Jump to content
Dogomania

Na przytanku PRZEZYCIE czekał REKSIO z karłowatością! i doczekał się ciepłego, dogamaniackiego DOMKU :) powodzenia okruszku


Recommended Posts

Badania krwi nawet, nawet. Wszystkie podstawowe parametry: wątroba, nerki, morfologia OK. Tarczycowe niskie, trzeba podnieść dawkę i jonogram taki sobie, ciut podwyższone fosfor, potas, sód, chlorki i białko. Podobno waha się przy tej tarczycy. Podwyższone nie jakoś strasznie, ale normy przekracza. Podniosłam dawkę i zrobimy znowu profil tarczycowy za dwa, trzy tygodnie.

Tak jak patrzę na zdjęcia Reksia poprzednie i teraz, to on się zrobił dorosły piesek :) i tę mordkę ma teraz taką myślącą i łepek już taki poważny :) on chyba był faktycznie szczeniaczkiem podrośniętym, a teraz robi się "stary chłop" z niego :)

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, mar.gajko napisał:

Badania krwi nawet, nawet. Wszystkie podstawowe parametry: wątroba, nerki, morfologia OK. Tarczycowe niskie, trzeba podnieść dawkę i jonogram taki sobie, ciut podwyższone fosfor, potas, sód, chlorki i białko. Podobno waha się przy tej tarczycy. Podwyższone nie jakoś strasznie, ale normy przekracza. Podniosłam dawkę i zrobimy znowu profil tarczycowy za dwa, trzy tygodnie.

Tak jak patrzę na zdjęcia Reksia poprzednie i teraz, to on się zrobił dorosły piesek :) i tę mordkę ma teraz taką myślącą i łepek już taki poważny :) on chyba był faktycznie szczeniaczkiem podrośniętym, a teraz robi się "stary chłop" z niego :)

Chyba w przypadku Reksia juz by mnie nic nie zdziwilo

Piszesz ze robi sie z niego stary chlop:) no coz- powaznieje, jest teraz czlonkiem rodziny a o tym ile ma zajecna glowie nie wspomne;) to i spowaznial:)

A zauwazylas moze zeby urosl? Tzn na wysokosc? Bo mase ma zdecydowanie wieksza na szczescie

Mariola a jak z siuskami? Troszke sie ogarnia? 

Napisz nam tez jak cos nowego znow wymysli. Z kapciami to hit- takie zmyslne stworzonko i pocieszne z niego

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.01.2018 o 11:15, kiyoshi napisał:

Chyba w przypadku Reksia juz by mnie nic nie zdziwilo

Piszesz ze robi sie z niego stary chlop:) no coz- powaznieje, jest teraz czlonkiem rodziny a o tym ile ma zajecna glowie nie wspomne;) to i spowaznial:)

A zauwazylas moze zeby urosl? Tzn na wysokosc? Bo mase ma zdecydowanie wieksza na szczescie

Mariola a jak z siuskami? Troszke sie ogarnia? 

Napisz nam tez jak cos nowego znow wymysli. Z kapciami to hit- takie zmyslne stworzonko i pocieszne z niego

Nie wiem czy urósł. To się nie da tak stwierdzić jak widzę go non-stop. Musiałby ktoś go zobaczyć teraz, kto go widział wczesniej.

On apetyt ma wspaniały, pięknie je. Kupska mu się zdarzają w domu, ale zdarzają, zasadniczo robimy na zewnątrz. Siusi to tak może doszliśmy 40/60 na korzyść spacerków. Więc jakieś postępy są. Z naukami nam idzie średnio :) nie ma czasu wiecznie Reksio. Ciągle jakieś plany i zajęcia. Za bardzo się rozpraszamy Franusiem, który też chce uczestniczyć w lekcjach, nawet przez drzwi :)

Natomiast ten mały ancymon wynalazł sobie nowe... hobby, że tak powiem, wynosi z kocich kuwet kupale i roznosi je po całym domu. I z tym nic nie mogę zrobić bo kocich kuwet nie zabezpieczę. Przejścia - kociej dziurki -  nie zmniejszę, bo moja Kocia-Buba większa od Reksia. Może mu przejdzie?

