Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witajcie, to jest Melania. Mela ma 6 miesięcy, dopiero. Jest cudownym psem , kochającym ludzi , tak mocno jak ja kocham ją . Dlatego proszę was o pomoc , uważam że taki szczeniaczek ma prawo dorosnąć. 

Melania ma wrodzoną wadę serca , która dała znaki dopiero teraz. Ma obrzęk płuc, powiększoną lewą komorę oraz niezamknięte naczynie krwionośne. Jej stan jest zagrożeniem dla życia, ma naprawdę mało czasu. Jedynym ratunkiem jest operacja kardiologiczna , niestety jej koszty są wysokie. Na jej leczenie przeznaczyłam już 1000 zł w ciągu tych paru dni. Sama operacja kosztuje 2500 zł, a tych pieniędzy już nie posiadam . Więc proszę, rozgłaszajcie to. Wierzę że są tu osoby które jej pomogą. Zbiórki, datki, albo chociaż namiary na chętne do pomocy fundację. Dla takich osób oczywiście jest do okazania dokumentacja , którą jak najbardziej posiadam . Błagam o pomoc , Melania jest za mała żeby umrzeć. 

received_1274772469312231.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro,ze Twoja sunia jest chora.

Myślę,że powinnaś dzwonić do fundacji,a do tych  ktore są bliżej pojechać z dokumentacją

i prosić o pomoc.Ja niestety mam kilka zwierząt,też chorujących więc nie jestem w stanie Ci pomóc.

Wiem,że dziewczyny zbierają na FB pieniądze na leczenie,trzeba tam udzielać na bieżąco informacji o suni.

Melania jest prześliczna i życzę jej i Tobie z całego serca,żeby wyzdrowiała.

Musisz szukać pomocy wszędzie,poruszyć niebo i ziemię,wierzę że się Wam uda.

Napisz,bardzo proszę za jakiś czas,co u Was.

 

Link to comment
Share on other sites

Szukaj pomocy w fundacjach,może któraś fundacja zgodzi się udostępnić konto na wpłaty dla Twojego psiaka,zrób wydarzenie na fb,zrób zbiórkę na pomagam.pl czy zrzutka.pl no i na bieżąco wstawiaj tu wszystko związane z psem badania,rachunki po prostu wszystko.Każdy musi widzieć że coś robisz inaczej nikt nie pomoże.Nikt nie chce w ciemno wpłacać pieniędzy.Najlepiej jak jest udostępnione konto z jakiejś fundacji.

Link to comment
Share on other sites

No i ?

Gdzie szukasz pomocy,zrobiłas wydarzenie,zrobiłaś zbiórkę na pomocowym portal?Zrob to,nikt za Ciebie tego zrobic nie może...A szukałas pomocy u rodziny,przyjaciół?Kto zna psa,na pewno chętnie pomoże.Powodzenia Wam zyczę,a Melanii - zdrowia!

 

p.s napisałas tego posta,zajrzałas po dwudziestu minutach i....straciłas zainteresowanie dla wątku?Dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, moja nieobecność nie wynikała z braku zainteresowania ta sprawa lecz braku czasu. 

Dla tych ktorzy czekaja na wiadomości:  

Melania przyjmowala leki 10 razy dziennie, na dzis dawka jest znacznie mniejsza,  czuje sie po nich znacznie lepiej,  fundacje nie były w stanie pomoc natomiast zalozona jest zbiórka pomagam.pl/6tbyk2e9 , pomału kwota rośnie,  mamy nadzieję ze uda sie uzbierac na czas. 

Doktor który badał Melanie jednoznacznie zaleca natychmiastową operację,  natomiast jest szansa na leczenie farmakologiczne a nie operacyjne.  W kazdym razie wszystkiego dowiemy się po jutrzejszej konsultacji z innym kardiologiem. A Melcia przygotowuje sie do badań ;) 

Dzisiaj troche powdychala świeżego powietrza;) 

 

Snapchat-201306568.jpg

Link to comment
Share on other sites

Napisz,bardzo proszę jak wypadła konsultacja kardiologiczna.

