Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Ładny pieseczek,dobrze wygląda jak na swoj wiek.Jak on trafił do schroniska?

W marcu adoptowałam bardzo chorego staruszka ze schroniska,jest wspaniały,wdzięczny

poczciwy i kochany.Bardzo wypiękniał,stał się energiczny i wesoły,ale właśnie dobry dom tak zmienia

psy.Mam już w sumie 3 psy i 2 koty,niestety więcej zwierząt mieć nie mogę.

Magdo,zrób mu ogłoszenia na wielu portalach np.olx i innych z ładnymi zdjęciami i w przypadku Bambusia

ze wzruszającym tekstem,gdzie wyliczysz jego zalety.

Na dogomanii ciężko jest znaleźć dom,bo wszyscy mamy zwierzęta.

Trzymam kciuki za pieseczka,oby mu się udało.

Napisz proszę,za jakiś czas co u  Bambunia  słychać.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie Bambo. Umiescilam go już chyba na wszystkich mozliwych portalach: olx, lento, alegratka, morusek, ma wydarzenie na fb, udostępniają go karmimypsiaki.pl, zaginal dom itp. Moje doświadczenia ze schroniska sa takie, ze na starszego psa szybciej zdecyduja sie ludzie majacy juz jednego psa. Generalnie jednak staruszki nie ciesza sie powodzeniem. Ale nie trace nadziei. 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiscie nie pomyślałam o innych województwach, ale rozszerze ogłoszenie. Dziękuję za podpowiedź. Sprobuje tez przeredagowac tekst na bardziej emocjonalny.

Bambo ma w schronisku w miarę mozliwosci wszystko. Jedynie chcialabym prosić o udostepnienie go znajomym (wydarzenie to Staruszek Bambo szuka domu). Jest tez szansa umieszczenia go w super hotelu, ale sa to dosc spore koszty comiesieczne. Moglabym zorganizowac bazarek, ale nie mam pewnosci czy pokryloby to koszt hotelu. Moze masz podobne doświadczenia lub orientujesz sie skad mozna zdobyć srodki?

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie Bambo☺

Link to comment
Share on other sites

Zdobycie środkow nie jest niestety łatwe.My tutaj na dogomanii składamy się na hotele lub domy tymczasowe dla psow lub kotów.

Są to tzw.deklaracje stałe comiesięczne,każdy deklaruje ile może,są też deklaracje tzw.jednorazowe.Niektórzy z nas mają bardzo wiele takich comiesięcznych deklaracji,więc dla kolejnych zwierząt w potrzebie możemy zaoferować już tylko jednorazowe.A do tego jeszcze kilka swoich zwierzaków ,no i jeszcze okolicznym się  pomaga.

Ile kosztuje taki 'super hotel"?Istnieją hotele i domy tymczasowe w których umieszczamy zwierzęta,którym pomagamy.

A może spróbuj poszukać osoby z dobrym sercem,a może z niezbyt zasobnym portfelem,która zaopiekuje się Bambusiem tylko za karmę lub jedzenie,ktore się mu zakupi i za koszty weterynarza.

Czy schronisko nie mogłoby się dołożyć?Wiem,ze niektóre schrony dopłacają nawet do hoteli.

Link to comment
Share on other sites

Schronisko niestety nie dolozy do hotelu. Musialabym polegac na bazarkach i dobrej woli znajomych. Moze tez pomagam.pl czy podobne. Znalazlam fundacje niedaleko Torunia, ale oni rowniez mogliby wziac Bambo odplatnie. Moze przynajmniej bylaby to mniejsza kwota. Niedlugo sie okaże czy w ogole bedzie miejsce. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fundacja Ostatnia Przystan koło Bydgoszczy. Bambo odmlodnial o 10 lat. Skakal, biegał, bawil sie z innymi psami. Podobno nawet próbuje rzadzic. Jutro jedzie na badania. Jest podejrzenie, ze ma problem z oczami i jest bardzo chudy. Ale juz w schronisku były te dolegliwości. Wyglada bardzo dobrze i dobrze sie czuje. Z przygnebionego staruszka stal sie radosnym energicznym psem. W fundacji psy maja wybieg, ogrod, śpią w domu. Super warunki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ogloszenia sa juz od miesiaca, ale nie bylo żadnego zainteresowania. Gdyby nie fundacja, pewnie na zawsze zostalby w schronisku. Nadal mu szukam domu, fundacja tez chce to robic. Jednak pies ma 14 lat i trzeba liczyć sie z tym, ze juz pozostanie w fundacji.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, MagdaF napisał:

Ogloszenia sa juz od miesiaca, ale nie bylo żadnego zainteresowania. Gdyby nie fundacja, pewnie na zawsze zostalby w schronisku. Nadal mu szukam domu, fundacja tez chce to robic. Jednak pies ma 14 lat i trzeba liczyć sie z tym, ze juz pozostanie w fundacji.

Wiele starszych i nawet chorych psiaków znajduje domy :) Trzeba wytrwale ogłaszać i szukać wśród znajomych.

Jak będziesz miała jakieś wiadomości o Bambo, to pisz. 

Bardzo cieszę się, że tak odmienił się jego los.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...