Jump to content
Dogomania

TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)


Tola

Recommended Posts

1 godzinę temu, malagos napisał:

nie wiem, czy działała na dogomanii....

to już Chłopaki jadą!

Witaj Małgoś u chłopaka; masz już swoją ukochana owczareczkę , zostań z nami i kibicuj Teo w drodze po nowe życie, aby dostał taki dom jak zamojska Dianka dostała u Ciebie :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, terra napisał:

Dobrze, że Teoś już wolny.

Czy wiadomo skąd ten człowiek go miał ?

Może ktoś  szuka psa?  

Informacje są sprzeczne...

Facet twierdzi, ze niedużego psa znalazły na łące dzieci i przyniosły do niego, natomiast sąsiadka mówiła, że psa przywiózł ktoś z rodziny właściciela...

Dzisiaj nawet nie wyszedł, jak Teo był zabierany, ale czego wymagać od faceta, który chciał swojego psa wystawić myśliwym...

Link to comment
Share on other sites

Teo przez drogę wymiotował bardzo, ze stresu obślinił całe okno. U weta został zaszczepiony (wścieklizna + wirusy), ma założoną książeczkę. Wet sprawdził czy ma czipa - nie ma. Uszy wyczyszczone, wet pobrał próbkę, żeby sprawdzić czy jest tam grzybek (uszka są nieco zaczerwienione). Wszystko trzeba było w kagańcu robić, bo Teo warczał na weta i asystenta. Nie dał sobie obejrzeć zębów, żeby określić wiek ani wprowadzić na wagę (zaczął się rzucać i próbować gryźć). Nie ma też na razie możliwości sprawdzić czy nie ma tatuażu w pachwinie (w uszach nie ma). Zastanawiam się, czy on nie ma czegoś z huskyego.

Na razie jest w stresie. Do TZa ma już zaufanie jako takie, choć przy czesaniu jeszcze powarkuje; mnie przywitał warkotliwie, dopiero po ok. pół godzinie spędzenia z nim czasu zaczął podchodzić do mnie, obwąchiwać, wziął pasztet z ręki, ale przy głaskaniu jeszcze warczy. Generalnie wygląda na to, że się po prostu boi, nie wie czego się spodziewać i na wszelki wypadek ostrzega. Trzeba dać mu czas. Pod koniec pierwszego spotkania już mnie polizał w rękę, więc jesteśmy dobrej myśli. Wobec psów na razie nie okazuje agresji, jest bardzo nimi zainteresowany, próbuje je lizać przez kraty i merda do nich ogonem.

Tutaj faktura od weta za szczepienia (48 zł):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ef5cb2f79d1847c2

 

Pierwsze fotki:

e56e848129e4636egen.jpg

9ff4f4a85bba4a32gen.jpg

ed7d8cfe2541fcaegen.jpg

4830f0037f48830agen.jpg

a22e79a77a7ed5e1gen.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Havanka napisał:

Cieszę się, ze Teo już wolny i bez łańcucha ! Oby szybko dał sie poznać z tej dobrej strony i szybko znalazł dom. Ogłoszę chłopaka, jak będzie trochę informacji od Murki.

Havanka - bardzo dziękuję, masz szczęśliwą rękę do ogłoszeń i na pewno wyczarujesz jakiś super domek dla naszego przystojniaka;)

11 godzin temu, mar.gajko napisał:

Piękny chłopak. Przepiękny. Długo na domek nie będzie czekał. Młody jest. Aby narowisty nie był.

Witaj mar.gajko u chłopaka,   cieszę się, że będziesz z nami:)

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze wieści Murkowe chyba nie są zaskakujące, bo czego można się spodziewać po psie, który większość swojego zycia spędził samotnie na łańcuchu, a od człowieka nigdy nie zaznał niczego dobrego. Myślę, ze Teo szybko zaufa ludziom i będzie w końcu szczęśliwym psem .

Murka, robisz świetne zdjecia !

Tola, postaram się użyć trochę magii...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś już obyło się bez warczenia, nawet kiedy aplikowałam mu Fiprex. Na skórze ma sporo pchlich odchodów...

W boksie robi spory raban: karmę rozsypuje, wodę wylewa, próbuje otworzyć okno i drapie w szybę. Ale załatwia się tylko na spacerach. Spacerów domaga się niemal wciąż, nie chce wracać do boksu... Nie ma się co dziwić, tyle się ostał na łańcuchu, a tu tyle ciekawości do zwiedzania... Na razie spaceruje na długiej smyczy. Chodzi w miarę dobrze, ale jak pociągnie to ciężko go utrzymać. Jednak bardzo szybko się uczy i już zaczyna reagować na upomnienia, cmokanie itd. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...