Jump to content
Dogomania

Maleńka 10- letnia starowinka z guzami na listwie bez szans? JAGA mieszka gdzies w Warszawie, ostrzegam przed Panią Ulą z Pruszkowa


Recommended Posts

Zakładam wątek dla suni bez nadziei i bez szans....

Starutka, maleńka, chudziutka, potwornie zaniedbana, z guzami na listwie mlecznej, chyba lekko potrącona przez samochód, bo utyka na jeden bok- na szczęście złamań brak.

20170713_141526.thumb.jpg.8c5172781c742c10d37a562d93e4678f.jpg20170713_141509.thumb.jpg.eecdc85e0748bd848dc97030760c4afa.jpg

Z tego co wiem, ktoś sunię znalazł i przywiózł do zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego z prośbą o pomoc.

Weterynarz przyjął na diagnoze, ale co dalej? oddać do schroniska gdzie ponad 100 psów ? wypuścić na ulice? w lecznicy jak zapewne wiecie psy nie moga być "przetrzymywane" (już raz weterynarz miał z tego powodu nieprzyjemności). Pracuje obok tej lecznicy dlatego zostałam poproszona o pomoc dla suni...

Myślę sobie, że nikt jej niestety nie szuka...dla bezpieczeństwa kilka dni temu opublikowałam ogłoszenie o jej znalezieniu- bez odzewu.

Sunia ma ok. 10 lat, jest lekka jak piórko- jakieś 5 kg, wyglądem przypomina ratlerka. Oczka bez zaćmy, ogólny stan dobry, bez złamań, jedynie guzy dość spore (wielkości limonki myślę) na listwie mlecznej do pilnego usunięcia.

Sunia jest potwornie zagubiona. Chodzi po gabinecie jak w jakimś amoku....tak jak staruszki to robią. Nie potrafi odnaleźć się w obcym miejscu, wśród obcych ludzi...Jest łagodna, cichutka. I te oczka najsmutniejsze w świecie:(

Czy ktoś mógłby pomóc i podarować tej bidulce DT? może być płatny...

Nie mam doświadczenia w sprawach guzów na listwie mlecznej, nie wiem na ile są one groźne? nie wiem czy po usunięciu sunia wydobrzeje? ile lat jeszcze przed nią?

Ale niezależnie od odpowiedzi na te pytania...wiem, że nalezy jej sie godna starość u boku człowieka. Żeby mogła powolutku dreptać do trawce i być bezpieczna...u weta większość czasu spędza zamknięta w kenelu....

 

JEŚLI KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ/ PROPOZYCJE jak POMOC. PROSZĘ- odezwijcie się.

Na dogo juz nie raz byłyśmy świadkami cudów i staruszki też trafiały na cudownych ludzi i stałe domki. Czy dla tej babuni zaświeci jeszcze szczęśliwa gwiazda?

 

20170713_141517.thumb.jpg.27c5f12c274720f2b7884f924525a0da.jpg20170713_141554.thumb.jpg.b9e116722f937bb39f14efec8af2b7ed.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, malagos napisał:

Operacja tych guzów to jedyne wyjscie. Być moze powstaną na innym sutku, ale operacja tych istniejących konieczna.

tak malagosku, wiem, weterynarz powiedział, że zrobi ta operacje, z tego co zrozumiałam- na swój koszt- ale jeszcze czeka z jakimś cieniem nadziei, że znajdzie się właściciel...albo miejsce gdzie mogłaby 'zatrzymać się' po zabiegu...

tak bardzo bym chciała, żeby ktoś sie nad nią ulitował....

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Dusia-Duszka napisał:

Może u sunieczki rozważyć narkozę wziewną ze względu na wiek i maleńką wagę? Jeżeli wtedy konieczna byłaby dopłata do operacji za taką narkozę, wpłacę 100,-.

dziękuje Dusiu....

ten weterynarz ma doskonałą reputacje...pomaga od dawna znalezionym staruszkom, niestety przez to miał juz kłopoty dlatego teraz sprawa jest delikatna i dyskretna...

Sądze, że operacje zrobi dobrze, tylko kwestia co z sunią dalej stanowi największy problem:(

 

Link to comment
Share on other sites

10 lat u małej suni to nie wyrok. Parę lat życia przed nią.Być może trzeba będzie usunąć na 2 razy obie listwy, musi zdecydować wet.

Może właścicielem była starsza osoba i nie potrafi szukać psa.

Dorzucę parę groszy dla niej. DT mam już zajęte

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

zapisuje...

dzięki że jesteś

4 godziny temu, Poker napisał:

10 lat u małej suni to nie wyrok. Parę lat życia przed nią.Być może trzeba będzie usunąć na 2 razy obie listwy, musi zdecydować wet.