Link to comment
Share on other sites

Trudno powiedzieć, faktycznie może im się zmiana nie spodobać. Nie namawiam do kupna bo to jednak wydatek jest, a nie wiadomo czy zaakceptują. Kiedyś widziałam gdzieś jak dziewczyna sama robiła z takiego sporego pudła plastikowego,  wycinała dziurę w wieczku , nie wiem czy masz takowe, ale gdybyś miała i chciała poświęić to może warto spróbować. Postawić jako dodatkową kuwetę i przekonać się czy się spodoba. Miałabyś kocie prezenty z głowy, bo nie wiem czy Reksio się znudzi roznoszeniem Ci po mieszkaniu niespodzianek...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mar.gajko napisał:

wynosi z kocich kuwet kupale i roznosi je po całym domu. I z tym nic nie mogę zrobić bo kocich kuwet nie zabezpieczę. Przejścia - kociej dziurki -  nie zmniejszę, bo moja Kocia-Buba większa od Reksia. Może mu przejdzie?

Spróbuj RUMEN TABS, o ile lekarz nie ma nic przeciwko temu.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, rozi napisał:

No ale interesuje się, może by przestał po tym rumentabsie.

Spróbujemy :) co nam szkodzi, ale on dużo rzeczy tak nosi. Jak dorwie paragony, kawałki ręcznika papierowego, kradnie zakładki do książek,  scierki, długopis, nie mówiąc o poduszkach, butach, ubraniach, ręcznikach...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1/20/2018 o 12:29, mar.gajko napisał:

Natomiast ten mały ancymon wynalazł sobie nowe... hobby, że tak powiem, wynosi z kocich kuwet kupale i roznosi je po całym domu.

 

Dnia 1/20/2018 o 14:07, mar.gajko napisał:

Spróbujemy :) co nam szkodzi, ale on dużo rzeczy tak nosi. Jak dorwie paragony, kawałki ręcznika papierowego, kradnie zakładki do książek,  scierki, długopis, nie mówiąc o poduszkach, butach, ubraniach, ręcznikach...

Reksiu popraw się;)

Link to comment
Share on other sites

Reksio nie bardzo się poprawia w sensie charakteru :) bo z wyglądu to i owszem, całkiem piękny chłopak z niego się zrobił. I błyszczący. Ale zachowanie to Reksio ma naganne. Niegrzeczny chłopczyk jest i już. Ponieważ Reksio wszystko wyciąga, to musiałam sobie w swojej głowie zanotować, żeby zasuwać szafy w przedpokoju. Nigdy nie zasuwałam do końca, bo kociki moje tam swoje kryjówki miały i spanka tajne. Ale co robić mus to mus. Ja dwa miesiące "uczyłam się" żeby szafy zasuwać, Reksio ze 3 dni jak je odsunąć. Niewąską rozrywką też w tym tygodniu stanowiło rozerwanie worka z kocim żwirkiem, dodam 30 litrowego. Przedpokój był bardzo malowniczy i taki plażowy, bo żwirek beżowy, no i faktycznie ładnie pachniało :) bo to drewniany i takie świeże drewno. Nawet przyjemnie :) dodam, że Franiowi się podobało.

Wykazałam też zbytni optymizm w kwestii sikania. I zaprzestałam "skłądania" spanka Nestorka, zbyt wczesna decyzja. Ale pralka szumi az miło, a jak cudnie wiruje :) pranie prawie suche. Kiedys wieczorem, idąc z Franiem na ostatni spacer, chcieliśmy wpaść na BP, bo Pańci zabrakło papierosów, i aby nie brać całego portfela wyjęłam 2 dyszki luzem i położyłam na stole, Reksio okazał sie bardzo pomocny. Rozmienił mi te dwie dyszki na drobne, o wielu nominałach, niestety nie uznawanych przez Bank :) Na spacerach Reksik już się ostał, oswoił  i niestety każdy pies to wróg. Leci z zębami, kurna muszę mu kupić kolczatkę mini :) i jakiś kaganiec, chyba. Leci tez za ludźmi i mam niemiłe wrażenie, że pragnie ciut za nogawkę chwycić, hmmmm,

