Jump to content
Dogomania

Szczeniak - kilka kup rano, ostatnia wodnista + krew


SofiaPrunikos

Recommended Posts

Cześć!


W niedzielę odebraliśmy nasze kochane maleństwo - Maltańczyka :)

Niestety od wczoraj rana ma mały problem - rano robi kilka kup (3-4) plus na sam koniec oddaje taką wode zabarwioną brązową kupką + krew :/  (dzieję się to w kilka godzin po wstaniu).

Psina je póki co Royal Canin Mini Starter (taki dostaliśmy od hodowcy) ale zastanawiam się czy nie zmienić jej karmy na jakąś inną (TOTW, Orijen, Brit, Acana?). Maltanka była już 3 razy odrobaczana i 2 razy szczepiona (sprawdzam i w kupkach nie widzę żadnych pasożytów ani nic).

Wczoraj byliśmy u weterynarza i stwierdziła tylko trochę wydęty brzuch, dostaliśmy saszetki z probiotykiem podawać co dwa dni.

Czy to coś niebezpiecznego i ponownie udać się do weta czy jeszcze poczekac, kupić nową karmę i zobaczyć jak zareaguje?

Dzięki za pomoc! 

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze radzę udać się do weta, bo krew w kale to jest niepokojące. po drugie wywal Royal Canin, to najgorsze świństwo jakie może być. Uważam, że szczeniak rozwijajacysię w dodatku tak malej rasy powinien być karmiony naturalnie czyli miesem z dodatkami, serem, mlekiem, jajkami. Oczywiście w odpowiednich dawkach.

I jeszcze pytanie - z jakiej hodowli jest szczeniak bo skoro jest chory to coś z tą hodowlą jest nie tak.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź !

Jutro w takim razie udam się do weta, Royal Canin jej podaję póki co bo boję się zmieniać tak szybko karmę, żeby nie dostała biegunki :/ Wiem właśnie, że to syf, ale stwierdziłam, że kilka dni jej będę dawać wymieszaną z inną karmą - odebrałam dzisiaj Acane dla juniorów, więc będę jej to podawać, w czwartek postaram się odstawić to całkowicie.

Jutro postaram się ugotować jej kurczaczka z marchewką i ryżem.

Ale już na przykład kupa po południu była całkowicie normalna, zero krwi. Mam nadzieję, że to nic poważnego :/ Jest bardzo żwawa, chętna do zabawy, jedzenia i picia. 

Niestety, nie wiem co to za hodowla, pieska dostałam w prezencie (+ książeczke zdrowia razem ze szczepieniami i odrobaczeniami) - tyle wiem, że odebrana gdzieś z okolic Krakowa. Możliwe, że to jakaś pseudohodowla, bo nie mamy rodowodu. Ale już po ptakach, teraz trzeba się zająć małą. 

Link to comment
Share on other sites

Dla spokojnego sumienia, skoro nie wiesz z jakiej hodowli jest psiak i w jakich był warunkach trzymany zrób zwykłe badanie kału w kierunku pasożytów, w tym giardia. W książeczce napisali, że pies był odrobaczany ale różnie z tym bywa, poza tym odrobaczanie szczeniaka nie odbywa się tylko jednokrotnie. I co ważne, bo już będę wszystkich na to uczulać na podanie antybiotyku przy biegunce zgadzaj się tylko i wyłącznie jak psiak ma biegunkę długo, załatwia się bardzo często i bardzo rzadko (czasami, jak z resztą u człowieka z psiaka leci lekko zabarwiona kałem woda), że może to grozić odwodnieniem czy innymi powikłaniami. Ja bardzo zaszkodziłam swojemu psu bezmyślnie zgadzając się na antybiotyki przy każdej biegunce co przypłacił biegunkami bez powodu pomimo podawania probiotyków. Długo zajęło mi wyciszenie jego problemów z przewodem pokarmowym.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...