Jump to content
Dogomania

Suzi za TM:( "Nadzieja umiera ostatnia. Czekamy, a więc mamy nadzieję" . Suzi już w DS, Hana w DT w Warszawie wciąż czeka na DS.


Recommended Posts

6 minut temu, agat21 napisał:

To czekamy na wieści :)

Niestety, nie są najlepsze....I nie chodzi tutaj o Hanę tylko o Suzi....k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,003_RB_orig TZ Toli rozmawiał z pracownikiem schroniska, który przekazał informację o tym, że suczka jest problemowa....nieufna do ludzi...Nie jest agresywna, ale unika kontaktu z człowiekiem, nie pozwala przy sobie nic zrobić....

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Niestety, nie są najlepsze....I nie chodzi tutaj o Hanę tylko o Suzi....k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,003_RB_orig TZ Toli rozmawiał z pracownikiem schroniska, który przekazał informację o tym, że suczka jest problemowa....nieufna do ludzi...Nie jest agresywna, ale unika kontaktu z człowiekiem, nie pozwala przy sobie nic zrobić....

Ale, czy można temu wierzyć? Przecież Maks też był źle oceniany i miał na dodatek łatkę agresora, a to wszystko okazało się nieprawdą.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Janka@ napisał:

Ale, czy można temu wierzyć? Przecież Maks też był źle oceniany i miał na dodatek łatkę agresora, a to wszystko okazało się nieprawdą.

Bardzo chcemy w to wierzyć....wcześniej Dredzia vel Bajka miała być agresywna, potem Max...i wiele innych o których bardzo dobrze wie Tola...Ale musiałyśmy to napisać i przekazać anecik...

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Też od razu przed oczami mam Bajkę. Myślę, że równie dobrze Suzi może być przytłoczona warunkami schroniskowymi, więc się wycofała... to może być reakcja obronna na stres...

Myślę dokładnie tak samo. Uważam, ze  opinie pracowników często mijają sie z prawdą i nie należy się nimi sugerować.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.07.2017 o 13:47, Janka@ napisał:

Ale, czy można temu wierzyć? Przecież Maks też był źle oceniany i miał na dodatek łatkę agresora, a to wszystko okazało się nieprawdą.

 

Dnia 18.07.2017 o 13:49, elficzkowa napisał:

A może Suzi jest po prostu wystraszona i ma złe doświadczenia w kontaktach z ludźmi lub coś ja boli ? Janka@ ma rację, Maksa też źle oceniono. 

 

Dnia 18.07.2017 o 14:05, Tyś(ka) napisał:

Też od razu przed oczami mam Bajkę. Myślę, że równie dobrze Suzi może być przytłoczona warunkami schroniskowymi, więc się wycofała... to może być reakcja obronna na stres...

 

Dnia 18.07.2017 o 14:12, Havanka napisał:

Myślę dokładnie tak samo. Uważam, ze  opinie pracowników często mijają sie z prawdą i nie należy się nimi sugerować.

 

Dnia 18.07.2017 o 18:34, Gabi79 napisał:

Przyznam, że już oczami wyobraźni widziałam obie sunie szalejące u anecik,

Kurcze, nie wiadomo, jaka tak naprawdę jest Suzi.

Ale przecież niezależnie od tego, jaka jest też zasługuje na odmianę losu.

 

15 minut temu, agat21 napisał:

Schronisko jest ostatnim miejscem do diagnozowania charakteru psa. Niestety. 

 Zachowanie Suzi w boksie  bardzo przypomina zachowanie  Dredzi vel Halinki vel Bajki - zupełnie nie zwraca uwagi na człowieka.

Być może poza murami schroniska odnajdzie się i okaże się tak cudowną suczką jak  Bajka albo bo jak agresor Max bez ucha; wszyscy bardzo tego chcielibyśmy.

Ale na razie trzeba przyjąć, że faktycznie mogą być problemy w kontaktach Suzi z człowiekiem i w tej chwili burzy się plan zabrania suczek :(

Myślimy tutaj z Alaskan intensywnie jak to ogarnąć, bo w poniedziałek/wtorek musimy zabrać obie suczki ze schroniska:(

Na razie mamy wciąż pod górkę:(

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Tola napisał:

Zachowanie Suzi w boksie  bardzo przypomina zachowanie  Dredzi vel Halinki vel Bajki - zupełnie nie zwraca uwagi na człowieka.

Być może poza murami schroniska odnajdzie się i okaże się tak cudowną suczką jak  Bajka albo bo jak agresor Max bez ucha; wszyscy bardzo tego chcielibyśmy.

