Jump to content
Dogomania

Maja z zapomnianego Przytuliska w Wlkp. ma szansę na normalne życie.Czy szczęście się do niej uśmiechnie?No i się uśmiechnęło,Maja już w DS.


Anula

Recommended Posts

Tak pisze o jednym z  Przytulisk w Wlkp. kiyosi:

Jak wiecie jesteśmy z dziewczynami na etapie poprawy rzeczywistości dla piesków z okolicznych nam gmin. Sytuacja jest przytłaczająca. Kolejne przytulisko, w którym nikt o nic nie dba. Psy i suki trzymane razem w boksach, bo wtedy się nie gryzą....pojawiające się szczeniaki są usypiane jako ślepe mioty. Adopcji nie ma, bo ani Panie z Urzędu, ani Pan dokarmiający nie mają pojęcia gdzie i jak psiaki ogłaszać. W boksach zdechłe myszy, brudne miski, budy zbiorcze, duże, jedna na kilka psów.

Czy to się kiedyś skończy?

Jest już lepiej,zaczęła się współpraca między Urzędem Gminy,dziewczynami i Panem,który się psiakami opiekuje.Oczywiście,daleko do ideału ale...........

Tak opisuje Majkę kiyoshi:

Właśnie wróciłam z przytuliska..i kudłata miała szczęście:( bo kolejny wieśniak przyszedł zabrać ją do kojca! powiedziałam, że jest zarezerwowana i odszedł z kwitkiem:(

Sunia jest GENIALNA! Mega pozytywna, bardzo pogodna, łagodna, posłuszna, na smyczy chodzi doskonale- trzyma się nogi, nie ciągnie. Uwielbia być głaskana, lubi się tarzać w trawie, z innymi psami różnie- na pewno nie lubi mamy szczeniaków, ale np. uwielbia rottweilera.

Pod względem charakteru jest idealna i może iść do każdego domu- i do dzieci (sprawdzona) i nawet do starszej osoby bo nie jest jakoś mega wymagająca aktywności.

WIelkość mniej więcej jak spaniel. Ma dużo sierści więc trudno na oko ocenić wage-  15 kg? bardzo na oko. Ma sierść w kiepskim stanie, mnóstwo kołtunów, dziś zakropiłyśmy ją na pchły. Ma dość ładne ząbki, ale w przytulisku jest od 2015 (!!!) roku, więc musi mieć min. 3-4 lata, na pewno rodziła nie raz:(

Jest wysterylizowana. Ma bardzo długie pazurki:( nie miałam czym obciąć. Jest zdrowa, uszy czyste, oczy ładne.

      sunia5.thumb.jpg.9de9ee81be70b767e69415e80c264e51.jpg                                                                                     

Nagrałam taki film który pokazuje jej urodę i charakter:)

https://youtu.be/Q2Na8ZI8xNU

Zabierzcie ją proszę i uratujcie przed wiejską budą. Ta sunia na pewno żyła blisko człowieka i miała dom kiedyś dawno temu....Po kąpieli będzie najpiękniejsza:) Ja Wam pomogę jak będę mogła...

Jest miejsce w Hoteliku u szafirki po naszych wyadoptowanych psiakach.Koszt to 300,00zł z karmą + opłaty weterynaryjne.

Potrzebna wszelka pomoc w postaci:wpłat stałych.jednorazowych,bazarków,bycia na wątku.

Pomóżmy Majce,niech opuści ten przybytek.

14.07.17 Majeczka w swoim domku w Poznaniu.

 

Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny.

20.06.17 - transport Majki z Przytuliska do Hoteliku - TZ szafirki.

kiyoshi: 

Wczoraj tez podpisałam umowe. Monika przyjechała do mnie- sunia jest na mnie odebrana.

Na pewno będzie przeszczęśliwa z dala od tego miejsca...

