygarnęłaś z ulicy,nie wiedząc nic o jego poprzednim życiu i trzymasz go w klatce.

Nie wiem czy udajesz czy nie widzisz różnicy w jednorazowej sytuacji z takim psem a w tym co opisujesz.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, SirTrenton napisał:

Nie znalazłam go tylko kupiłam. A zresztą nie trzymam psa w klatce. Ma kojec 3x2 w którym przecież nie siedzi cały czas tylko pod moją nieobecnosc. 

Nie wiesz jak jest a się wypowiadasz 

Udajesz? Czy naprawdę nie widzisz RÓZNICY w sytuacji psa przedstawionego przez Teresę -psa bezdomnego,wyłapanego z ulicy i pewnie po raz pierwszy zamkniętego w klatce i po raz pierwszy jedzącego z miski w porówaniu do sytuacji Twego psa?

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎16 o 09:06, SirTrenton napisał:

Oczywiście że widzę roznice. 

Ale moja suka robi tak samo.

Nie wierzycie to wasza sprawa. W takim razie udam się na inne lepsze forum od tego. Bo z tego forum zrobiliście jakas totalna porazke.  

 

Myślę,że będzie to z korzyscią dla wszystkich-my pozbędziemy się trolla a Ty-być może- zyskasz takich użytkowników co łykną Twoje wydumki.

Link to comment
Share on other sites

Po czym poznać trolla? Zagadać do niego po jego tekście,że to forum,na którym mu nie wierzą jest be i idzie na inne.Jak się odpowie- troll.

A na tym innym forum też nie chcieli Ci uwierzyć ? :D

Zauważ,że JEDNA osoba wypowiadająca się w tym temacie Ci uwierzyła :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...