• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
_milena

Spotkanie z dzikiem podczas spaceru

4 posts in this topic

Spędzam wakacje u rodziców na wsi. Mieszka tu też mój pies, z którym od zawsze spaceruję po polnych i podleśnych terenach. W ostatnim czasie jednak pojawiło się w okolicy dużo zwierzyny, zwłaszcza dzików. Zastanawiam się, jak powinnam się zachować, jeśli dojdzie do spotkania, np. z lochą z małymi. O ile, będąc sama, po prostu wlazłabym na drzewo, to z ważącym niemal 40 kg psem tego nie zrobię. Co o tym sądzicie? Mieliście kiedyś takie przygody

Wolałabym nie spotkać lochy z małymi, musisz uważać, rozglądać się i pilnować psa, jak zobaczysz dzika z pewnej odleglości radzę oddalić się w przeciwnym kierunku. Ja tak robiłam będąc na wczasach w okolicach leśnych.

1 godzinę temu, dwbem napisał:

Wolałabym nie spotkać lochy z małymi, musisz uważać, rozglądać się i pilnować psa, jak zobaczysz dzika z pewnej odleglości radzę oddalić się w przeciwnym kierunku. Ja tak robiłam będąc na wczasach w okolicach leśnych.

To racja, zdecydowanie tak należy postąpić, ale mnie martwi ewentualna sytuacja, w której dzik zdecydowałby się zaatakować.

Ja bym na drzewo nie dała rady wejść, a z psem to chyba najlepsze to mieć szybkie nogi i wiać. Żartuję, ale faktycznie najlepiej nie spotykać lochy z małymi.