***************************************

szafirka:

Jest wielkim pieszczochem roześmianym od ucha do ucha, prosi o pieszczoty tak jakby na zapas, ale ja jej tłumaczę, że już teraz będzie tylko przyjemnie i dobry człowiek będzie zawsze. Na pieski trochę powarkuje, moje biedne koty doświadczalne najpierw "olała", a po pół godzinie pogoniła, więc zobaczymy jak ta relacja się rozwinie. W spa Maja była niecierpliwa, ale dała radę.

************************************

Maja ma się dobrze, czuje się jak u siebie :) Warczy na pieski, które przychodzą do hotelu i musi minąć kilka chwil zanim zaakceptuje, że są. Koty toleruje, ale czasem dla zabawy pogoni któregoś kilka metrów. Maja lubi dzieci, zostaje grzecznie sama w domu, szczeka ok. pól minuty i kładzie się na legowisku. Musieliśmy nauczyć ją jeść w stadzie, na początku odganiała wszystkie psy od wszystkich misek w okolicy. Utrzymuje czystość w domu, ale czasami zdarzy jej się nasikać na środku. Sunia jest bardzo pozytywna do człowieka, lubi być blisko, lubi być głaskana, przychodzi na zawołanie. W książeczce wpisany jest rok urodzenia 2013 poprawiony na 2015 :) Maja nie ma szczepień na choroby zakaźne, więc na dniach ją zaszczepimy. 

**********************************

28.06.17 - Maja wczoraj została zaszczepiona za co zapłaciłam 30 zł. Wet stwierdził, że sunia ma  3 - 4 lata. Maja waży 12,5 kg, w kłębie ma 42 cm.

Tekst do ogłoszeń.

 

Maja-przesympatyczna suczka szuka domu.

 Maja to młoda sunia o przepięknej puchatej sierści. Ma 2 lata, waży 12,5 kg,w kłębie mierzy  42cm. Sunia zabrana ze schroniska obecnie przebywa w domowym hoteliku dla psów w Nowej Soli (woj.lubuskie).  Ujawniła  w nim swoją cudowną naturę. Jest wielkim pieszczochem, otwarta,łagodna,pogodna, radosna i bardzo spragniona kontaktu z osobami dorosłymi i  dziećmi.Uwielbia być głaskana i przytulana. Grzecznie poczeka na Ciebie w domu, a potem pójdzie na długi spacer. Ładnie chodzi na smyczy, trzyma się nogi,nie ciągnie. Majka jest wysterylizowana, posiada pełny pakiet szczepień i czip.

Majka jest gotowa spędzić z Tobą całe swoje psie życie i zapewne wniesie do niego wiele radosnych chwil.

Kontakt:Hania

OLX od 29.06.17 - https://www.olx.pl/oferta/maja-przesympatyczna-suczka-szuka-domu-CID103-IDn894U.html

14.07.2017 Maja pojechała do swojego domku do Poznania.

Link to comment
Share on other sites

POST ROZLICZENIOWY:

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - 20,00zł;wpł.-22.06.17-20,00zł-VI;wpł.-01.07.17-20,00zł-VII

2.Anula - 20,00zł;wpł.-22.06.17-20,00złVI;wpł.01.07.17-20,00zł-VII

Ogólnie deklaracje stałe: +40,00zł

Wpłacone deklaracje stałe: + 80,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.agat 21 - wpł.26.06.17- 20,00zł

2.Nesiowata - wpł.20,06.17- 20,00zł

3.Tyś(ka) - wpł.21,06.17 - 20,00zł

4.Nadpłata u szafirki po Leydi - 208,25zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/339115-donia-jokileydy-już-w-dsich-pragnienie-się-spełniło/

5.Po Czice pozostała kwota - 360,00zł;wpł.23.06.17

http://www.dogomania.com/forum/topic/336742-czika-kolejna-bida-z-zamościa-ma-cudowny-domek/

6.Bazarek Bogusik - 50% - wpł.06.07.17 - 308,05zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/339416-mix-domowych-różności-do-270617serdecznie-zapraszam/

