Jump to content
Dogomania

MONA,urzekająca sunia , nie uratowana przed ciążą u nas w BDT.Czeka na sterylkę


Poker

Recommended Posts

Z wielkim bólem serca odwieźliśmy wczoraj Monę do DS.

W drodze wtuliła się w pańcia i  była grzeczna. Do mieszkania weszła bez problemu.Poznała panią, trochę zwiedzała mieszkanie.Nawet wywaliła się kołami do góry.

DS przygotował się bardzo ładnie na przyjęcie nowego członka rodziny. Mona dostała 2 spanka, miseczki , czekała dobra karma i zabawki oraz piękna biała kość. No i wysuszona przez panią w piekarniku wołowina i kurczak na nagrody.

Jak zwykle podpisaliśmy umowę i poszliśmy na wspólny spacer. W pewnym momencie , gdy Mona była zajęta nowymi bodźcami, daliśmy dyla.

Mało serca nam nie wyskoczyły z żalu z poczucia ,że znowu oszukaliśmy psa, który nam całkowicie zaufał.

Oczywiście jeszcze z drogi dzwoniłam do pańci. Mona szukała nas, po przyjściu do domu płakała pod drzwiami.Państwo zajęli ją smakami i zabawkami.

Wkleję mejle jakie dostałam od pani. One mówią same za siebie jaki wspaniały dom ma Moneczka. Należał się jej, bo jest niezwykłą sunią - mądrą, zrównoważoną, posłuszną, umiejącą dawać miłość i ją przyjmować.

Z wczoraj

1.Mona teraz leży z nami w łóżku, pozwala się mężowi pogłaskać. Mniej skomle ,ale jest czujna, jak tylko odejdę idzie za mną. Wysyłam parę zdjęć. I jeszcze raz dziękuję !!!!!! Dziękujemy !!!!

2. Mona dość szybko akceptuje męża, coraz swobodnie sama zwiedza o obwąchuje mieszkanie. Zjadła karmę i chętnie je smaczki.

3. Mona bardzo fajnie zachowywała się na spacerze, z lekkim dystansem do ludzi ,ale dość obojętnie i pewnie przechodziła dalej. Aleksowi pozwoliła się prowadzić czasami spoglądając na mnie. Teraz już leży sama w dużym pokoju na dywanie. Na swoje imię reaguje doskonale. Od godziny nie skomle. Wylizywala rękę męźowi przez kilka minut leżąc na łóżku. Jest coraz lepiej. Pozdrawiam.

4. Mona coraz swobodniej porusza się po mieszkaniu. Podczas mojej kąpieli poszła położyć się na kocyk, a jak mąż się kąpał, a ja byłam w kuchni to powiedziałam Monie by poszła sobie na łóżeczko, więc dziewczynka poszła i leżała sama na łóżku w sypialni. Teraz na wieczornym spacerze szła ładnie z ogonkiem do góry. Niestety się nie załatwiła. Ale zjadła całą kolację i pije wodę. Widać, że jest zmęczona i myśli o Państwu, a wieczór i ciemność temu sprzyja, bo tak kilka razy pojedynczo zaskomlała. Idziemy spać i mam nadzieję, że ta pierwsza noc dla Mony będzie spokojna. Dobranoc. A.

Dzisiaj

1.Dzień dobry. Mona czuję się coraz lepiej. Mnie pozwala dosłownie na wszystko, głaskania, pieszczoty, zabawa. Noc minęła dobrze, ze dwa razy skomlała, a tak to spała ładnie. Nie wiem jak było u Państwa, ale tu stoi pod łóżkiem i dopiero za przyzwoleniem wskakuje. Jest przesłodka i cudowna. I najważniejsze zrobiła na porannym spacerze siusiu !!!!! Pomimo że pada. Zjadła całe śniadanko i teraz spokojnie leży. Jest bardzo posłuszna. Pięknie dała się wytrzeć ręcznikiem i kocham ją ogromnie. Ona jak leżę to liże mi rękę, a brodę jak jej daję przyzwolenie. Jest bardzo, bardzo grzeczna. Pozdrawiam. A