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Oj Reksio Reksio

Co ta Pani ma z Toba za zywot Ty diabliku:( i kasa stracona- dobrze ze tylko 20 zl wyciagnelas;) 

Wciaz mam nadzieje ze ktoregos dnia on sie naprawde poprawi a poki co- trzeba mimi kolczatunie szykowac. Pewnie tak szczeka bo uznal w pelni Ciebie i Frania i Nestora za rodzine wiec zaczal Was konkretnie bronic a wiadome- im mniejszy piesek tym bardziej bojowy.

Ksiazke mozna by o Reksiu napisac naprawde :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co tu napisane, wygląda na to, że Reksiowa główka wprost pęka od pomysłów. Jakby to zrobić, aby pomysły te zadowoliły jego pańcię?, czy tak się w ogóle da? Reksio wypoczęty, wyspany, zadbany, zrelaksowany, więc tylko mu psoty w głowie. Myśli pewnie, że wykonuje ciężką pracę, by zadowolić pańcioszkę swoją. Pracuś taki.

Link to comment
Share on other sites

Już wszystko jasne. Prawda wyszła na jaw. Reksio TO ZŁY PIES JEST!!!!! Taka prawda i ukryc się jej nie da!

Wczoraj przyszedł mój brat demontować wszystkie meble przed remoncikiem, trzeba było porozkręcać no i wynieść. I Reksio poszczekiwał na niego. Ale to nie koniec. Jak brat szedł, Reksio jak błyskawica dopadł łydki i ukąsił. Niestety, metody wychowawcze zawiodły na całej linii, gdyż zamiast dać reprymendę, oboje wybuchnęliśmy śmiechem. Kurna.  A ta mała cholera była jak błyskawica z dopadaniem do niewinnej łydki. Zły pies i już. Jutro mamy więcej gości, zazwyczaj broniłam gościnnych stóp przed Franciszkiem, który nie pozwala wychodzić gościom z domu i atakuje stopy, teraz dojdzie bronienie łydek gości przed Reksiem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, mar.gajko napisał:

Już wszystko jasne. Prawda wyszła na jaw. Reksio TO ZŁY PIES JEST!!!!! Taka prawda i ukryc się jej nie da!

Wczoraj przyszedł mój brat demontować wszystkie meble przed remoncikiem, trzeba było porozkręcać no i wynieść. I Reksio poszczekiwał na niego. Ale to nie koniec. Jak brat szedł, Reksio jak błyskawica dopadł łydki i ukąsił. Niestety, metody wychowawcze zawiodły na całej linii, gdyż zamiast dać reprymendę, oboje wybuchnęliśmy śmiechem. Kurna.  A ta mała cholera była jak błyskawica z dopadaniem do niewinnej łydki. Zły pies i już. Jutro mamy więcej gości, zazwyczaj broniłam gościnnych stóp przed Franciszkiem, który nie pozwala wychodzić gościom z domu i atakuje stopy, teraz dojdzie bronienie łydek gości przed Reksiem.

coraz więcej w nim terrorysty;) ale że wybuchnęliście śmiechem;) no nie- noga pewnie do szycia:)

 

(a tak serio- jakiś ślad na nodze brata został?)

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, kiyoshi napisał:

coraz więcej w nim terrorysty;) ale że wybuchnęliście śmiechem;) no nie- noga pewnie do szycia:)

 

(a tak serio- jakiś ślad na nodze brata został?)

No co Ty, nawet spodni nie przegryzł. Tylko złapał i ścisnął. Ale mała cholera jest. Tak mi wyglądało na spacerach, że łakomie na ludzkie łydki zerka, i tak jest faktycznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...