7.Bazarek kiyoshi - 40% - wpł.20.07.17 - 41,60zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/339425-totalny-misz-masz-gadźety-dla-psa-i-ludzi-biżuteria-ksiązki-dla-bezy-i-maji-do-107-godz-2100/

Ogólnie deklaracje jednorazowe: + 977,90zł

Wydatki:

1.Transport - TZ szafirki - Przytulisko-Nowa Sól - 190,00zł;22.06.17 rozliczenie z nadpłaty u szafirki po Leydi-208,25zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/339115-donia-jokileydy-już-w-dsich-pragnienie-się-spełniło/

2.SPA - 70,00zł;wpł.22.06.17

3.Opłata za Hotel-(20.06.17-30.06.17) - VI- 100,00złwpł.-22.06.17- 81,75zł(po odliczeniu końcówki nadpłaty po Leydi-18,25zł)

4.Szczepienie p/chor.wirusowym - wpł.29.06.17 - 30,00zł

5.Ogłoszenie OLX - 29.06.17 - 7,20zł

6.Opłata za Hotel - VII - wpł.01.07.17 - 300,00zł

7.czip,odrobaczenie,odpchlenie - wpł.14.07.17 - 50,00zł

Ogólnie wydatki: - 728,95zł

Ogólne rozliczenie:

Deklaracje stałe: +80,00zł+ deklaracje jednorazowe: + 977,90zł - wydatki: - 728,95zł = 21.07.17:  328,95

Po Mai pozostała kwota 328,95zł,która zostaje 27.07.17 przekazana dla Ronisia z tego wątku:

http://www.dogomania.com/forum/topic/339656-roni-opuszcza-schroniskobędzie-oczekiwał-na-domek-u-szafirki/

Stan konta Mai = 0,00zł

Link to comment
Share on other sites

Musimy jej pomóc bo trafi do budy na łańcuch.Jeżeli adopcje tam są to tylko takie.W przypadku Majki to doskonale nadaje się do budy,ma gęstą sierśćJuż były zapędy w tym kierunku ale kiyoshi ją zarezerwowała,powiedziała,że ją adoptuje.

Musimy dogadać koniecznie transport i zabrać Majkę.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Wam dziewczyny ogromnie za pomoc dla MAJI.

Kudłatka ma jakiegoś wyjątkowego pecha:( i rzeczywiście wiejskich amatorów jej urody nie brakuje. Wielkie szczęście że akurat w piątek byłam tam jak ten gość przyszedł, bo on prosto do niej...że takiego psa szuka:( do budy!

ZAREZERWOWAŁAM ją wszędzie gdzie się dało. Majunia mnie po prostu zachwyciła. W ogóle nie spodziewałam się tak ułożonego i zrównoważonego psa. Zrobiłam jeszcze kilka zdjęć, tylko nie miałam jak Wam na priv przesłać. Wstawie:)

20170616_104318.thumb.jpg.39aff23b4da59399e18fb38360997e1f.jpg20170616_104150.thumb.jpg.5728c0cafefc8c182cd4443c2e6fb518.jpg

 

20170616_104139.jpg.6fc1adc45277218427c1c7a464725639.jpg20170616_104136.jpg.e8ca66b1a2fb1120b207c3be83fef0d7.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Anula napisał:

 

Musimy dogadać koniecznie transport i zabrać Majkę.

Jeśli chodzi o transport, to nie dodzwoniłam się wczoraj do Hani. Ale mam nadzieje, że dzisiaj się uda. Dziewczyny powiedziały, że Maje można odebrać w każdej chwili, one tylko zadzwonią do tego Pana co tak psiaki karmi i on na pewno przyjdzie i ją wyda. Monika może podjechać też na miejsce, ale to już w ściśle określonym czasie..Zobaczymy jak z Hani mężem ustalę.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tola napisał:

Śliczna sunia, podobna trochę do zamojskiej Pusi;)

Też tak stwierdziłam razem z Bogusik tylko Majka ma urozmaicone umaszczenie,bardziej barwne.