Bardzo się cieszę,że sunia czuje się już lepiej,to jeszcze psie dziecko,

wierzę,że wszystko będzie dobrze i Melania długo będzie cieszyć 

się zdrowiem i szczęśliwym,radosnym życiem.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Pomoc Melanii napisał:

Witajcie, moja nieobecność nie wynikała z braku zainteresowania ta sprawa lecz braku czasu. 

Dla tych ktorzy czekaja na wiadomości:  

Melania przyjmowala leki 10 razy dziennie, na dzis dawka jest znacznie mniejsza,  czuje sie po nich znacznie lepiej,  fundacje nie były w stanie pomoc natomiast zalozona jest zbiórka pomagam.pl/6tbyk2e9 , pomału kwota rośnie,  mamy nadzieję ze uda sie uzbierac na czas. 

Doktor który badał Melanie jednoznacznie zaleca natychmiastową operację,  natomiast jest szansa na leczenie farmakologiczne a nie operacyjne.  W kazdym razie wszystkiego dowiemy się po jutrzejszej konsultacji z innym kardiologiem. A Melcia przygotowuje sie do badań ;) 

Dzisiaj troche powdychala świeżego powietrza;) 

 

Snapchat-201306568.jpg

Trzeba było prosić fundację o udostępnienie konta a nie bezpośrednią pomoc finansową.Na udostępnione konto ludzie wpłacali by pieniądze a Ty wykorzystała byś je na opłacenie weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Prosze wierzyć lub nie, nie prosiłam żadnej fundacji o bezpośrednie pieniądze , konsultowałam się z nimi i zaleciły mi założenie takiej właśnie zbiórki której link wstawiłam , została ona udostępniana 215 razy również przez fundację , więcej zrobić nie mogły , zbiórka została udostępniona również przez Marcina Różala. I właśnie dzisiaj część pieniędzy zostanie wykorzystana na wizytę i badania Melanii u kardiologa

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Pomoc Melanii napisał:

Prosze wierzyć lub nie, nie prosiłam żadnej fundacji o bezpośrednie pieniądze , konsultowałam się z nimi i zaleciły mi założenie takiej właśnie zbiórki której link wstawiłam , została ona udostępniana 215 razy również przez fundację , więcej zrobić nie mogły , zbiórka została udostępniona również przez Marcina Różala. I właśnie dzisiaj część pieniędzy zostanie wykorzystana na wizytę i badania Melanii u kardiologa

Wiem co znaczy mieć bardzo chorego psa i nie mieć kasy na leczenie czy operacje.Sama niedawno zbierałam pieniądze na operacje i leczenie swojego psa.Zrób wydarzenie na fb to też dużo pomaga i podaj w nim link do zbiórki na pomagam.pl.Nie poddawaj się walcz o swojego psiaka.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

U Melani lewa komora serca pomniejszyła się aż o centymetr i zniknął obrzęk płuc , natomiast to wciąż za mało aby ją zoperować. Melania otrzymuje leki wspomagające serce i nie może zostać zoperowana do momentu aż leki zadziałają i pomniejszą jej serducho na tyle aby podczas operacji mogło one samodzielnie pracować , złe przygotowanie farmakologiczne grozi powikłaniami śródoperacyjnymi w postaci nagłego zatrzymania akcji serca , bądź śmiercią pooperacyjną z powodu powiększenia serca i pęknięcia szwów. Operacja w każdym momencie jest ryzykowna, dlatego próbujemy jak najlepiej ją przygotować przeprowadzając 1,5 miesięczne leczenie farmakologiczne do momentu kolejnej konsultacji.

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎8‎/‎8‎/‎2017 o 12:35, asz26 napisał:

wstawiaj tu wyniki badań wszystko co masz od weta bo inaczej nikt nie będzie chciał pomóc

To bardzo ważne.Najczęsciej pomagają Ci,którzy sami maja niewiele...

Możecie mnie zlinczować,ale te skrawki papieru na zdjęciach,opinia lekarza etc. - są dla mnie nie do końca wiarygodne,mimo uzycia 10 (dziesięciu) wykrzykników...

Dlaczego obawiasz się podać więcej danych?Tam nawet nie ma imienia psa,nazwy lecznicy.Zupełnie anonimowy darczyńcobiorca,to ewenement...Ktoś zwykle bierze na siebie odpowiedzialnośc za rzetelnie podane informacje.

