Jump to content
Dogomania

2 psy / pory i rodzaj karmy


Szoszon

Recommended Posts

Witam.  Jestem nowym użytkownikiem, więc od razu można mnie skarcić jeśli coś robię źle.
Mój dylemat polega na żywieniu dwóch psów rasy bliżej nieokreślonej.. jeden znaleziony na drodze, drugi ze schroniska :) - raczej mixy
Otóż kupuje im karmę Dolina N. Premium w puszkach 400g. (ok 65% mięsa)
Rano - 7:30 - daję im jedną taką puszkę na pół (każdemu na oko po 200g)
Gdy wracam z pracy - 16:30 - druga porcja po 200g dla każdego
Wieczorem 20-22 dostają po jeszcze jednej takiej porcji 200g.
Wcześniej mieszałem im karmę mokrą z suchą(Brit premium) ale zaczęły wybrzydzać i wybierać - sucha do wywalenia po każdym podaniu.
Ogólnie psy nie lubią w ogóle suchej karmy. Próbowałem je przygłodzić - dopiero po całym dniu marudzenia łapały się za miskę z suchą - gdy były już naprawdę głodne.

-Czy pory i ilość karmy jaką im daję są odpowiednie?
-Myślałem nad zamianą środkowego posiłku na miskę suchej i albo zjedzą albo będą czekać do wieczora?
-Jaką karmę suchą polecicie z mniej więcej tej półki co mokra, którą stosuje
-Co sądzicie o karmie półmokrej?
Psy cały dzień mają świeżą wodę - tego akurat nie trzeba mi wpajać :)
No i nie chciałbym, aby doprowadzić psy do stanu, jaki często można zauważyć przy boku starszych pań - szuranie psa brzuchem o posadzkę.
Psy mają dużo ruchu i duży ogrodzony teren.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja stosuje karmę Petvita i mokrą i suchą ze względu na ich skład. Nie orientuje się już jakie składy mają inne karmy ponieważ mój pies już nie ma rewolucji żołądkowych po tej karmie więc zostaje przy tej. Pory karmienia mam podobne z racji pracy. Też bym tak kombinowała po południu możesz dać im suchą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...