2. Bardzo chętnie się bawi i ma wiele radości, ładnie przynosi zabawkę a udaje, że nie chce jej  oddać. Jest rozkoszna.

3. Witam. Dziś wyszliśmy z Aleksem do fryzjera, na zakupy i nie było  nas ponad 2 godziny. Jak zamknęliśmy drzwi to skomlała. Podsluchiwaliśmy trochę z piętra niżej i poszliśmy. Po powrocie pierwszy wszedł Aleks, ja nie wchodziłam i mnie nie widziała. Nie byli żadnej reakcji, nie było radości. Jak weszłam ja to wybuch euforii. Przywitałam się i poszłyśmy spacer. Zrobiła kupkę :). Teraz robię gołąbki ,a Mona śpi na poduszce przy kuchni.Pozdrawiam.

4. Mona nas dzisiaj ogromnie zaskoczyła. Widać dziewczynka lubi zdecydowanych facetów. Mąż zaczął się z nią bawić, podjęła wyzwanie i zabawie, głaskaniu i pieszczotom  nie ma końca.

 Oprócz mejli , rozmawiałam z panią kilka razy. Powiedziała ,że nie wyobraża już życia bez Mony.

Coraz trudniej jest nam rozstawać się z tymczasami szczególnie takimi jakie mieliśmy ostatnio. Ale cieszymy się bardzo ,że uratowaliśmy Monę przed bezdomnością i ciążami co cieczkę.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja też zaglądam. Przy całej potrzebie czułości, serdeczności, pieszczot, pies potrzebuje też ustabilizowanej hierarchii, przewodnika nad sobą - to daje poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo dobrze, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby właściciele pomyśleli o elementarnym szkoleniu, uczeniu znaczenia podstawowych słów - im więcej pies rozumie, tym czuje się bezpieczniejszy. Leciutki dzwonek alarmowy zadzwonił przy tym "ładnie przynosi zabawkę, a udaje, że nie chce oddać". Owszem, psu, który potrafi wszystko oddać, można pozwolić na taką zabawę w nagrodę za to, że przedtem oddał. Ale tylko takiemu psu - inaczej za łatwo udawanie, że nie chce oddać, przerodzi się w decydowanie, kiedy oddać, kiedy nie, w zjadanie znalezionego na spacerze żarcia i serdeczne lekceważenie nawet bardzo lubianych ludzi. Moja doskonale aportująca psica zawsze poddawała takiemu sprawdzianowi nowo poznanych ludzi - to ona bawiła się ludźmi, nie oni z nią, to ona decydowała, że będzie wydzierać zabawkę komuś, kto nie wiedział jak skłonić do oddania, to ona prowokacyjnie upuszczała przed kimś takim zabawkę, i łapała zanim człowiek zdążył to zrobić. Dopiero ktoś, kto BEZ PRZYMUSU skłonił do oddania zabawki i natychmiast ofiarował ponownie, był w jej oczach godzien szacunku.   

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A jednak cioteczki się zleciały. Fajnie jak ktosik czyta, ale jeszcze fajniej jak napisze parę słów wtedy DT ma poczucie ,że z kimś dzieli radości czy smutki.

Sowa, pani już dostała instrukcję jak ma postępować , by sunia oddawała zabawkę i już jest poprawa. Mona jest niezwykle mądrą sunią.Łapie wszystko w mig.

Po przeczytaniu dzisiejszego mejla poryczałam się z rozczulenia i szczęścia , no i żalu ,że to nie my mamy Monę. Nawet nie śniłam ,że jeszcze taki DS mi się trafi.

Dzień 4.

Dzień dobry. Dziś dłużej pospaliśmy ,więc spacer był później i wszystkie rejony podwórkowe nasze. W nocy Mona spała bardzo spokojnie, nawet na spacer nie bardzo chciała wyjść z łóżka. Aleksa i męża traktuje już jak swoich, więc już nie występują nerwy u Mony przy próbach głaskania. Już tylko na spacer zakładam szelki. Myślę ,że Mona będzie szczęśliwa po zdjęciu kubraczka, który ją ogranicza w zabawie. Powiem szczerze że nie myślałam, że Mona będzie tak spokojnym, łagodnym psem, pełnym miłości i ciepła. Ja wierzę w to co jest nam pisane i tak właśnie jest z Mona, gdzie my dojrzeliśmy do tego ,by mieć psa i w tym czasie pojawiła się Mona. Tak miało być , bo teraz jesteśmy rodziną. Bardzo serdecznie pozdrawiamy.

