Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Nie rozumiem tej głupiej dyskusji. Nie uważam, że coś jest nie tak w ogłoszeniu miotu na dogomanii, na której jednak w większości są miłośnicy psów. Tak jak nie widzę nic złego w propozycji dowiezienia szczeniaka do kupującego bo przecież to nie znaczy,że szczeniak nie byl wcześniej widziany,wybrany i kupujący tylko czeka na właściwy czas odbioru. Ja swoją ostatnią suczkę kupiłamna odległość, zostala mi przywieziona przez zaprzyjaźnioną osobę i nikt nie bał się, że trafia w złe ręce. Zrobilam z nią nawet champiuonaty młodzieżowy i dorosły, ma tytuły BOB, CACIB i to od sędziów zagranicznych, A z hodowczynią do dzisiaj jestem w kontakcie,

Sama przez wiele lat byłam hodowczynią ale nigdy nie traktowałam innych hodowców tak jak a-niusia czyli złośliwie i pogardliwie i nie uważałam, że ja jestem najlepsza i najmądrzejsza.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Zarka napisał:

Małgosia, dawaj fotki, bo maluchy są piękne :) szczególnie ten jeden brązowy...

Gończe Polskie  -  dla przypomnienia, że to wątek własnie o nich! :)  to rasa ogromnie perspektywiczna, użytkowo są super, mają to zapisane w genach :)  trafiają częśćiej do myśliwych niż do domów wystawowych :) :)! co dla niektórych jest szczytem osiągnięć hodowlanych. Gończe polskie to psy wszechstronne myśliwsko, tym wyróżniają się od innych, przyjęto że gończe to dzikarze i tropowce... Eksterierowo niestety na wystawach widać zróżnicowanie... więc hodowcy mają jasny cel:)

Maluchy z hodowli "Jakubowska Złaja"  mnie podobają się, zwłaszcza te ciemniejsze, najmniej brązowy:) ale każdy ma swoje upodobania...  mój ideał poniżej :) !

1 --.jpg

1 ---.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo podobają mi się gończe z wyglądu ale tak naprawdę niewiele o nich wiem.Mam znajomą z suczką tej rasy.Psiak ma 10 miesięcy i jest mocno nieogarnięty-ale to zapewne wina jej właścicielki.Dopiero kiedy zaczęłyśmy się spotykać a jej suczka miała z 7 miesięcy zaczęła ją spuszczać ze smyczy i nosić smaczki w kieszeni.Chyba myślała,zę pies sam,z wiekiem nauczy się przychodzić na zawołanie:)

Moja jamnica jest ogarnięta więc tamta psinka nie ucieka tylko się bawi.Ale że ostatnio bawi się dość ostro-moja jamnica ją parę razy obsztorcowała i znajoma stwierdziła,że mój pies jest agresywny i już nie spotykamy się na spacerach.

Pamiętam jak opowiadała,że swojej suki nie może puścić ani na polach ani przy lesie.Mówiła też jest psem bardzo aktywnym i straszliwym pieszczochem śpiącym w łóżku:)

Link to comment
Share on other sites

Gończe są naprawdę superoską rasą, potrafią w okazywaniu miłości do właścicieli być okropnie namolne :), ale kochają bez granic, oddane do ostatniej kropli krwi!!!!! Nie są to psy dla osób o niekonsekwentnym charakterze, ani też dla tych którzy mają domy wystawowe i na tym się koncentrują,  gończy to natura, las, udział w polowaniach i....stawianie zadań chociażby pilnowanie obejścia, bo i w tym są znakomite.... to psy bardzo terytorialne. Zawsze gotowe i chętne do pracy, niezawodne w działaniu, bezzawaryjne i.. tanie :)! Oczywiście nieodpowiedni właściciel (niekonsekwentny w działaniu) może zniweczyć istniejący niewątpliwie w rasie gończy polski potencjał i predyspozycje.

Uczą się błyskawicznie!!! ale i dobrego i złego, więc bez konsekwencji właściciela może wejść na głowę i zawojować-zdominować całą rodzinę.

