Jump to content
Dogomania

Jak pomóc psu


Agafia

Recommended Posts

Z drugiej strony jak chciał się pozbyć problemu - psa, w którego obronie stanęło wiele osób - to mógł poprostu oddać go komuś lub nawet puścić luzem, sugerując zaginięcie. To trzeba byłoby być wielkim okrutnikiem by zrobić coś tak podłego, o czym rozmyślamy i też więcej trudu z tym zacieraniem śladów by to go kosztowało.

Może rzeczywiście ktoś go uwolnił,  byleby  to jakaś dobra dusza. Patrząc na takie nieszczęście, różne myśli tłuką się po głowie.

I skąd ten monitoring?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, IlonaS napisał:

Z drugiej strony jak chciał się pozbyć problemu - psa, w którego obronie stanęło wiele osób - to mógł poprostu oddać go komuś lub nawet puścić luzem, sugerując zaginięcie. To trzeba byłoby być wielkim okrutnikiem by zrobić coś tak podłego, o czym rozmyślamy i też więcej trudu z tym zacieraniem śladów by to go kosztowało.

Może rzeczywiście ktoś go uwolnił,  byleby  to jakaś dobra dusza. Patrząc na takie nieszczęście, różne myśli tłuką się po głowie.

I skąd ten monitoring?

Monitoring załozył ten bydlak,zeby odstraszyć ludzi przynoszących jedzenie i i zaglądających,robiących zdjęcia. jeśli chodzi o brutalne pozbycie się psa-przecież to mysliwy, w dodatku były policjant. Z całym szacunkiem dla policjantów- to dwie swołocze w jednym ciele. Ma legalnie broń,co za problem.?ja staram sie cały czas mysleć,ze wydostał go z tego karceru jakis dobry, empatyczny człowiek!

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, dorcia2 napisał:

dla takiej patologii , która dla przyjemności morduje dzikie zwierzęta , psiak też z pewnością nie ma żadnej wartości emocjonalnej  

mam jednak nadzieję , że psina została wykradziona przez kogoś , komu jej los leżał na sercu , oby tak było 

tez się tego obawiam,ale z całych sił mysle pozytywnie.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, amartyno napisał:

Oby w tej klatce nie pojawił się kolejny pies...

Co do zniknięcia niczego nie można wykluczyć. Facet brzmi jak typowy sadysta, który zabiłby psa tylko po to, żeby zrobić na złość innym. Jak można takego ramola chronic?

Też sie tego obawiam,jeśli,odpukać, zdarzy się to samo,zacznę przy waszej pomocy wojować od początku. A typa chronią kolesie policjanci i mysliwi,wszyscy bliscy krewni niejakiego mordercy drzew i zwierząt- Szyszki!

Link to comment
Share on other sites

Gdzie sie podział filmik z tego wątku? Kto go nakręcił?Czy był przeklejony z fb,czy jakos inaczej sie tu pojawił,bo był w 100%.

Co sie z nim stało??

Był cały duży kojec,biegający pies w typie (chyba) spaniela - gdzie to jest?

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Agafia napisał:

Też sie tego obawiam,jeśli,odpukać, zdarzy się to samo,zacznę przy waszej pomocy wojować od początku. A typa chronią kolesie policjanci i mysliwi,wszyscy bliscy krewni niejakiego mordercy drzew i zwierząt- Szyszki!

Szyszki , ministra od Rydzyka, który ma udziały w tartakach 

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety problem z organizacjami jest taki, ze jest ich zbyt malo a sytuacji o ktorej tu piszecie, sa tysiace. Maile sa zapychane wiadomosciami z prosbami o pomoc a moce przerobowe sa ograniczone. Czesto fundacje wybieraja po prostu interwencje w ktorych jest wiecej zwierzat do uratowania albo zwierzeta sa blizej.

I prawda jest taka, ze ta holota wezmie kolejnego psa, chocby tylko po to, zeby zrobic na zlosc tym, ktorzy pomagali poprzednim psom. Tez sie czesto zastanawiam jaki skutek przyniesie pomoc temu wlasnie psu, skoro zostanie zabrany a na jego miejsce trafi kolejny. I tak do....nia. 

