Jump to content
Dogomania

Problem z sąsiadami- pies wyje jak wychodze z domu


Lena1989

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie jak oduczyć psa wycia jak zostaje sam w domu (1,5h w godzinach po południowych i tylko przez 5 dni w miesiącu), 3 godzinny spacer plus zabawa nie skutkują, obroża anty szczękowa też nie, smakołyki działają tylko na raz później zaczyna się odnowa. Jedyne co udało się wypracować to, że nie niszczy niczego i nie sika. W ciągu dnia jak jesteśmy w domu pies zachowuje się jakby w ogóle go nie było i szczeka sporadycznie jak usłyszy kogoś obcego na klace. Problem polega na tym, że do sąsiadów nie dociera, że  praca nad psem to czasochłonny proces i żadne tłumaczenia nic nie dają. A mam dość mi grożenia i tekstów typu proszę oddać psa do schroniska..

Link to comment
Share on other sites

Sama nie mam takiej wiedzy, ale mogła bym pomóc ,podając numer telefonu do behawiorysty z której pomocy sama korzystałam przez telefon/ musiałabym poszukać w zapiskach bo zmieniłam telefon/ mam jak najlepszą opinię jeśli chodzi o rady p doktor,  całość kosztowała chyba 50zł ,które musiałam zapłacić na początku, pani jest chyba z Opola?

Link to comment
Share on other sites

Niestety z Jeleniej Góry :( Chciałam jeszcze dopisać do tego wszystkiego że stosowałam tabletki uspokajające ziołowe .. i szczerze ale niestety skutek był odwroty do zamierzonego. Ale skorzystam z numeru jak najbardziej ewentualnie już pojadę gdzie się da. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jest to mieszanka matka labradora z owczarkiem niemieckim, ojciec nieznany. Zachowanie typowo labradora.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...