Poza tym...nie ma nic o wskazaniach do zabiegu operacyjnego.Zresztą...na czym miałby polegać ten zabieg?U ludzi jedynym rozwiązaniem w tym schorzeniu jest przeszczep serca.

Nie chcę nikogo urazić,wyrażam jedynie swoje zdanie,a jeśli sprawa z mojego punktu widzenia będzie wiarygodna - chętnie pomogę.

Edited by bou
Link to comment
Share on other sites

Pomoc Melanii- chciałabym pomóc ale przed podjęciem decyzji proszę o szczegóły:

1. U jakiego weterynarza będzie przeprowadzana ewentualna operacja? -imię i nazwisko/ lecznica

2. Do jakich fundacji zwracałaś się o pomoc? Mam na myśli konkretne nazwy.

3. Czy Melanię wzięłaś ze schroniska? Jak wogóle pojawiła się u Ciebie?

5. proszę o dokładne zdjęcia (dobrej jakości) badań serca i krwi.

6. I kto jest odbiorcą ew pomocy: imię, nazwisko .. itp. Czyli wszystko to co niezbędne.

7. kiedy planowana jest operacja: data/miesiac/rok

8. jakie leki bierze Melania. Proszę o nazwy leków

9. na czym ma polegać ta operacja ratująca życie?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.08.2017 o 19:37, uxmal napisał:

Pomoc Melanii- chciałabym pomóc ale przed podjęciem decyzji proszę o szczegóły:

1. U jakiego weterynarza będzie przeprowadzana ewentualna operacja? -imię i nazwisko/ lecznica

2. Do jakich fundacji zwracałaś się o pomoc? Mam na myśli konkretne nazwy.

3. Czy Melanię wzięłaś ze schroniska? Jak wogóle pojawiła się u Ciebie?

5. proszę o dokładne zdjęcia (dobrej jakości) badań serca i krwi.

6. I kto jest odbiorcą ew pomocy: imię, nazwisko .. itp. Czyli wszystko to co niezbędne.

7. kiedy planowana jest operacja: data/miesiac/rok

8. jakie leki bierze Melania. Proszę o nazwy leków

9. na czym ma polegać ta operacja ratująca życie?

1. Operacja zostanei przeprowadzona w Klinice Weterynaryjnej Bemowo u Doktora Juliusza Lipińskiego. Na ten moment leczy ją Doktor Paweł Grudziński

2. Zgłaszałam się m.in do Fundacji pod psim Aniołem

3. W internecie pewiem mężczyzna dodał ogłoszenie w którym pisać o tym że znalazł 3 szczęnięta w stodole, moja córka postanowiła jednego przygarnąć i trafiło na Melanię.

6. Odbiorcą wszelkich datków jest moja córka - Nikola Jancz zamieszkała Warszawie , właścicielka Melanii

7. Operacja nie jest narazie zaplanowana na żaden konkretny termin , gdyż nie wiadomo jakie rezultaty przyniesie leczenie Melanii. O możliwościach przystąpienia do operacji dowiemy się 20 Wsześnia.

8. FUROSEMIDUM, CARDISUR , ASPARGIN , VEROSPIRAN , LOTENSIN , ORAZ SUPLEMENTACJE : TAURYNA , KWASY OMEGA 3 I 6

9. Jedyną skuteczną metodą leczenia tego schorzenia jest chirurgiczne zamknięcie przetrwałego przewodu. Operacja taka przyczynia się do całkowitego wyzdrowienia zwierzęcia. Jest to leczone metodą chirurgiczną polegającą na otworzeniu klatki piersiowej i zewnętrzne zamknięcie nieprawidłowego naczynia krwionośnego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.08.2017 o 19:13, dwbem napisał:

Moja znajoma miała szczeniaka z tą chorobą, mała została zoperowana i w tej chwili żyje i doskonale się czuje więc faktycznie tylko operacja może pomóc Melanii.

Dokładnie tak , rozmawiałam z doktorem Grudzińskim o innych możliwościach leczenia , ale niestety takich nie ma. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...