Majka potrzebuje intensywnego wyczesania i będzie jeszcze ładniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Kudłatki też przyszły do "koleżanki niedoli" - dla nich na szczęście już minionej niedoli. Nie dam rady pomóc finansowo dopóki któryś z "moich" zadeklarowanych nie pójdzie do DS, ale będę zaglądać. Oby prędko opuściła to miejsce. Majeczko Znalezione obrazy dla zapytania emotki powodzenia

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, szafirka napisał:

Mi też Majeczka przypomina Pusię. Mam nadzieję, że dogada się ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami.

Ja też mam taką nadzieję,chociaż różnie bywa.

Kiyoshi czy z Majką będzie wydana książeczka? Chodzi o wpis sterylizacji i szczepienia no i o wiek.Chyba wet przy sterylizacji zaraz wypisał książeczkę i określił wiek.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Ja też mam taką nadzieję,chociaż różnie bywa.

Kiyoshi czy z Majką będzie wydana książeczka? Chodzi o wpis sterylizacji i szczepienia no i o wiek.Chyba wet przy sterylizacji zaraz wypisał książeczkę i określił wiek.

ten wet ocenia zwykle wiek psa na 1 rok ;) zapytam zaraz o ksiązeczke i poproszę, chociaż domyślam sie, że będzie tylko zaświadczenie o szczepieniu p. wściekliźnie:(

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Moli@ napisał:

Boże kolejna psia bieda...to się nigdy nie skończy. Bezmyślność, głupota, arogancja człowieka nie ma granic.

Śliczna, mam nadzieję że szybko znajdzie dom

 

11 godzin temu, Tola napisał:

Śliczna sunia, podobna trochę do zamojskiej Pusi;)

 

11 godzin temu, agat21 napisał:

Dobrze, że nie poszła na łańcuch! Z deklaracjami u mnie w tej chwili ciężko dopóki jakiś "mój" psiaczek nie pójdzie do domu. Ale może na bazarek jakby ktoś robił coś znajdę? Wyślę też grosik jednorazowo.

 

11 godzin temu, Gusiaczek napisał:

Melduję się u Majeczki, śliczna z niej sunia :)

 

10 godzin temu, Poker napisał:

Cudnie  ,że chociaż jedna , kolejna bida nie zazna "szczęścia "na łańcuchu.

 

9 godzin temu, Gabi79 napisał:

Melduję się u Majeczki.

Zwróciłam na nią uwagę na wątku kudłatek

 

9 godzin temu, sybil napisał:

Kudłatki też przyszły do "koleżanki niedoli" - dla nich na szczęście już minionej niedoli. Nie dam rady pomóc finansowo dopóki któryś z "moich" zadeklarowanych nie pójdzie do DS, ale będę zaglądać. Oby prędko opuściła to miejsce. Majeczko Znalezione obrazy dla zapytania emotki powodzenia

 

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Boże, przecież ona rasy gamoniowej!
Charakter, wygląd... wszystko... tylko umaszczenie inne...

Na pewno dorzucę jakąś jednorazową dla niej. Jakby Tropek/Tinusia znalazły DS to przerzucę swoją stałą na Maję.

Wszystkich witam na wątku Majki i z całego serca dziękuję za pomoc.Zostańcie z nami i trzymajcie kciuki za wtorek.

Link to comment
Share on other sites

KSIĄZECZKA MAI JEST! MOnika ją odbierze i wyśle pocztą do Hani, dziś dzwoniła do mnie w tej sprawie (spytacie czemu Pan co wyda psiaka nie może jej dostarczyć, a bo ksiązeczki sa w całkiem innym miejscu w Urzędzie, a przytulisko na Komunalce..Monika pojechała dziś do Urzędu załatwić umowe i zabrać książeczke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...