Jump to content
Dogomania

Dżeki - nieduży miły kundelek szuka domu!


Recommended Posts

Niestety cisza jak makiem zasiał...

 

Rozliczenie:

Stan konta na 11 grudnia wynosił -483,90 zł

+50 zł Sylwester G.

+20 zł Ewelina B.

+10 zł Grażyna D.

+30 zł Diana K.

+250 zł Ra_dunia

+30 zł Marta P.

+50 zł Sylwester G.

+50 zł Anna H.

-360 zł hotelowanie 12.12-10.01

Stan konta na 10 styczeń wynosi -353,90 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

4d019f956fca1b12gen.jpg

 

I rozliczenie:

Stan konta na 10 stycznia wynosił -353,90 zł

+300 zł jess

+20 zł Ewelina B.

+10 zł Grażyna D.

+30 zł Diana K.

+30 zł Marta P.

+50 zł Anna H.

+50 zł Marzanna K.

-360 zł hotelowanie 11.01-09.02

-7,50 zł odrobaczenie

Stan konta na 9 luty wynosi -231,40 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 8.03.2018 o 11:42, Tyś(ka) napisał:

Dostałam dzisiaj zapytanie o Dżekusia :)

Dzień dobry,
Ja jestem zainteresowany psiakiem :-) 
Pozdrawiam


Odpisałam, żeby zadzwonił do murki :)

Tak "zadzwonił", że napisał SMSa o takiej samej treści. Odpisałam WCZORAJ z pytaniem o jakiego psiaka chodzi, żeby podał imię. Odpisał mi DZISIAJ w południe dosłownie tak: "Dzeki".

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Murka napisał:

Tak "zadzwonił", że napisał SMSa o takiej samej treści. Odpisałam WCZORAJ z pytaniem o jakiego psiaka chodzi, żeby podał imię. Odpisał mi DZISIAJ w południe dosłownie tak: "Dzeki".

O rany, jaki niewypał :/
Ale dobrze, że Dżeki jednak nie jest niewidzialny...

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam dla spokojności sumienia, bo jeszcze parę SMSów wymieniliśmy (w dużych odstępach czasowych i jednozdaniowe). Odebrało dziecko.. Miało mi SMSem wysłać tel. do rodziców i adres, ale - tak jak przypuszczałam - cisza zapadła.

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

Stan konta na 9 luty wynosił -231,40 zł

+20 zł Iwona K.

+30 zł Diana K.

+10 zł Grażyna D.

+20 zł Ewelina B.

+30 zł Marta P.

-360 zł hotelowanie 10.02-11.03

-8 zł Fiprex

Stan konta na 11 marzec wynosi -489,40 zł.

Link to comment
Share on other sites

Będziemy musieli zdiagnozować Dżekiego w Lublinie. Na pewno echo serca, może RTG. Pokasływał od początku, ale wcześniej było to sporadyczne, teraz ten kaszel towarzyszy już niemal każdemu wysiłkowi, a ostatnio późnym wieczorem zdarzają ataki kaszlu bez powodu. Nasz wet osłuchiwał go kiedyś, ale nic nie wykrył niepokojącego, jednakże z opisu kaszlu i tego kiedy się pojawia powiedział, że wygląda to na kaszel sercowy. Ja jeszcze chciałabym wykluczyć zapadniętą tchawicę (kaszel pojawia się często przy napięciu/szarpnięciu smyczy).

Dżeki jest wciąż na minusie, więc gdyby ktoś mógł wesprzeć jego badania będę bardzo wdzięczna, bo będą to na pewno niemałe koszty:(

Link to comment
Share on other sites

Miałam w sobotę tel. w sprawie adopcji Dżekiego z miejscowości Gorce, ale nie brzmiał zbyt przekonywująco... w każdym razie obiecałam pani, że zadzwonię jak już Dżeki będzie po konsultacji weterynaryjnej (wstępnie umówieni jesteśmy na badania na wtorek, ale jutro jeszcze mam potwierdzić).

Link to comment
Share on other sites

Ale z zapadnięta tchawicą chyba nic się nie robi, moja suka to miała, ponoć, tyle diagnoz, co wetow bylo.

(Już pisałam, że kaszlała 4 mies. na antybio.aż zdiagnozowano powiększone migdałki i wymrozono, była mloda) tu może być zupełnie co innego, serce?

 

Link to comment
Share on other sites

Dżeki serce ma zdrowe. Na RTG wyszło co prawda zaokrąglone, ale kardiolog dwa razy robił echo serca i wszystko jest w całkowitym porządku.

Dżeki ma spore zwężenie tchawicy. Dodatkowo na RTG pojawił się śrut pod pachą przedniej łapki. Wymacaliśmy go, jest tuż pod skórą... masakra:(

My już mieliśmy psa z zapadniętą tchawicą. Ten akurat miał już problem z oddychaniem, podduszał się i musiał mieć zabieg chirurgiczny.  Do nas trafił zaraz po operacji w wieku 10 lat. Miał dodatkowo ciężko chore serce, ale żył u nas jeszcze 8 lat:)

Póki pies się nie poddusza, to nie robi się żadnych operacji (są ryzykowne i najczęściej pomagają na krótko), podaje się natomiast leki przeciwkaszlowe i rozszerzające oskrzela. Może być tak, że Dżeki nigdy nie będzie potrzebował ingerencji chirurgicznej, oby.

Natomiast leki trzeba wprowadzić, bo kaszel oraz ataki kaszlu mogą powodować różnego rodzaju komplikacje (np. przy wirusie kaszlaku parę miesięcy temu Dżeki przeszedł go najciężej i najdłużej był leczony). Na RTG wyszedł jakiś cień w płucach i dlatego dr zdecydował podać mu antybiotyk.

Tutaj opis echa serca i RTG:

df2c51b013ab5137gen.jpg

 

Tutaj zalecone leki:

ea7305749ac3241fgen.jpg

 

Theovent oraz Unidox mam. Bioprotect dr doliczył do faktury, a Acodin dziś wykupiłam w aptece.

 

No i ważna rzecz przy zapadniętej tchawicy - zmieniliśmy już obrożę na szelki. Dżeki trochę zdziwiony, ale mam nadzieję, że się szybko przyzwyczai:)

 

Faktura za wizytę (echo serca, badanie kliniczne, rtg cyfrowe - kilka zdjęć, probiotyk) - 207 zł

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/69f5edbaece17116

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...