Jump to content
Dogomania

koniec - Kwiaty dla EVA2406 - rośliny do domu i odgrodu do 23 czerwca, g.20


terra

Recommended Posts

5 minut temu, Aga76 napisał:

Kwiatki bezpieczne :) Dziękuję za przesyłkę :)

Przy okazji proszę i kilka rad jak dbać o nowe domowe okazy :))) begonia, fiołek, skrzydłokwiat

 

Super, dziękuję za wiadomość :)

Begonia lubi światło, ale nie bezpośrednie nasłonecznienie. Wtedy wybarwi się na czekoladowy kolor. Trzeba podlewać co dzień, bo inaczej mdleje.

Skrzydłokwiat gemini też lubi światło, ale nie bezpośrednio, bo cętki znikają. Podlewanie umiarkowanie.

Fiołek powinien stać raczej w cieniu, (u mnie w lecie stoją na werandzie od północy), podlewanie wyłącznie do podstawki.

Jakbyś jeszcze chciała coś wiedzieć , to śmiało pytaj :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, terra napisał:

Super, dziękuję za wiadomość :)

Begonia lubi światło, ale nie bezpośrednie nasłonecznienie. Wtedy wybarwi się na czekoladowy kolor. Trzeba podlewać co dzień, bo inaczej mdleje.

Skrzydłokwiat gemini też lubi światło, ale nie bezpośrednio, bo cętki znikają. Podlewanie umiarkowanie.

Fiołek powinien stać raczej w cieniu, (u mnie w lecie stoją na werandzie od północy), podlewanie wyłącznie do podstawki.

Jakbyś jeszcze chciała coś wiedzieć , to śmiało pytaj :)

 

Dziękuję :)))

Czyli wśród skrętników begonia i fiołek powinny czuć się dobrze.

Dodam tylko, że skrętniki pięknie kwitną, kolorowo i na bogato. Jestem z nich dumna ;) No i pieniążek wygląda cudnie.

Jedynie kliwia nie jest chyba do końca zadowolona z warunków, wykluły się nowe listki, ale kwiatka brak.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, jola&tina napisał:

To ja śmiało zapytam, jak pielęgnować tego drania :) Boję się, żeby mu nie zrobić krzywdy;)epiphyllum.jpg

To roślinka z rodziny kaktusów a więc musi być podobnie traktowana. Nie przepada za dużą ilością wody, czyli podlewanie umiarkowane. W zimie dobrze, żeby przeszła okres spoczynku, czyli sporadyczne podlewania i chłodniejsze miejsce, wtedy ładnie kwitnie na wiosnę. W lecie roślina może wisieć na balkonie (Twój egzemplarz nie był hartowany więc musiałabyś go przyzwyczaić, czyli osłaniać przed bezpośrednim słońcem przez 4-5 dni). Ziemia w doniczce rozluźniona piaseczkiem. :)

21 godzin temu, Aga76 napisał:

Dziękuję :)))

Czyli wśród skrętników begonia i fiołek powinny czuć się dobrze.

Dodam tylko, że skrętniki pięknie kwitną, kolorowo i na bogato. Jestem z nich dumna ;) No i pieniążek wygląda cudnie.

Jedynie kliwia nie jest chyba do końca zadowolona z warunków, wykluły się nowe listki, ale kwiatka brak.

Tak, to dobre miejsce dla begonii i fiołka. Jeśli skrętniki się czują dobrze, to i one będą.

Zwróć proszę uwagę na to czy nie obracasz kliwii względem światła. Tego nie znosi i może to jest powodem ,ze nie kwitnie. Najlepiej zaznaczyć na doniczce stronę okna czy ściany i po każdej kąpieli czy przestawianiu na powrót ustawić ją identycznie względem światła.

