Jump to content
Dogomania

Ze wszystkich domowników gryzie tylko mnie


Stefcia

Recommended Posts

Jak w temacie. 3 tygodnie temu adoptowalam szczeniaka i ze wszystkich 4 domownikow gryzie po rekach tylko mnie. Dosłownie obrala sobie na cel ataku moje dłonie, rzuca sie na nie, biega za nimi , szczeka na nie, a nigdy nie podniosłam na niej reki czy cos w tym stylu. Zaznacze ze to ja jestem ta sprawująca opiekę, ja adoptowalam, ja karmie, chodze do weterynarza, sprzątam kupki, ale tylko mnie przy zabawie gryzie (i to naprawde bolesnie potrafi hapnac) chcialabym sie dowiedzieć czemu, jesli potrzeba jakichs dodatkowych informacji do udzielenia pomocy to pytajcie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kilka pytań dodatkowych:

1. Czy psiak ma do dyspozycji kilka różnych zabawek/gryzaków (po różnych fakturach, twardości itd)?

2. Czy bawisz się z psem? Jeśli tak to jak to wygląda?

3. czy trenujesz i szkolisz swojego psa? Jeśli tak to jak to wygląda?

Nie jestem w żadnym wypadku specjalistą, ale opiszę w skrócie czego nauczyłam się w trakcie ostatnich kilku miesięcy ze swoim szczeniakiem w domu. Przede wszystkim, należy zrozumieć, że pies za pomocą pyska (również gryzienia) komunikuje się ze swoim otoczeniem i jest to jak najbardziej naturalne zachowanie psa. To nie jest tak, że atakując Twoje ręce szczeniak robi Ci na złość, czy też okazuje agresję. Poprzez trening i zabawę możesz zaoferować psu alternatywne (lepsze z Twojego punktu widzenia) zachowania. Mój pies uczy się z klikerem (tak mi jest wygodniej i mój psiak szybciej łapie o co chodzi). Zamiast klikera możesz użyć słowa, które Twoj pies kojarzy z dobrze wykonanym zadaniem (np. Tak! Mądry pies!). Na początek proponuję zacząć od sytuacji, w której Twoj psiak nie jest podekscytowany. Podsuwasz mu na sekundę swoją dłoń i zanim zdąży złapać rękę ząbkami – klikasz i podajesz smakołyk. Powtarzasz taki scenariusz kilka razy. Zobaczysz, że po kilku powtórzeniach pies na widok Twojej dłoni od razu będzie wyczekiwał smakołyka. Proponuję użyć czegoś za czym Twój pies przepada np. drobne kawałki ugotowanego mięska z kurczaka. Stopniowo zwiększasz trudność treningu, rozbawiając trochę psiaka i zanim zacznie podgryzasz, klikasz i nagradzasz. Ja oprócz treningu za każdym razem (bez wyjątku!), gdy tylko mój szczeniaczek namierzał się na moje ubranie, meble, dłonie itp. podsuwałam mu jedną z jego zabawek i odwracałam w ten sposób jego uwagę od niepożądanego zachowania. Link z dokładnym wyjaśnieniem metody działania poniżej. Powodzenia!

Źródło: 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...