Może właścicielem była starsza osoba i nie potrafi szukać psa.

Dorzucę parę groszy dla niej. DT mam już zajęte

 

dzięki Poker, że jesteś. Masz racje, że sunia ma jeszcze kilka lat przed sobą i mam nadzieje, że spędzi je w dobrym miejscu. Właścicielem mogła być starsza osoba...ale tak naprawde to ja nie mam pojęcia skąd ona się wzięła:( Czy ktoś ją znalazł po wypadku i przywiózł? (taka jest niby oficjalna wersja) Cktoś ją przyprowadził do uspienia a wet się nie zgodził? czy coś jeszcze innego...

NIe mam jak sie tego dowiedzieć...tak się porobiło w naszym kraju, że jak ktoś chce bezinteresownie pomóc to czasem spotykają go przykrości...takich chwil doświadczył wet, który 'zaopiekował' się teraz tą sunią, dlatego jest nieufny nawet do mnie:(

3 godziny temu, WiosnaA napisał:

DT nie mam,ale zapiszę się u malutkiej.

dzięki że jesteś

3 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

I ja zaglądam do malutkiej...Też pomyślałam o anecik. 

dziękuje że zaglądasz

 

Może ktoś chciałby zadeklarować jakąś kwotę na utrzymanie suni w hoteliku? gdybym nazbierała chociaż połowę deklaracji to mogłabym już zacząć działać.... czasem zdażają sie cuda i takie staruszki w mig idą na swoje...żeby tylko dać im szanse...

Ktoś? coś?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chciałabym pomóc... ale nie wiem niestety jak...
Z moim mieszkaniem jest mocno niepewny temat (wciąż szukam), więc DT nie mam jak zaoferować w tej chwili, choć bardzo lubię psy 8+. Pieniążków też nie mam jak zadeklarować.

Mogę jedynie kibicować. Biedna mała... :(

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Bardzo chciałabym pomóc... ale nie wiem niestety jak...
Z moim mieszkaniem jest mocno niepewny temat (wciąż szukam), więc DT nie mam jak zaoferować w tej chwili, choć bardzo lubię psy 8+. Pieniążków też nie mam jak zadeklarować.

Mogę jedynie kibicować. Biedna mała... :(

kibicuj Tyśku....to tez ważne. Dziękuje:)

Ja tez byłam na studiach i wszystko rozumiem;)

28 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Jak Tropek pojedzie do domku (a szykuje się dla niego wizyta PA) i jak sunia trafi do DT, to dam 10 zł deklaracji stałej

To trzymam kciuki za Tropka:) może akurat udałoby się wyadoptować szczęsliwie Tropeczka...zwolnić miejsce u anecik....i w to miejsce....ta kruszynkę wpasować...

To juz jakaś wizja:)

Dziękuje za pierwszą deklaracje:) zapiszę jeśli pozwolisz....to juz będzie dla mnie światełko w tunelu:)

Link to comment
Share on other sites

Skarbuniu

 malenka

 kruszyneczko Podobny obraz

 przeprzeprzecudna

 niechaj sie wszystko odmieni

skarbuniu

 niechaj oczenka  i lapenki

 i brzusio

 i uszenka Twoje

 beda skarbem najnajwiekszym

 na Ziemi caluniej

 serce moje placze jak ujrzalalm teraz

 malenka kruszynke

 toc ja moja Pipunia

 gdy malutenka byla ...

Kruszyniu

sercem calem bede modlic

 o najlepszy los 

o najpiekniejsze zycie

 dla Ciebie

 my z moja najukochansza Burzunia

 nie mozemy przyjac Ciebie kokana

 do domenku

 boc maluni pokoik jeno ...reszta mieszkan a nie jest nasza ...

ale jak ujrzalalm to serce moje zawylo w glos

az Burzunia zaplakala

 czemu maimnek plakunia

 ech .....

serduszkiem calem upraszamy los

 o najlepsze dla Ciebie iskierenko przecuuudna

i o zdrowko

 oby wszystko poszlo dobrusko

Izo

 ja teraz zarabiam ...jeno 400 zl na miesiac

 ciezko bardzo ciezko ..

 ale postaram wyczarowac kramik

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem jak ja zyc bede

jak pracowac

 ale wszytko bym oddala

 wszystko

aby mogla byc u nas

ale zycie ciezkie

 ze strony kazdenkiej

 daje w kosc ...

 lalunia moja kocha lapenki wszytkie kocha

 ale zaluje ja bardzo bardzo

 ze nie moge piorwac kruszyneczki

 Burzunia moja skarbunia najcudowniejsza

 opiekowala by sie tez babunieczka przeciez

 ech zycie zycie ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...