Jump to content
Dogomania

Na przytanku PRZEZYCIE czekał REKSIO z karłowatością! i doczekał się ciepłego, dogamaniackiego DOMKU :) powodzenia okruszku


Recommended Posts

34 minuty temu, kiyoshi napisał:

. . .

no i mam dobrą wiadmość:

pojawił sie także "sponsor" na drugą brakującą stówkę, więc...robimy te badania;)

. . .

A tym sponsorem jest Huzar :)  wspaniały pies, który długo czekał na DS, ale ma teraz tak wspaniały DS, a w nim bardzo dobrych Ludzi, że ja sama, gdybym musiała, chętnie do takiego właśnie domu bym się adoptowała :)

 Bardzo proszę o nr konta.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, elik napisał:

A tym sponsorem jest Huzar :)  wspaniały pies, który długo czekał na DS, ale ma teraz tak wspaniały DS, a w nim bardzo dobrych Ludzi, że ja sama, gdybym musiała, chętnie do takiego właśnie domu bym się adoptowała :)

 Bardzo proszę o nr konta.

 

Elu bardzo dziękuje Tobie i Twojej koleżance ;) że pomyślałyście o Reksiu...jestem ogromnie wdzięczna! Trzymam tez kciuki ogromniaste za aklimatyzacje Huzara.

Już śle co potrzeba:)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, bou napisał:

A to chyba czegos nie rozumiem...koszt oznaczenia IGF-1 u ludzi to mniej więcej 70 - 100 zł.

Dopytajcie dokladnie o jakie badanie chodzi.(nie zmienia to faktu,ze - jak wyzej wspomniałam- dorzucę sie do badania).

Nie mam pojęcia dlaczego jest taka różnica w cenie :-( zadzwonię jutro do drugiej lecznicy dopytać o cenę tego badania.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kasiainat napisał:

Nie mam pojęcia dlaczego jest taka różnica w cenie :-( zadzwonię jutro do drugiej lecznicy dopytać o cenę tego badania.

 

tzn. ja myśle jednak Kasiu, że róznica wynika z tego, że jedne badania dotyczą człowieka, a drugie psa...ale jak masz możliwośc (i siłe) to dopytaj. Będziemy już wiedziały 'dobitnie' na czym stoimy....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Bou...tak mówiła Pani wet Kasi...może poproszę Kasie, żeby napisała, ale sądze, że nie pomieszałam niczego z naszej rozmowy...

Może zwyczajnie dla psów to badanie kosztuje więcej? nie wszystko da sie przełożyć między gatunkami bezproblemowo... będziemy miały na pewno paragon (fakture?) - od razu Kasiu o to bardzo proszę.

Na pewno wezmę paragon . Wstawiam od razu zaległe za behawiorystę i od weta. 

IMG_8797.JPG

IMG_8798.JPG

IMG_8799.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎19 o 20:59, Moli@ napisał:s

Trzeba pamiętać że chłopczyk jest obustronny wnęter... i zachowanie pasuje jak ulał. Wnętry to trudne psy...bojaźliwe, uparte, często mają problemy z opanowaniem emocji.

Trzeba jeszcze zapytać panią doktor, czy miała do czynienia z obustronnym wnętrem, dwuletnim. Bo może diagnozuje po tym, co widziała kiedyś (raz), a nie zna czegoś, co też wyjaśniałoby Reksia zachowanie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.09.2017 o 22:19, mar.gajko napisał:

pomiar GH, pomiar IGF-1, a najlepiej zbadać czynność wydzielniczą przysadki w stosunku do innych hormonów, robi się jeden złożony test stymulacji.

pomiar GH - to ok. 30 zł w zależności od regionu, IGF-1 - ok. 80 zł. Test złożony pewnie ok. 400 zł - nie znalazłam w cennikach.

Dziewczyny, ja pisałm o cenach badań. Ok. 400 kosztuje test symulacji.

