Jump to content
Dogomania

Przebywanie psa domowego z podwórkowym


Mateusz170

Recommended Posts

Witam, co prawda mieszkam w mieście ale rodzice mieszkają na wśi, dwa lata temu zabrałem psa ze sobą na odwiedziny ale niestety gdy jest mój pies na polu to przylatuje pies od sąsiada który chodzi luzem. Nie przeszkadzało by mi to gdyby ten pies od sąsiada był kąpany i pilnowany, a on od już chyba trzech lat cały czas jest na dworze, dawniej był to pies domowy ale od jakiegoś czasu po tym jak umarła jedna osoba to sąsiad mówił że koło psa tyle roboty i kąpania więc że się zaklimatyzował to siedzi sobie na polu. Wiem jaki czasem lubi być pies, tym bardziej na wśi zawsze może znaleść miejsce do wypaćkania się nawet w oborniku od bydła gospodarczego czy w innych rzeczach. Nie jestem jasnowidzem ale podejrzewam że taki pies na pewno musi mieć jakieś robaki. I moje pytanie, czy jak by była konieczność albo bym chciał zabrać swojego psa na wieś, to po jakim czasie robaki mogą przejść?  Czy samo spotkanie psów może już mieć jakiś wpływ że te robaki mogą przejść czy dopiero po dłuższym czasie? Pytam ponieważ nie znalazłem na to odpowiedzi, prawdę mówiąc jak ja wychodzę z psem to zawsze mam ją na oku, ale jak jestem do pomocy to nie zawsze mam wtedy czas i chętnie by z psem wychodził mój młodszy brat czy siostra. Proszę o odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

Jak wrócisz do miasta z tej wsi,to po prostu poproś weterynarza o tabletki na odrobaczenie dla psa,a najlepiej, przed tym - oddaj kupę do badania w kierunku pasozytów.(pilnowanie psa,nie chroni przed zakazeniem pasozytami,tak na marginesie mówiąc).I nie żałuj psom zabawy,jeśli się dogadują,to tylko z zyskiem dla nich obu.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie pozwalam mojemu psu bawić z wiejskimi,zaniedbanymi psiakami ganiąjcymi luzem.Mam do na wsi i czasem zdarza się,że jakiś pies mimo płotu wejdzie pod bramą.

Nie mam ochoty co drugi dzień odpchlać,kąpać i odrobaczać mojego psa.Moja sucz mimo obroży antypchelnej łapie pchły natychmiast.Do tego ma uczulenie więc za chwilę problemy skórne.Niespecjalnie mnie interesuje,że ona by się dobrze bawiła.Ma kontakt z zadbanymi psami,które widzę na spacerze z właścicielami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...