Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

1 minutę temu, Sjette napisał:

Zarka - bylas na rzezni? Bo widze ze nie masz kompletnie pojecia.

Nie, nie byłam. Oglądałam programy dokumentalne i filmy opisujące tragedie zwierząt w transporcie i w rzeźni. Mam nadzieję, że nie sa one normą. 

 

Link to comment
Share on other sites

W Polsce sie zdarza, najczesciej w malych rzezniach. Lek. wet placony od sztuki nie moze byc caly czas obecny - za kilkanascie zl nie bedzie siedzial caly dzien i przyjezdza do rzezni jak zwierzeta sa ubite.

Powinnismy rownac do Danii, naprawde bardzo dbaja o zwierzeta. Kazde slady bicia natychmiast maja byc zglaszane. Zwierzat chorych sie nie transportuje, tylko zabija na miejscu - oczywiscie ocena niezdatne. Jak zwierzta sa w zlej kondycji rolnik dostaje ostrzezenie. Nastepny raz - juz nie sprzeda.

Ale to nie ma nic do rzeczy. Problemem jest znecanie sie nad zwierzetami dla przyjemnosci czy zaspokojenia ambicji. A do tego sprowadzaja sie proby dzikarzy. W zasadzie taki posokowiec powinien sluzyc do znajdowania postrzalkow - na otoku. I na tym jego rola powinna sie konczyc. Tego mozna nauczyc bez zadawania zwierzetom cierpien.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Sjette napisał:

Ale to nie ma nic do rzeczy. Problemem jest znecanie sie nad zwierzetami dla przyjemnosci czy zaspokojenia ambicji.

Wręcz przeciwnie.  Znęcanie się nad zwierzętami w rzeźni, a znęcanie się dla przyjemności to to samo okrucieństwo. Dla mnie bez różnicy. Wiesz, można by tak długo nad tym dyskutować, ale proponuję w innym wątku.

 

9 minut temu, malgosia_1 napisał:

Ta chyba bardziej we wzorca:)

Twoja trochę delikatniejsza. widać, że dziewczynka :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Sjette napisał:

Owszem, tylko okrucienstwo w czasie prob dzikarzy jest zupelnie niepotrzebne. I jest czyms nieetycznym robic sobie z tego zabawe.

Okrucieństwo w rzeźni, na farmach kurzych i w tego typu miejscach w XXI wieku jest również niepotrzebne i wysoce nieetyczne. Sjette, ja się z Tobą zgadzam. Zabawa w zabijanie jest chora, ale nie generalizujmy i nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.

Link to comment
Share on other sites

Zabijanie w rzezni okreslone jest przepisami. Sluzy pozyskiwaniu miesa. Szczucie zywych zwierzat sluzy zabawie i spelnianiu chorych ambicji.

Jakbym ja, ukladajac psa do wyscigow uczyla najpierw na zywym zajacu to co bys o mnie myslala? Nawet jakby psy byly w kagancach. ja jestem przeciwna nawet uzywaniu skorki zwierzecej, zeby nie uczyc polowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powoływanie się na Ludzie Przeciw Myśliwym... Którzy ściągają swoje "prawdziwe" zdjęcia z całego Internetu... Którzy mają na koncie przekręty i nie robią absolutnie nic dla zwierząt, tylko doją kaskę od naiwnych. Już lepiej wspierać Greenpeace, serio.

Myślistwo to nie moja estetyka, ale znam kilka posokowców-dzikarzy i moja sympatia do nich jest wielka. Lepiej położyć te psy na kanapie i doprowadzić kolejne rasy do zatracenia popędów? W moim odczuciu więcej jesteśmy winni psom niż dzikom.

A co do zabijania - śmierć jest brzydka. Co z jakością życia? Jestem pewna że większość hodowlanej trzody zamieniłaby się z dzikiem, chyba że w Holandii, gdzie nawet przyszłe kotlety żyją tak jak powinny, znaczy ryjąc w lesie za żarciem. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...