Jump to content
Dogomania

Szczeniak piszczy na spacerach


Lazar

Recommended Posts

Siemanko !

W piątek z dziewczyna adoptowalismy sobie szczeniaka. Potrzebujemy pomocy odnośnie wychodzenia z nim na dwór . Z początku myśleliśmy, ze to lęk ale minęło kilka dni i szczeniak w domu zachowuje się świetnie, skacze , biega - No wiadomo jak to szczeniak :) jednak jak tylko wyjdzie z klatki , to nogi ma jak z waty i zaczyna się trząść . Co robić ? Dodam tylko, ze ma obroże. Na spacer zabieramy smakołyki i zabawki , ale kompletnie go one wtedy nie interesują . Jedyne co go interesuje to ciągniecie nas do domu . Pomocy !

 

 

Druga rzecz. Jak nauczyć szczeniaka komendy "do mnie " ? Wiecie o co chodzi .-żeby po wypowiedzeniu imienia od razu ruszał w nasza stronę . 

 

 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

A na dworze nie słyszysz żadnych dźwięków np. huków? Moja sunia też tak ma na spacerach jak strzelali na szpaki w sadach. Może też to pochodzić od tego że poprzedni właściciel bił go na spacerze itp.

po prostu w zamkniętym wybiegu dla psów czy w domu rzucaj piłkę i oswajał z komendą ,,do mnie'', a w ręce trzymaj smakołyk (polecam alpha spirit) jak przyjdzie do cieie to daj mu smakołyk (najpierw nie musi przychodzić), a potem wołaj go ,, do mnie JEGO IMIĘ'' a potem samo jego imię (tak uczyłam swoją sunie) Przy uczeniu polecam ci klękać.

Mam nadzieję że pomogłam

Agster3322

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, agster3322 napisał:

A na dworze nie słyszysz żadnych dźwięków np. huków? Moja sunia też tak ma na spacerach jak strzelali na szpaki w sadach. Może też to pochodzić od tego że poprzedni właściciel bił go na spacerze itp.

po prostu w zamkniętym wybiegu dla psów czy w domu rzucaj piłkę i oswajał z komendą ,,do mnie'', a w ręce trzymaj smakołyk (polecam alpha spirit) jak przyjdzie do cieie to daj mu smakołyk (najpierw nie musi przychodzić), a potem wołaj go ,, do mnie JEGO IMIĘ'' a potem samo jego imię (tak uczyłam swoją sunie) Przy uczeniu polecam ci klękać.

Mam nadzieję że pomogłam

Agster3322

Agster-weź nie wymyślaj historii z d..wziętych.Na pewno poprzedni właściciel bił szczeniaka-szczególnie na spacerach,żeby każdy widział-jasne.

A na dworze piętnaście razy dziennie strzelają do ptaków.Ot-i cała zagadka rozwiązana.

Po co ma rzucać piłkę i wołać "do mnie" bo nie kumam Twoich cudownych metod?

No taak,zupełnie  źle zaczęłam naukę bo nie wołałam "do mnie" i nie rzucałam piłki.Ech,ale mój pies mądry,więc i tak się nauczył,I od razu przestał się z dzięki tym metodom bać :)

Pies autorze jest u Ciebie kilka zaledwie dni.Ile ma maluch?

To psi dzieciak,który jest w zupełnie nowym miejscu i o ile w domu czuje się pewnie o tyle w wielkiej,obcej przestrzeni pełnej dźwięków,ludzi,zwierząt i obcych zapachów zwyczajnie się boi.Są maluchy ufne,które od początku podłażą do każdego człowieka i zwierzaka i takie mniej pewne,które trzeba spokojnie,cierpliwie socjalizować.Nic na siłę,pies na razie się przyzywyczaja.Próbuj się z nim bawić na dworze,zachęcaj go do spacerów,weź na ręce jak maluch się zmęczy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W jakim wieku jest szczeniak? Czy wcześnie był oddzielony od matki? Można go powoli oswajać z terenem, np. zrobić kółko wokół bloku głaskając go lub dając smakołyk gdy okaże zainteresowanie czymś innym niż powrotem do domu.

Jeżeli w okolicy jest dużo bodźców dzwiękowych, to szczeniak może być oszołomiony i potrzebuje czasu i cierpliwości, żeby poczuć się pewnie. Nic na siłę. Jak szczeniak się boi, to warto zachować spokój i nie robić wokół niego zbyt wielkiego szumu, w końcu zorientuje się, że nie ma się czego bać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nauka komendy  - http://psy-pies.com/artykul/jak-nauczyc-psa-komendy-do-mnie,1709.html

Pamiętaj, że dla psa każda zmiana toczenia to inna sytuacja. Zacznij od nauki w domu, gdzie rozproszeń jest mało, potem powoli ucz w innych miejscach. Dobrze jest nie spalić komendy, nie doprowadzić do sytuacji, że pies jej nie wykona. Jak widzisz, że szczeniak jest wybitnie czymś zainteresowany i jest duże prawdopodobieństwo, że Cię zignoruje, nie wołaj (przynajmniej dopóki nie opanuje komendy perfekcyjnie). I odwrotnie - ja wolałam do mnie przy podawaniu miski z jedzeniem. 100% skuteczności ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agster3322 napisał:

po prostu w zamkniętym wybiegu dla psów czy w domu rzucaj piłkę i oswajał z komendą ,,do mnie'', a w ręce trzymaj smakołyk

Pies musi byc na lince/smyczy i należy go przyciągnąć do siebie po wydaniu komendy. Musi wiedzieć, o co chodzi człowiekowi ze smaczkiem w ręku. Poza tym nauka na wybiegu to wyższa szkoła jazdy. Najpierw dom - mało bodźców, rozproszeń, ludzi, psów, listków, zapachów i kijków...

Link to comment
Share on other sites

Po 1 jestem na wsi co tydzień i szczelają na szpaki ciągle po 2 uczyłam moją sunie w domu potem nawybiegach czego zapomniałam dodać po 3 napisałam bić ITP.  Czyli nawet mocno ciągnąć po 4 mój pies jest w pełni nauczony komend których uczyłam bez żadnych linek itp. Po 5 uczyłam tak nie jednego pieseła po 6 daje rady takie jakie daje i dziękuje za upomnienia w końcu człowiek uczy się na błędach ;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎28 o 20:44, agster3322 napisał:

Po 1 jestem na wsi co tydzień i szczelają na szpaki ciągle po 2 uczyłam moją sunie w domu potem nawybiegach czego zapomniałam dodać po 3 napisałam bić ITP.  Czyli nawet mocno ciągnąć po 4 mój pies jest w pełni nauczony komend których uczyłam bez żadnych linek itp. Po 5 uczyłam tak nie jednego pieseła po 6 daje rady takie jakie daje i dziękuje za upomnienia w końcu człowiek uczy się na błędach ;)

No i wszyscy inni też są na tej wsi co na niej "szczelają" na szpaki :)

Po szóste-rzeczywiście takie dajesz jakie dajesz :D

A przy uczeniu trzeba koniecznie klękać ? Bo ja mam awersję co do klękania :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...