Jump to content
Dogomania

CHART PERSKI & cHIHUAHUA


anusiaZ

Recommended Posts

Drodzy posiadacie chartów perskich .

Mam w domu 2 letnia sunię chihuhahuę. Od lat marzyłam o charcie perskim. Pytanie czy taka kombinacja względem wychowania, różnicy masy ciała, charakteru zadziała w normalnym  rodzinnym zyciu. Jestem milośniczką chartów od lat, lecz nigdy takiego nie posiadałam w domu. Wszystko co wiem ,wiem z książek ,blogów,stron hodowców,hodowców.

Zastanawia mnie fakt czy te dwa stworzenia dałyby radę razem żyć.

Będę wdzięczna za Państwa opinię. dziękuję Ania

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Proponuję zapytać hodowcy chartów, na pewno ma doświadczenie w relacjach swoich psów z mniejszymi rasami. Na świecie jest dużo przykładów przyjaźni między bardzo dużymi i małymi pieskami, myślę, że może zależeć od temperamentu dużego psa, charty są z reguły spokojne ale w zabawie to też nie można przewidzieć czy niechcący czegoś małemu nie zrobi. Wiem, że właściciele charcików włoskich muszą uważnie doglądać swoich pociech przy zabawach z nie-charcikami i wolą tego unikać ponieważ częste są złamania ich kruchych kości. Zastanów się jak to wygląda u Was na spacerach, czy pozwalasz małemu bawić się z większymi kolegami i jak to wygląda... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja znam hodowlę gdzie były kiedyś dogi i buldożki francuskie a teraz są charty i buldożki i wszyscy żyją. Tak samo jak są tam szczeniaczki to mają maluchy kontakt z psami dorosłymi i też przeżywają. Myślę, że to kwestia wychowania. A i tak uważam, że łatwiej jak masz małego psiaka wprowadzić dużego. Bo od szczeniaka będzie się chart uczył jak postępować z chi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...