 

Link to comment
Share on other sites

Myślę cały czas o gończym.

Niedługo przeprowadzam się z bloku do domu z ogrodem-tam na pewno terytorialność gończego nie będzie mi przeszkadzać.

Moja jamnica też bardzo terytorialna ale okiełznać jednego takiego psa w bloku to zupełnie co innego niż okiełznać dwa :)

Jestem raczej mega konsekwentna- bo jamniki lubią wejść na głowę. Jednak nie poluję i planuję polować.

Lubię natomiast wędrówki po lesie-,mam letni dom pod lasem.I tego się obawiam-że pies będzie wpadał w obłęd w lesie.

Nasza jamnica biega z nami przy nartach-biegówkach i zjazdówkach. Poza tym pies jeździłby z nami na wakacje-więc musi być gotowy na zmianę otoczenia i często klimatu.

Czy gończy się nadaje na mojego drugiego psa? I czy dogaduje się z innymi psami w domu ?

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety ja mam z gończymi różne doświadczenia. W mojej okolicy mieszkają dwa ale w różnych rękach. I jeden jest cudowny, spokojny, karny, przyjazny do otoczenia. Niestety drugi jest wg mnie w niewłaściwych i co gorsze niereformowalnych rękach - pies jest ładny ale agresywny do innych psów, już wiele psów i to małych pogryzł i to mocno a właściciele nadal uważają, że nic się nie stało. Ja dlatego wolę swoje rottweilery bo one nigdy w życiu nie zrobiły krzywdy słabszemu od siebie psu, nawet jeżeli ten był agresywny. Po prostu dla nich to nie przeciwnik, tak je od szczeniaka wychowywałam dzięki czemu moje rottki całe życie mogły chodzić luzem, spotykać się z różnymi psami i nigdy nie dochodziło do konfliktów. Ale mnie agresywny i w dodatku nie karny pies nie imponuje, wręcz przeciwnie. Tylko, że właściciele teo gończaka nie słuchają nikogo. Może gdyby właściciel pogryzionego psa wystawił solidny rachunek za leczenie do tych ludzi by coś dotarło. Szkoda mi psa bo on nie jest niczemu winien. Z moimi psami na szczęście jakoś się zgadza ale i tak staram się go unikać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎22 o 14:50, a_niusia napisał:

jak napisalam powyzej - dla mnie EOT

mozesz sie silic na nieudolna zlosliwosc. twoja sprawa. nie mniej jednak ciesze sie, ze nie musze opycac szczenat z dowozem do domu na forac internetowych. obym nigdy nie musiala. kazdy ocenia swiat swoja miara, wiec to pewnie dlatego troche za bardzo mnie to zaszokowalo.

Nooo na forach to skandal ogłaszać ale na fejsie to co innego nie?

A ile według znamienitej pani hodowczyni psów można sprzedać na olxie żeby nie wyjść z samozachwytu ?

Aniusia ja naprawdę Cię podziwiam.Że samodzielnie piszesz takie bzdety i jesteś sobą zachwycona :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci, że ja dałam ogłoszenie na olx i nie wiem, czy kiedykolwiek jeszcze się na to zdecyduje - przez olx znalazłam jeden dom. Jeden na 13. Niestety a może na szczęście hoduje rasę o bardzo specyficznych potrzebach i nie dla wszystkich a wiadomo że na olx psów szukają bardzo przypadkowi ludzie. 