 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

I ja nie zawsze się wpisuję, ale jak większość tuta,j lubię zaglądać na wątki Poker , oprócz miłej atmosfery jeszcze można liczyć na jakąś dozę wiedzyokok.gif/ i jak tu nie kadzić;) /

przyznam się ,że moja Tasia ,również nie zawsze oddaje zabawki, nie sądziłam ,że to jest ważne... wiem, wiem!  należy kochać mądrze! .. staram się!mruga.gif już na którymś wątku podziwiam rady Sowy, jestem pod wrażeniem , podziwiam ogrom wiedzy!  Szacunserduszka2.gif poszperałam w necie i o to jak się naumiałam, zaraz przechodzimy do treningu, czy tak to ma wyglądać?   czy może są jeszcze jakieś rady?

Jeśli pies ma coś w buzi, na przykład aport, frisbee czy zabawkę, stajemy koło psa i pokazujemy mu smakołyk. Pies powinien automatycznie wypuścić coś, co trzymał w buzi, aby zjeść smakołyk. A jednocześnie uczy się też, że wyplucie czegoś, powoduje nagrodę pozytywną. Zaczynamy też w mniej więcej tym momencie wprowadzać słowo "oddaj", "puść" lub "daj". Gdy już się nauczy znaczenia jednego z tych słow następnie - ważne by pies już nie widział smaka -mówimy owe słowo, i dopiero gdy wypluje, jego oczom ukazujemy smakołyk i oczywiście go dajemy.
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tylko nie tak!!!! Nauczysz psa  pluć zabawką, aby szybciej dostać żarcie. Baw się najpierw z psem blisko, na siedząco, aby nigdzie nie uciekł z zabawka, gdy zabawkę ujmie - delikatnie przytrzymaj podchwytem zabawkę, wycisz psa, wyspokój, odczekaj, aż pies sam puści i wtedy kiedy puszcza powiedz "daj". A potem najpierw pies ma przyjść do nogi lub zawarować lub cokolwiek innego i dopiero dostanie żarcie. Tak się nauczy oddawać do rąk, a nie pluć przed człowiekiem. Hasła "pluj" też można nauczyć, jeśli chcemy, aby pies umiał wypluć coś w dystansie od człowieka.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Sowa napisał:

Tylko nie tak!!!! Nauczysz psa  pluć zabawką, aby szybciej dostać żarcie. Baw się najpierw z psem blisko, na siedząco, aby nigdzie nie uciekł z zabawka, gdy zabawkę ujmie - delikatnie przytrzymaj podchwytem zabawkę, wycisz psa, wyspokój, odczekaj, aż pies sam puści i wtedy kiedy puszcza powiedz "daj". A potem najpierw pies ma przyjść do nogi lub zawarować lub cokolwiek innego i dopiero dostanie żarcie. Tak się nauczy oddawać do rąk, a nie pluć przed człowiekiem. Hasła "pluj" też można nauczyć, jeśli chcemy, aby pies umiał wypluć coś w dystansie od człowieka.

 Dziękuję81.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cytat

Fajnie jak ktosik czyta, ale jeszcze fajniej jak napisze parę słów wtedy DT ma poczucie ,że z kimś dzieli radości czy smutki.

Primo: ogromniem rada z cudownej domności nie mniej cudownej Mony. Powodzenia Rodzince :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy
Secundo: zawsze może być fajniej.  Nowe życie Mony pokazuje, że tak! zawsze tak! 
Tercio: Pokerowe DT poczucie ma mieć!  bata nie ma! 

To pisałam ja, Ktosik :)


Ps. może i policzyłabym do centum, ale mus nawet w deszcz iść na spacerek, zatem wyliczanki koniec ;)
Dobrej nocki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...