17 godzin temu, yucca napisał:

Jestem :) Poproszę

nr 1- 5 szt - wymieszaj mi kolory :),

nr 2- 2 szt- niebieski i biały,

nr 11- 2 szt

nr 13- 1 szt

Dziękuję :)

Pięknie dziękuję :)

zaraz zapisuję :)

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, milagros19853201 napisał:

a ja melduje otrzsymanie przesylki

roslinki cale i zdrowe juz u mnie

dziekuje slicznie:-)

Super, dziękuję za wiadomość :)

 

zapraszam, jeszcze dzisiaj i nieustająco można kupować kwiatki :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.06.2017 o 07:43, terra napisał:

To roślinka z rodziny kaktusów a więc musi być podobnie traktowana. Nie przepada za dużą ilością wody, czyli podlewanie umiarkowane. W zimie dobrze, żeby przeszła okres spoczynku, czyli sporadyczne podlewania i chłodniejsze miejsce, wtedy ładnie kwitnie na wiosnę. W lecie roślina może wisieć na balkonie (Twój egzemplarz nie był hartowany więc musiałabyś go przyzwyczaić, czyli osłaniać przed bezpośrednim słońcem przez 4-5 dni). Ziemia w doniczce rozluźniona piaseczkiem. :)

Tak, to dobre miejsce dla begonii i fiołka. Jeśli skrętniki się czują dobrze, to i one będą.

Zwróć proszę uwagę na to czy nie obracasz kliwii względem światła. Tego nie znosi i może to jest powodem ,ze nie kwitnie. Najlepiej zaznaczyć na doniczce stronę okna czy ściany i po każdej kąpieli czy przestawianiu na powrót ustawić ją identycznie względem światła.

Pięknie dziękuję :)

zaraz zapisuję :)

 

Dziękuję za wskazówki - miejsce na balkonie już przygotowane :) Na razie kwiatuszek hartuje się :) na takim średnio słonecznym parapecie.

Przy okazji dowidziałam się,że źle traktuję kliwię - mam taką chyba z Twojego bazarku. Ja ją obracałam do słońca,żeby prosto rosła :( 

Zapraszamy - bo jeszcze tylko dziś jest szansa!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Szok mam już tego dość. Czy znowu się coś na Dogo zmieniło. Tereso nie mogę Ci odpowiedzieć, bo nie wiem czy ja jestem na swoim profilu? Nie widzę poczty. Jedynie tu mogłam trafić. Zrobiłam niewielki przelew dla Ewy . Czy doszedł? Jak z przelewem za kwiaty? Ile mam przelać? Jutro jadę na działkę. Będę bez internetu i z kiepskim zasięgiem. Proszę wyślij mi sms na 794248509 oddzwonię i wszystko ustalimy bo ja już się pogubiłam.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, wanda szostek napisał:

Szok mam już tego dość. Czy znowu się coś na Dogo zmieniło. Tereso nie mogę Ci odpowiedzieć, bo nie wiem czy ja jestem na swoim profilu? Nie widzę poczty. Jedynie tu mogłam trafić. Zrobiłam niewielki przelew dla Ewy . Czy doszedł? Jak z przelewem za kwiaty? Ile mam przelać? Jutro jadę na działkę. Będę bez internetu i z kiepskim zasięgiem. Proszę wyślij mi sms na 794248509 oddzwonię i wszystko ustalimy bo ja już się pogubiłam.

Wszystko opiszę w sms-ie po południu jak wnuczek pojedzie do domu i trochę odsapnę. U mnie kiepski zasięg komórkowy, połowę nie słyszę z tego co mówi rozmówca.

Na dogo na razie wszystko jest jak było, kopertki w prawym górnym rogu obok swojego nicka nie widzisz?

Jakoś damy radę :)

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, yucca napisał:

Paczka dziś dotarła, kwiatki już w ziemi :) Dziękuję ślicznie :)

No to trzeba przyznać, poczta się spisała :)

Niech pięknie rosną i kwitną obficie.

Pieniążki od yucca też już są u mnie. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...