Jump to content
Dogomania

Szczeniak Husky boi sie obcych...


Kingaaa

Recommended Posts

Witam.

chcialabym dzisiaj skonsultowac z wami moj pewien maly problem... Otoż mam psa rasy Siberian Husky ktory ma 7 miesiecy. Gebels (bo tak sie wabi) jest baaardzo żywiołowym i wesołym psiakiem, chętnie sie bawi i wychodzi na spacery. Wszystko byloby super gdyby nie to, ze Gebels panicznie boi sie obcych ludzi, szczeka, wyje, wyrywa sie i ucieka. Kiedy jestesmy na spacerze i ktos (nie daj Boże) chce go pogłaskać, ten dostaje jakiegos ataku strachu... To samo, gdy ktos przyjdzie do nas na podworko. Z psami dogaduje sie lepiej niz z obcymi, kiedy widzi obcego psa to zawsze ciekawosc bierze gorę i musi podejsc go obwachać. Nie wiem co mam zrobic z jego lękliwościa, probowalam po prostu ignorowac takie zachowania ale nie wydaje mi sie zeby przynioslo to jakis skutek.

Bardzo was prosze o pomoc i rady.

Link to comment
Share on other sites

Czy masz tego psa od szczeniaka czy wzięłaś niedawno bo jeżeli tak to być może pies był straszony albo nawet bity i dlatego się boi. Może próbuj go oswajać ze znajomymi twoimi ale obcymi dla psa - niech podchodzą powoli, bokiem i dają mu jakiś dobry smakołyk. Nie głaskać po głowie bo to wywołuje panikę, jeżeli już to wyciągnięta dłoń i skierowana pod brodę psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Postaraj się oswajać się szczeniaka, stopniowo z każdą osobą z rodziny. Niech ktoś usiądzie sobie na drugim końcu pokoju z pyszną parówką i czeka aż szczeniak zechce sprawdzić co tam jest dobrego, to może trwać...

Nie głaskać go po głowie i po brodzie, osoby obce mogą wywołać u niego duży niepokój dotykając go w tych miejscach. Nie naciskać, niech wszystko dzieje się z czasem .

 

                                                                                                        

Zapraszam na mojego, rozwijającego się bloga! https://czterylapysite.wordpress.com/ :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...