Jump to content
Dogomania

Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!


Recommended Posts

Z mojego doświadczenia wynika, że jak  pies jest włóczykij, to mu zostanie tak na zawsze czy w domu z ogrodem czy w bloku. Ograniczenie włóczęgostwa jest możliwe poprzez  poprzez nawiązanie ścisłej relacji z psem np. wspólne treningi, a ograniczenie niebezpieczeństwa, że zwieje - wysoki płot i linka treningowa na spacerach, no i oczywiście - chip i adresatka na wszelki wypadek. My pracujemy nad włóczęgostwem 3 lata i dopiero teraz problem jest prawie opanowany. Czyli ma chęci zwiać ale rezygnuje, natomiast na spacerach coraz rzadziej zdarza się, nie reaguje na przywołanie. U nas samo wyjście z bezdomności trwało więcej niż rok.

 Z całego serca życzę Forestowi trafienia do dobrego domku.  pies-ruchomy-obrazek-0685.gif

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, konfirm31 napisał:

Oj, uparliście się na te "domy z ogrodem" ;). My z TZtem blokersi, to i nasze psy są takie.  I raczej nie narzekają :D. 

 

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Właśnie nie wiem, czmeu taki boom na domy z ogrodem ;)
 

Gdyby ten dom z ogrodem miała to już 14 psiaków bym wzięła ze schroniska a tak nie mogę:(

Link to comment
Share on other sites

Forest nie ucieka z posesji, on chce tylko wydostać się z boksu i być tam gdzie człowiek:)

Dzisiaj przecisnął się w szparze między kratami a sufitem (byłam pewna, że jednak się nie zmieści...ale jak go zostawiłam znów w boksie i poszłam tylko po wodę, to jak wróciłam to już pół psa radośnie wyglądało pod sufitem zza krat:))... i co zrobił na wolności? Dobijał się do bramy, za którą byłam ja (akurat wtedy kosiłam trawę przy domu). Przenieśliśmy go do boksu całkiem zabudowanego.

Kupale dziś ciut lepsze, już nie woda, ale jeszcze rzadkie. Wet na razie radził spróbować opanować biegunkę siemieniem lnianym i pektovitem (mam obie rzeczy na stanie) i zbadać kał. Jutro będę w lecznicy to zawiozę kał do badania, trzeba wykluczyć np. lamblie. Jeśli mimo preparatów biegunka się utrzyma a w kale nie będzie pasożytów to trzeba będzie pomyśleć o badaniach pod kątem trzustki i jest jeszcze jakiś syndrom niewłasciwego wchłaniania pokarmu (czy jakoś tak) i to się bada poprzez analizę krwi (odpowiednie parametry).

Na razie ze szczepieniem na wściekliznę wet radził się wstrzymać póki nie opanujemy biegunki.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

On za człowiekiem świata nie widzi. Ale jest t tez niestety problemem. W klinice studenci wet zgłaszali że rozrabia i demolki wyczynia zamknięty w kojcu jak odchodzili do swoich zajęć po spacerach i zabawach z nim. Musi trafić na cierpliwego, odpowiedzialnego człowieka z w miarę jakimś doświadczeniem. Ale to kochany i kochający chłopak.

Link to comment
Share on other sites

W koopie nie ma robali na szczęście. Mogą być giardie jeszcze, ale one raczej nie powodują chudnięcia u psa. Jednak wet stwierdził, że szarawy kolor koopy może wskazywać na pierwotniaki (giardie).  Na razie parę dni będę podawać preparaty na biegunkę i zobaczymy czy będzie jakaś poprawa. Jak nie, to będziemy się z wetem zastanawiać co dalej.

Analiza kału kosztowała 23 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/aa1701eaf54abd05

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Iza z hotelu. Forest miał apetyt i wcinał jak dziki, Psy go od jedzenia nie odtrącały. Chudy był od samego początku.

Co do biegunek Iza mówi, że nie zauważyła na wybiegu biegunek a w każdym razie bardzo sporadycznie - i nie koniecznie jego. natomiast miał ewidentne ADHD - stale chciał wszędzie wychodzić, ganiał, biegał - ogromnie aktywny.  Może to jego system zachowania powoduje te problemy z niemożnością przybrania na wadze. Oby to a nie problem zdrowotny.

 

Link to comment
Share on other sites

Póki co wygląda na to, że biegunka opanowana, dzisiaj już koopy prawie normalne. Jeszcze mu jutro i pojutrze podam specyfiki i zobaczymy jak będzie bez.

U nas jest grzeczny (pomijając fakt ucieczki z boksu, ale już się nauczył na komendę odchodzić od bramki przy wchodzeniu do boksu), tzn. nie powiedziałabym o nim ADHDowiec. Choć może się jeszcze nie rozkręcił po prostu:) 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.07.2017 o 16:28, Olena84 napisał:

 

Gdyby ten dom z ogrodem miała to już 14 psiaków bym wzięła ze schroniska a tak nie mogę:(

Ciociu to tak samo jak  ja , niestety człowiek ograniczony mieszkaniem w bloku ,  nadziei jednak nie tracę milosc-ruchomy-obrazek-0960

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Koopy już normalne od poniedziałku, specyfiki odstawiłam w piątek. Forest wesoły, ciekawski, ale nadal chudy. Karmę ma cały czas, więc trzeba chyba po prostu poczekać czy nabierze ciałka. 

Przymierzam się, żeby mu fotki zrobić pod ogłoszenia, mam nadzieję, że w tym tygodniu mi się uda. Głównie czekam na ładną pogodę, bo prawie codziennie deszcz pada:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Murka napisał:

Koopy już normalne od poniedziałku, specyfiki odstawiłam w piątek. Forest wesoły, ciekawski, ale nadal chudy. Karmę ma cały czas, więc trzeba chyba po prostu poczekać czy nabierze ciałka. 

Przymierzam się, żeby mu fotki zrobić pod ogłoszenia, mam nadzieję, że w tym tygodniu mi się uda. Głównie czekam na ładną pogodę, bo prawie codziennie deszcz pada:(

Czy wszystko zjada? Bo moze ma jakis problem z zębami lub dziasłami jesli nie zjada.

Link to comment
Share on other sites

Zjada wszystko, w pierwszych dniach to łykał bez gryzienia i na wybiegu wiaderko z karmą działało na niego jak magnes (mimo, że w boskie miał miskę z karmą). Teraz jest już pod tym kątem dużo spokojniejszy, ma cały czas karmę. Zaczął nawet zachowywać czystość:) Ciekawski jest okrutnie, w każdy kącik musi nosek wsadzić:) Bardzo lubi dzieci. Z psami też ok, tzn. z suczkami, bo samców nie "testowaliśmy". Zrobiłam dziś trochę fotek i wydaje mi się, że już mniej żeberkami straszy.

 

c357fe8696fb0385gen.jpg

a9962aaf35f8547cgen.jpg

99eafebbbf77c26agen.jpg

0723e3a827915b6fgen.jpg

bf4ae46532fc9fe0gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...