To, co najlepiej moze zadzialac, to rzeczywiscie media, bo zwyczajnie bucowi narobia wstydu a i ludzie zaczna palcami pokazywac. Tylko pomijajac kolesiostwo, czy taka sprawa interesuje media? To nie jest jakis odosobniony przypadek niestety. 

Nie dziwie sie tez organizacji, ktora niewiele tak naprawde moze zrobic, bo jesli jest miska, zagroda i jakiekolwiek zarcie a do tego aktualne szczepienia, tk niestety nie ma podstaw do odbioru psa i nikogo noe bedzir interesowalo, ze nam sie to nie podoba. To, ze my widzimy cierpienie tego psa, nikogo nie obchodzi i abstrachuje tu juz od ukladow, ukladzikow, ktore moga zaszkodzic organizacji. Zwyczajnie czesto wyjechanie w takiej sytuacji z "grubej rury" paradoksalnie zaszkodzi psu, bo podstaw do odebrania nie ma a buc bedzie sie wyzywal i na osobach zaangazowanych w pomoc i zwyczajnie na psie.

Czesto takie " znikniecie" psa jest jedynym co mozna zrobic, tylko ten buc nie bez powodu zalozyl ten monitoring. I nie odpusci sobie wziecia kolejnego psa. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że pies został skradziony i nigdy się nie znajdzie.

Ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że kradzież została upozorowana przez tego .....hm pana ;) Pies pewnie żyje - przecież kosztował 1000zł - ale gdzie i jak, tego pewnie się nie dowiemy.

 

Link to comment
Share on other sites

Od wczoraj zaglądam... wpisuję się!...kasuję!.. mam naprawdę mieszane uczucia!  pomyślałam ,że teraz to już.. stało się!!!  i nic już tego nie zmieni! więc po prostu z całych sił będę starała się myśleć pozytywnie!....że pies został wykradziny :)

Pomyślałam bardzo ciepło o Agafii, że założyła ten wątek, że tyle zrobiła ,żeby ratować to biedne stworzenie, które tak cierpiało w tej klatce na oczach wszystkich, widać było ,że rwał się do ludzi całym sobą! Dziękujemy Agafio za wszystko co zrobiłaś! za to że jesteś! 268.gif

... dziwne to... że ten filmik znikł?  kto go umieścił?  bo przecież wykasować może post tylko autor wpisu? lub modzi?... tak to chyba jest?

... oby już żaden pies nie został zamknięty w tej klatce! :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, anica napisał:

Od wczoraj zaglądam... wpisuję się!...kasuję!.. mam naprawdę mieszane uczucia!  pomyślałam ,że teraz to już.. stało się!!!  i nic już tego nie zmieni! więc po prostu z całych sił będę starała się myśleć pozytywnie!....że pies został wykradziny :)

Pomyślałam bardzo ciepło o Agafii, że założyła ten wątek, że tyle zrobiła ,żeby ratować to biedne stworzenie, które tak cierpiało w tej klatce na oczach wszystkich, widać było ,że rwał się do ludzi całym sobą! Dziękujemy Agafio za wszystko co zrobiłaś! za to że jesteś! 268.gif

... dziwne to... że ten filmik znikł?  kto go umieścił?  bo przecież wykasować może post tylko autor wpisu? lub modzi?... tak to chyba jest?

... oby już żaden pies nie został zamknięty w tej klatce! :(

Wiem,ze filmik zamieszczała  pani z fundacji Zwierzeta Niczyje. Byc moze  ona go zdjęła. Może ten typ jej groził,bo nachodził ją przeciez w jej domu. Ja też chcę wierzyć w szczęśliwe zakończenie. Dzięki anico za ciepłe słowa, mobilizują do działania ,bo chyba najgorsze jest milczące przyzwolenie na zło. Dziękuję za wsparcie,rady i zaangażowanie!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...