Ale na razie trzeba przyjąć, że faktycznie mogą być problemy w kontaktach Suzi z człowiekiem i w tej chwili burzy się plan zabrania suczek :(

Myślimy tutaj z Alaskan intensywnie jak to ogarnąć, bo w poniedziałek/wtorek musimy zabrać obie suczki ze schroniska:(

Na razie mamy wciąż pod górkę:(

Dokładnie!! Byłam przy wydawaniu Dredzi, poprosiłam pracownika, aby wyprowadził sunię normalnie, na smyczy...udało się!!! Dredzia wyszła , podeszła i polizała mnie po ręce...

Mówią, że "historia lubi się powtarzać" Tak bardzo chciałybyśmy z Tolą, aby właśnie tak było!!

Ale....Musimy tez założyć to najgorsze....że jednak Suzi może być sunią problemową...

Padła propozycja, aby suczki pojechały do anecik. Wstępnie anecik zgodziła się przyjąć suczki. I wtedy dowiedziałyśmy się, że Suzi jest suczką problemową....

Link to comment
Share on other sites

Być może Suzi odnajdzie się na wolności.Wiele psów przebywających latami w schronie mając słabą psychikę tak reaguje.Monotonia,brak bycia z człowiekiem,brak spacerów je wykańcza.Właśnie wykańcza te psy,które są słabe psychicznie.Tym bardziej trzeba pomóc psu.Tylko w tej chwili chodzi o kasę,jak udźwignąć finansowo dwa psy w nowym Hoteliku.Nie wiem jak wygląda sytuacja finansowa,czy da się radę?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

Być może Suzi odnajdzie się na wolności.Wiele psów przebywających latami w schronie mając słabą psychikę tak reaguje.Monotonia,brak bycia z człowiekiem,brak spacerów je wykańcza.Właśnie wykańcza te psy,które są słabe psychicznie.Tym bardziej trzeba pomóc psu.Tylko w tej chwili chodzi o kasę,jak udźwignąć finansowo dwa psy w nowym Hoteliku.Nie wiem jak wygląda sytuacja finansowa,czy da się radę?

Na pewno nie mogą tam zostać długo, bo przybliżony koszt pobytu to ok. 600 zł.mies. czyli dla obu to kwota 1200zł :(

 A do tego dojdzie pierwsza wizyta u weta, kąpiel (tez płatna oddzielnie) :(

Dlatego intensywnie szukamy tymczasowego miejsca chociaż dla Hany, zeby zejść z tych strasznych kosztów...

Link to comment
Share on other sites

Nie doczytałam wcześniej postu o zabraniu suń do anecik.To by było cudowne wyjście.Gdyby Suzi sprawiała problemy w co wątpię to ewentualnie by można było przenieść Suzi do Murki gdy zwolni się miejsce albo do nowego Hoteliku a Hanę zostawić u anecik.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Anula napisał:

Nie doczytałam wcześniej postu o zabraniu suń do anecik.To by było cudowne wyjście.Gdyby Suzi sprawiała problemy w co wątpię to ewentualnie by można było przenieść Suzi do Murki gdy zwolni się miejsce albo do nowego Hoteliku a Hanę zostawić u anecik.

Anula, ale nie wiemy, jak naprawdę Suzi się zachowuje....Jeśli tak, jak mówią pracownicy, to co??? Ma zostać w schronisku??

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Anula, ale nie wiemy, jak naprawdę Suzi się zachowuje....Jeśli tak, jak mówią pracownicy, to co??? Ma zostać w schronisku??

Nie ma zostać w schronie.Wcześniej napisałam,że trzeba pomóc psu zabierając go ze schronu.

Konkretnie: zabrać dwie sunie do anecik,jeżeli anecik nie da sobie rady to Suzi przenieść do nowego Hoteliku z behawiorystą a Hana zostanie u anecik.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Anula napisał:

Nie doczytałam wcześniej postu o zabraniu suń do anecik.To by było cudowne wyjście.Gdyby Suzi sprawiała problemy w co wątpię to ewentualnie by można było przenieść Suzi do Murki gdy zwolni się miejsce albo do nowego Hoteliku a Hanę zostawić u anecik.

Nie było chyba  tego postu, bo wszystko działo się  bardzo szybko - wczoraj rano informacja, ze moga jechać do anecik, a za godzinę telefon ze schronu o zgodzie weta na wyjazd Hany i o zachowaniu Suzi.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Byłyśmy w tym hoteliku "Brutus" . Pani Monika przyjmie suczki. Ona też jest trenerem, pracuje z bardzo trudnym amstafem...Ale kasa...beksa_V6_orig.gif

 

A jeśli Suzi szybko się otworzy, to chyba będzie można przenieść sunie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...