A jeśli chodzi o fejsa... W dzisiejszych czasach to jest podstawa :-) jeżeli siedzisz w jakiejś rasie, masz zaraz mnóstwo znajomych z całego świata, hodowcy obserwują się nawzajem na fejsie,  wiedza,  co u kogo słychać,  co planuje itd. To podstawowy kanał komunikacji między hodowcami. Tak to się jakoś złożyło :-) 

Link to comment
Share on other sites

Weszlam sobie po spacerku z moim psem na dogo, bo tu juz malo sie dzieje no i patrze, nowy watek w tym dziele - wchodze, czytam - pierwsze wrazenie - powazna hodowla, odpowiedzialni ludzie, jeszcze oferuja podwoz szczeniecia, co wg mnie jest swietna sprawa - mozna zobaczyc doskonale w jakich warunkach bedzie zyl piesek, no bardzo fajne wrazenie ogolne :) no i chce przewijac dalej, zobaczyc fotki szczeniat, czy ktos moze zainteresowany, czy podobne wrazenie do mojego na temat hodowli, ktorej ogloszenie tu sie pojawilo, jade myszka w dol... i... no przeciez... wszechwiedzaca anusia, osoba ktora jako jedyna na swiecie powinna miec psy, ktora majac w domu trzy wielkie czworonogi siedzi wiecznie na dogo i wciska wszedzie swoj uszczypliwy nos! Kobieto, ty nie masz co robic przy trzech psach?!  moze chociaz chlopem sie zajmij? Tylko wszystkim dogryzasz... nic w spokoju przeczytac tu nie mozna, bo tylko ciebie widac ze swoimi malo smiesznymi uwagami... Az strach tu watek zalozyc, bo zaraz sie w nim pojawisz. Chyba Ty wykonczylas to dogo, bo od lat Cie tu kojarze z twoich zlosliwosci i przechwalek. Ale to ci chyba sprawia satysfakcje - takie mam wrazenie, nie tylko ja. 

malgosia1, wybacz ze tak wyskoczylam na Twoim watku, ale moja cierpliwosc do tej osoby juz sie skonczyla, naprawde nigdzie atmosfery fajnej nie mozna zbudowac, bo ona zaraz to psuje...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.06.2017 o 17:25, dwbem napisał:

Niestety ja mam z gończymi różne doświadczenia. W mojej okolicy mieszkają dwa ale w różnych rękach. I jeden jest cudowny, spokojny, karny, przyjazny do otoczenia. Niestety drugi jest wg mnie w niewłaściwych i co gorsze niereformowalnych rękach - pies jest ładny ale agresywny do innych psów, już wiele psów i to małych pogryzł i to mocno a właściciele nadal uważają, że nic się nie stało. Ja dlatego wolę swoje rottweilery bo one nigdy w życiu nie zrobiły krzywdy słabszemu od siebie psu, nawet jeżeli ten był agresywny. Po prostu dla nich to nie przeciwnik, tak je od szczeniaka wychowywałam dzięki czemu moje rottki całe życie mogły chodzić luzem, spotykać się z różnymi psami i nigdy nie dochodziło do konfliktów. Ale mnie agresywny i w dodatku nie karny pies nie imponuje, wręcz przeciwnie. Tylko, że właściciele teo gończaka nie słuchają nikogo. Może gdyby właściciel pogryzionego psa wystawił solidny rachunek za leczenie do tych ludzi by coś dotarło. Szkoda mi psa bo on nie jest niczemu winien. Z moimi psami na szczęście jakoś się zgadza ale i tak staram się go unikać.

Powiem ci, ze u nas tez sa juz chyba z 3 czy nawet 4 goncze w okolicy.

typowe psy u ludzi "z przypadku".

dwa ciagle na smyczy, bo nawiewaja, jeden tez nawiewa, ale go puszczaja z nadzieja, ze wroci i jedna na fest sfrustrowana suka, po ktorej po prostu widac, ze nie ma dostatecznej iosci ruchu, wiec sie na wszystkich rzuca.

to sa psy mysliwskie i do tego bardzo, bardzo dlugodystansowe.  a ludzie je kupuja, bo nie sa bardzo duze, krótkowlose i niezbyt drogie. 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Brutusik napisał:

Bo aniusia cały jeden miot w "chałupie " odchowała (bo w końcu z trzeciej suki udało jej sie zrobić sukę hodowlaną - a wszystkie trzy razem sa przeca z hodowli super hiper mega lux) i teraz wielka hodowczyni jest!

No tak, typowe...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...