Pomiary GH i IGF-1, ceny jak wyżej. Mniej więcej.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, rozi napisał:

Na zwierzętach zawsze kasuje się więcej - mała zabaweczka dla dziecka kosztuje np. 10zł, a podobna dla pieska, w zoologicznym, 20-30zł.

To jest b.prawdopodobne.

@Kasiu,@Kiyoshi - w żadnym wypadku nie doszukujcie sie podejrzliwości,czy jakis niejasnych intencji w tym,co piszę!Głośno myślę,po prostu.

@Mar.Gajko - o tym własnie napisałam wyżej.("IGF-1, ceny jak wyżej. Mniej więcej.")

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, mar.gajko napisał:

Dziewczęta, jestem w kontakcie z Idexx - to najlepsze laboratorium w kraju, czy moge prosić szybciutko o mail tej Pani weterynarz, która się opiekuje Reksiem. Bo oni proszą o kontakt z wetem. Pilnie. Omówili by badania. I może jakąś zniżkę by się dało :) w ramach współpracy.

Dziekuje :) zaraz napisze do Kasi w tej sprawie

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, mar.gajko napisał:

Dziewczęta, jestem w kontakcie z Idexx - to najlepsze laboratorium w kraju, czy moge prosić szybciutko o mail tej Pani weterynarz, która się opiekuje Reksiem. Bo oni proszą o kontakt z wetem. Pilnie. Omówili by badania. I może jakąś zniżkę by się dało :) w ramach współpracy.

Pisze do Ciebie na priv

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, mar.gajko napisał:

Kiyoshi, czy napisałyście do tego pana dra z Lublina o jakieś info o przypadkach?

skontaktujemy się na pewno, jak tylko potwierdzimy ostatecznie diagnoze

10 godzin temu, mar.gajko napisał:

Dziewczęta, jestem w kontakcie z Idexx - to najlepsze laboratorium w kraju, czy moge prosić szybciutko o mail tej Pani weterynarz, która się opiekuje Reksiem. Bo oni proszą o kontakt z wetem. Pilnie. Omówili by badania. I może jakąś zniżkę by się dało :) w ramach współpracy.

udało się:) laboratorium i Pani doktor skontaktowali się:) i ...dzięki mar.gajko dostałyśmy zniżkę :D (DZIĘKUJE CAŁYM SERCEM!)

Krew Reksia do badań zostanie pobrana w poniedziałek. Musi to byc początek tygodnia ponieważ w stanie zamrożenia musi być jak najszybciej przewieziona do Niemiec i tam poddana od razu analizie. Stąd też cena którą podała nam Pani doktor.. spora jej część to koszt transportu.

W Polsce nie ma laboratorium, które wykonałoby takie badanie u psa. Muszą tu być trochę inne procedury i środki ostrożności. To wszystko jest potwierdzone w rozmowie między Panią wet a lab Idexx.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, kiyoshi napisał:

skontaktujemy się na pewno, jak tylko potwierdzimy ostatecznie diagnoze

udało się:) laboratorium i Pani doktor skontaktowali się:) i ...dzięki mar.gajko dostałyśmy zniżkę :D

Krew Reksia do badań zostanie pobrana w poniedziałek. Musi to byc początek tygodnia ponieważ w stanie zamrożenia musi być jak najszybciej przewieziona do Niemiec i tam poddana od razu analizie. Stąd też cena którą podała nam Pani doktor.. spora jej część to koszt transportu.

W Polsce nie ma laboratorium, które wykonałoby takie badanie u psa. Muszą tu być trochę inne procedury i środki ostrożności. To wszystko jest potwierdzone w rozmowie między Panią wet a lab Idexx.

 

 

Czyli Reksio będzie u p. Wet w poniedziałek. Czy Kasia może zapytać o rokowania i postępowanie i jamniczkę

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Aska7 napisał:

Czyli Reksio będzie u p. Wet w poniedziałek. Czy Kasia może zapytać o rokowania i postępowanie i jamniczkę

tak, tak, o wszystko zapyta i dowie się co tylko można;)

 

edit: chociaż chyba najwięcej dowiemy sie, gdy już dostaniemy wyniki badań z Niemiec

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...