Jump to content
Dogomania

Letnie smakołyki dla ochłody


amartyno

Recommended Posts

Już niedługo przyjdą upały i myślę o przygotowaniu zamrożonych przysmaków dla psa (26 kg), żeby się trochę schłodził, np. takich: http://pieskiesprawy.pl/pies-w-miescie/cztery-pomysly-na-chlodne-psie-przysmaki/Czy jednak połknięcie czegoś zimnego nie spowoduje skurczów żołądka lub coś w tym stylu? Planjuę zapytać o to weta przy następne wizycie, ale póki co...wrzucam to pytane tutaj :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ja bym ie ryzykowała podawaniem psu mrożonych przysmaków... Obawiałabym się, że podrażni sobie gardło i jeszcze dostanie jakiegos zapalenia gardła, albo stanie się coś z jego żołądkiem. Nawet dla ludzi nie jest wskazane spożywanie zmrożonych pokarmów jeśli są upały, bo można łatwo złapać jakieś zapalenie krtani itd . ( nagrzane ciało, a tu taka zmiana temperatury). Wiadomo, każdy może mieć inne zdanie.

W czasie upałów zmieniam często wodę moim piesełkom, w godzinach od 11 do 17 staram się, aby nie forsowały się i odpoczywały w cieniu, a dopiero wieczorem jak temperatura powietrza spada pozwalam im się wybiegać tyle ile sobie życzą.  Myślę, że to pomaga przetrwać upały. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...