Jump to content
Dogomania

Jak zaprzyjaznic ze soba dwa dorosle psy?


kate78

Recommended Posts

Witam,

mieszkam z dwoma psami - Jokerem (5 lat, toy poodle x), ktory jest ze mna od szczeniaka i Harveya (7 lat, chihuahua), ktorego adoptowalam okolo dwoch miesiecy temu. NIe mam z nimi wiekszych problemow, pierwsze spotkanie przeszlo bezbolesnie i psy koegzystuja ze soba bezkonfliktowo. No i wlasnie - koegzystuja. Nie maja zadnych wspolnych zainteresowan - na spacerach kazdy wacha cos innego, jeden idzie przede mna a drugi za mna, kiedy sie z nimi bawie - bawimy sie w rozne zabawy, chiciaz w tym samym czasie (na przyklad Harvey woli sie przeciagac z zabawka a Joker aportowac pilke, wiec jedna reka bawie sie z Harveyem a druga rzucam pilke Jokerowi). Spia oddzielnie, jedza oddzielnie, w zasadzie przez wiekszosc czasu spedzaja oddzielnie i sie ignoruja. Jak moge ich bardziej ze soba zzyc? Czy macie pomysly na jakies zabawy w ktore moglabym bawic sie z nimi jednoczesnie? Albo jak ich zprzyjaznic lub przynajmniej sprawic zeby sie bardziej lubieli? Dziekuje bardzo i przepraszam za brak polskich znakow

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że przyaźń  psów następuje naturalnie i nie da się ich do tego zmusić. Najważniejsze, że się nie gryzą.

Jak przeprowadziłaś pierwsze spotkanie? Pytam, ponieważ za kilka tygodni wyjeżdżam z 12-letnim psem do kuzynki aby pilnować jej dom i 17-letnią (!) małą suczkę. Psy nigdy się nie spotkały, nie ma możliwości ich wcześniej zapoznać na neutralnym gruncie, a sunia jest dosyć terytorialna. Już kiedyś z domu przegoniła wilczurzycę, a chciałabym, żeby psy ze sobą chociaż koegzystowały jak u Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiedziałam, że raczej nie będzie większego problemu, przynajmniej z Jokerem, bo on jest bardzo pokojowo nastawiony do świata ale i tak pierwszy raz spotkali się w parku. 

Jak się nie zechcą zaprzyjaźnić to trudno ale jednak wolałabym, żeby lubili swoje towarzystwo 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ElzbietaKorcz said:

A co do tematu zapoznawania się nowych psów, proponowałabym to zrobić na neutralnym terenie, czyli na pewno nie bezpośrednio w mieszkaniu suczki, która jest terytorialna. Warto wiedzieć, aby przed przedstawieniem piesków zmniejszyć ich ekscytację poprzez intensywny spacer lub zabawę. Zapoznawane psy powinny być na smyczy, którą należny trzymać w sposób luźny.

Niestety chyba się tego nie da zrobić. Kuzynka ma po nas przyjechać samochodem, a mój pies kojarzy samochód z przewożenem go od schroniska do schroniska. Jest bardzo wrażliwy i po 2-godzinne jeździe na pewno będzie zestresowany bo będzie myślał, że go gdzieś oddaję. Z kolei suczka nie lubi gdy jej pani gdzieś wyjeżdża, więc też będzie niespokojna gdy przyjedziemy na miejsce. Oj, czarno to widzę.

Suczka jest głównie zazdrosna o względy swojej pani, więc jedyne co mogę wymyśleć, to żeby kuzynka w ogóle nie zwracała uwagi na mojego psa. No, ale potem kuzynka wyjedzie i w domu zostanę tylko ja...

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, amartyno napisał:

Niestety chyba się tego nie da zrobić. Kuzynka ma po nas przyjechać samochodem, a mój pies kojarzy samochód z przewożenem go od schroniska do schroniska. Jest bardzo wrażliwy i po 2-godzinne jeździe na pewno będzie zestresowany bo będzie myślał, że go gdzieś oddaję. Z kolei suczka nie lubi gdy jej pani gdzieś wyjeżdża, więc też będzie niespokojna gdy przyjedziemy na miejsce. Oj, czarno to widzę.

Suczka jest głównie zazdrosna o względy swojej pani, więc jedyne co mogę wymyśleć, to żeby kuzynka w ogóle nie zwracała uwagi na mojego psa. No, ale potem kuzynka wyjedzie i w domu zostanę tylko ja...

No to moze niech kuzynka przyjedzie po Was razem ze swoim psem. Od razu gdy dojedzie idzcie razem z psami na spacer, niech psy sie zmecza, zapoznaja i spowrotem do auta i do kuzynki. Jedna osoba moze siedziec na tylnym siedzeniu miedzy psami ew mozna psom zalozyc namordniki zeby niespodzianek nie bylo. Kiedys w podobny sposob zapoznalam dwa psy, jeden z nimi nie przepadal za innymi psami. Wzielam jeszcze trzeciego do towarzystwa i zapoznanie przebieglo spokojnie, bez awantur.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...