Jump to content
Dogomania

Suzi za TM:( "Nadzieja umiera ostatnia. Czekamy, a więc mamy nadzieję" . Suzi już w DS, Hana w DT w Warszawie wciąż czeka na DS.


Recommended Posts

Wczoraj zadzwoniła do mnie pani Małgosia. powiem szczerze, że jak zobaczyłam kto dzwoni, to nogi się pode mną ugięły...Z dusza na ramieniu odebrałam telefon i cóż usłyszałam??

Że Suzi jest cudowna, bardzo kochana, pies marzenie, że dziękują za takie cudo.....Rozmawiałyśmy ponad godzinę....I to była cudowna rozmowa!!

Suzi dostała od chłopaków na Mikołaja świecącą obrożę. Wzbudza zachwyt i podziw na nocnych spacerach!!

20171213_101414.jpg

20171213_101418.jpg

Message_1513157330127 (1).jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Suzi jest systematycznie szczotkowana, ma tyle rąk do głaskania, że tylko pozazdrościć...Zgodnie z planem codziennie śpi z innym członkiem rodziny i wszyscy są zachwyceni. 

Suzi chętnie chodzi na spacery, nie ciągnie, nie szarpie, idzie grzecznie przy nodze. Pani Małgosia kupiła inną smycz, taką plecioną i Suzi przynosi ją w zębach, kiedy wychodzą na spacer. 

Uwielbia zabawy z chłopakami, zachowuje się wtedy jak szczeniak!!

 

 

20171213_101535.jpg

20171213_101544.jpg

20171213_101623.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Suzi samorzutnie przynosi smycz, to znaczy, że można ją wszystkiego nauczyć -  chłopcy mogą nauczyć ją aportowania zabawek. Prawdopodobnie starczy używać przez kilka dni tego samego słowa - np przynieś - kiedy sama przynosi smycz i bardzo chwalić, po kilku dniach rzucić zabawkę - na razie w mieszkaniu - pokazać i powiedzieć "przynieś". I bardzo chwalić jak przyniesie, i w nagrodę rzucić jeszcze raz. Uwaga - nie daje się smakoli zaraz po oddaniu zabawki, bo będzie pluć, nie donosić do ręki, żeby wcześniej smakol dostać.  

Link to comment
Share on other sites

Suzi jest bardzo pojętna i chętnie się uczy. To też powiedziała szkoleniowiec Jola Sołek, u której sunia była w sumie trzy godziny. Tyle wystarczyło, aby Suzi zaczęła chodzić bez problemu na smyczy. Resztę zrobiła anecik stosując się do wskazań Joli. 

Tak, masz rację, Suzi jest zorientowana na naukę. Pani Małgosia powiedziała, że bezbłędnie  i bardzo szybko załapała, co to znaczy przynieś smycz. To samo ze spaniem. Oni jej nie uczyli, że śpi codziennie w innym pokoju. Mieli tylko takie oczekiwanie...To tak jakby Suzi wyczuwała, że rodzinę trzeba sprawiedliwie podzielić..

Wie, kiedy jest czas na zabawę, kiedy spokój, bo chłopcy odrabiają lekcje....Wtedy spokojnie idzie na posłanie i czeka, aż zostanie zawołana...

 

Link to comment
Share on other sites

Jola potrafiła wyszkolić malamuta na wicemistrza Polski w posłuszeństwie - jeśli ktoś w Krakowie czy okolicy chce czegoś psa nauczyć czy ma problemy, niech idzie do Joli, nie szukając tzw "behawiorystów" po kursach internetowych. Chłopcy bez trudu przygotowaliby Suzi do startu w zerówce obi czy PT - i to byłoby wspaniałą zachętą do adopcji porzuconych azylowych nieszczęść.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

Suzi trafiła do cudownego domu, na zdjęciach wygląda tak, jakby mieszkała tam od zawsze.

A w schronie miała opinię  dzikuski...

 

Hanusia wciąż czeka, a ja nie tracę nadziei, ze dostanie taki domek jak jej koleżanka Suzi...

 

Trochę dzikuski jednak w niej było :)

Dzwoniła do mnie Pani od Suzi. Jest bardzo zadowolona z nowego członka Rodziny. Serdecznie dziękowała za opiekę nad nią - chociaż ona.

 

U Hanusi po staremu - rozbrykała się dziewczyna na dobre. szaleje z Kamą i nową koleżanką. Jest bardzo usłuchana. Ja też gdzie i komu mogę mówię o Hanusi. Ale niestety ludzie nawet nie widząc mówią że jednak wolą młodsze. A przecież to jak wino....im starsze tym lepsze :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Suzi od 2.12.2017r  jest już w swoim domku!! Ma swoją rodzinę, która ją kocha, przytula, głaszcze, dba o nią.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali serce tej ślicznej suni, która gniła w schronisku bez szans na adopcję...Bo któż zaadoptuje psiaka z łatką "dzikusa"... Za wsparcie finansowe, bycie na wątku, podtrzymywanie na duchu w trudnych chwilach!!

Szczególne podziękowania należą się Joli Sołek, która bezpłatnie udzieliła wskazówek i pokazała, jak nauczyć Suzi akceptowania smyczy.

Anecie, za opiekę nad Suzi i ćwiczenie chodzenia na smyczy. 

To dzięki Wam wszystkim Suzi dostała szansę na normalne życie u boku swojej rodziny!!

                                                                                                Dziękuję!!!!  Podobny obraz

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.12.2017 o 14:27, Tyś(ka) napisał:

Aj, ludzie uparli się na młode psy... Hanusia przecież czuje się szczeniaczkiem ;) - ludzie tego nie widzą?

Na razie nie widzą, ale przecież ten domek dla Hanusi gdzieś jest, tylko trzeba do niego  dotrzeć.

Przydałyby się nowe zdjęcia do ogłoszeń, takie kanapowe, bo  trzeba sunię promować i to intensywnie - starsza, bez takiej urody jak Suzi -  trzeba jakoś wydobyć to jej ukryte piękno, a czas leci.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2017 o 14:57, iwstar58 napisał:

Na kanapie sunie leżą,                                                                                                                                         

każda już rodzinę ma.

To podrapie ktoś za uszkiem,

inny zaś smakołyk da...

 

Kto następny ?...

Suzi, Kama dwie szczęściary,

Domki tulą sunie dwie, 

Hanie domek czarujemy,

Oby już pokazał się!!!

Kto następny??..

 

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...